Jeśli nie słyszeliście o Rune Factory, to nic się nie stało. To odnoga serii Harvest Moon, gdzie do uprawy ziemi dochodzą jeszcze fantasy-jRPGowe elementy, w tym walki w czasie rzeczywistym. Dotychczas ukazały się 2 części na DSa oraz jedna na Wii. Dotychczas! Dziś z Famitsu wyciekły informacje o nadchodzącym Rune Factory Oceans skierowanym nie tylko na stacjonarną konsolę Nintendo, ale także PS3. I będzie ono obsługiwało Move!
W grze wcielimy się w chłopaka Azela i dziewczę Sonię. Naszą przygodę zaczniemy na wyspie, gdzie zasadzimy pierwsze ziarna i zbierzemy plony. W międzyczasie załatwimy kilka stworów, później wcielając je do pomocy przy uprawach. Towarzyszyć będzie nam gigant Yumil, z pomocą którego wydobędziemy z morskich głębin kolejne lądy czy statki, dzięki czemu rozwiniemy nasze rolnicze królestwo. Tradycyjnie dla serii, weźmiemy też w końcu ślub.
Po stronie jRPGowej możliwe będzie m.in. modyfikowanie broni poprzez łączenie różnych elementów.
Brzmi jak zupełnie tradycyjny, japoński i niepostępowy RPG? Pewnie tak. Ale ładna grafika na PS3 i obsługa Move na pewno dodadzą mu świeżości. Mam nadzieję, że wersja anglojęzyczna będzie formalnością.
Poniżej recenzja poprzednika na Wii. Nie wygląda to źle.
[źródło]
Chcesz skomentować? Zaloguj się lub zarejestruj.
Zajrzyj do bazy XCOM i poznaj datę premiery [to WY chcieliście tej gry!]
Chcesz zobaczyć nową konsolę? Będzie na to kilka sposobów [E3]
Następna generacja? Dzięki, postoję
Następna generacja? Dzięki, postoję
@adek: Nie wiem czy rzadkość, ale jak szukałem ostatnio to nie było więc teraz rzuciłem się jak kot na kubecze
KOMENTARZE (0)