Co drzemie w nowym Xboksie?

5

"Xbox 720", którego nie należy się spodziewać

Znamy prawdopodobną specyfikację konsoli wymienianej pod nazwą kodową Durango.

 

Serwis VG Leaks dotarł do niezwykle ciekawych informacji: przedstawił całkiem szczegółową specyfikację nowego Xboksa, niezależnie od tego, jak miałby się nazywać. Nowa konsola na razie nosi kodowy „pseudonim” – Durango. Co więc znajdziemy w środku platformy?

 

Dziennikarze tej strony sugerują, iż całość zostanie oparta o ośmiordzeniowy procesor 1,6 GHz w architekturze x64. Do tego wspomina się układ graficzny D3D11.1 taktowany na 800 MHz, 8 GB pamięci RAM (DDR3) oraz 32 MB pamięci SRAM. Każdy model konsoli będzie posiadać wbudowany dysk twardy, a także czytnik Blu-ray (6x, 50GB). Więcej detali znajdziecie u źródła, gdzie zamieszczona jest też specjalna grafika prezentująca budowę urządzenia.

 

Dla porównania obecny Xbox 360 posiada 512 MB pamięci RAM, procesor 3.2 GHz PowerPC Tri-Core Xenon oraz układ graficzny o mocy 500 MHz.

 

VG Leaks już teraz zapowiada, że następnym zaprezentowanym urządzeniem będzie Orbis – a więc następca PlayStation 3. W tej chwili możemy tylko spekulować, na co pozwoli nowa generacja konsol, o ile specyfikacje przedstawiane przez serwis będą w 100% zgodne z prawdą. Pamiętać też należy, że już niejednokrotnie przekonaliśmy się o tym, że większa moc nie zawsze równa jest najlepszym osiągom. Jak będzie wyglądać starcie w nowej generacji tych urządzeń? Dowiemy się zapewne dopiero za kilka, jeśli nie kilkanaście miesięcy. Miejmy na uwadze, że nie są to oficjalne parametry. Równie dobrze ktoś mógł zabawić się we wróżenie z fusów, bądź popuścić wodze fantazji.

  • angh

    procki te same, karty te same (zintegrowane), pamiec dzielona miedzy aplikacje a grafike.
    Jezeli to sie potwierdzi, nowy x bedzie mial przewage pod wzgledem ilosci pamieci, ale grafa bedzie na ddr3, sony bedzie mialo pamieci mniej, ale calosc na gdr5. Co lepsze? zobaczymy. iks ponoc alokuje 3gb pamieci na OS, wiec pewnie bedzie zintegrowany z windows 8 lub jego pochodna. Coz, komputer juz mam, kafelkow nie uzywam, wiec poczekam i zobacze co ps4 zaoferuje – chociaz widzac coraz wiecej dobrych jrpg zmierzajacych na ps3 podejrzewam, ze ps4 rowniez bedzie miala czym sie pochwalic.
    Jedno jest pewne – zegnaj, backward compatibility… ale za to roznic miedzy maszynami w multiplatformach w zasadzie nie bedzie.

  • bone

    Byc beda, zapomniales o slawetnej zasadzie MS, ze gra multi na platformie XBOX nie moze wygladac gorzej niz na innej ? PRzynajmniej "placz" developerow bedzie mozna pominac, ale pewnie znajda inny powod. Ponoc Gaikai zapewni kompatybilnosc wsteczna, nie wiem ;) to tez plotka.

  • angh

    nie ma takiej zasady. vide ff 13.

  • ShoehartRed

    Ciekawe czy to "News" z rodzaju tego:

    http://x-surface.tumblr.com/

OSTATNIE KOMENTARZE

DO GÓRY