piątek, Październik 20, 2017

Akcesoria do telefonów, które mogą Ci się przydać

0

Współcześnie niemal każdy z nas posiada telefon komórkowy. Ich producenci prześcigają się w tym o jakie dodatkowe funkcje ulepszyć swoje modele. Biznes telefonów komórkowych kwitnie, a więc powstało mnóstwo firm, które zaczęły tworzyć różnego rodzaju akcesoria do telefonów. Jak jednak z ich nadmiaru wybrać te, które naprawdę mogą się nam przydać? Zapraszamy do naszego rankingu najbardziej potrzebnych akcesoriów do telefonów.

Rodzaje matryc w komputerach mobilnych

0

Matryca w urządzeniu przenośnym to po prostu ekran komputera. W modelach stacjonarnych korzystamy z monitorów – w laptopach funkcję tę spełnia wbudowana w klapę obudowy matryca.

W czasie wybierania komputera istotną kwestią staje się rodzaj ekranu. Sprzedawca na pewno zapyta nas, jaki rodzaj preferujemy – błyszczący czy matowy. Matryca do laptopa ma ogromne znaczenie dla komfortu użytkowania urządzenia, dlatego nie możemy pominąć tego aspektu w trakcie kupowania sprzętu. Oba rodzaje ekranów (błyszczące lub matowe) mają swoje zalety, które sprawdzą się w odmiennym systemie użytkowania.

Matryca do laptopa to część, którą raczej trudno opisać za pomocą cyferek. Najważniejsze jest zatem dobre rozeznanie i rzetelny fachowiec – sprzedawca, który nakieruje nas na odpowiedni model dopasowany do potrzeb użytkownika.

Matowa

Matryce matowe pokryte są cienką warstwą polaryzatora. To specjalny rodzaj materiału, który zapewnia odpowiednie rozproszenie światła padające z zewnątrz na ekran. Zadaniem polaryzatora jest obniżenie intensywności światła odbijanego. To z kolei powoduje mniejszą jaskrawość i kontrast obserwowanego obrazu. Przez to możemy odnosić wrażenie, że kolory na ekranie mają mniejszą intensywność i nie są tak nasycone, jak powinny. Daje to efekt „sprania” i stonowania barw. Najwięcej zależy tutaj od producenta, który decyduje o rodzaju zastosowanej warstwy matującej. Jak w przypadku każdej innej części, tutaj również mamy do czynienia z lepszymi i gorszymi jakościowo egzemplarzami. W niektórych przypadkach ekrany są tak słabo wykonane, że nie dają możliwości pracy w środowisku profesjonalnym. Nie da się jednak ukryć, że takie matryce do laptopa nie męczą wzroku, a także dużo wolniej się brudzą od modeli błyszczących lub tradycyjnych monitorów.

Błyszczące

Błyszcząca matryca do laptopa jest z pewnością dużo tańsza w produkcji, dlatego większość urządzeń mobilnych jest wyposażona właśnie w takie modele. Błyszczące matryce dają efekt lustra, co znacznie obniża komfort użytkowania np. w czasie pracy w mocno oświetlonych pomieszczeniach, podczas siedzenia tyłem do okna lub w trakcie pracy na świeżym powietrzu. Tworzące się wówczas odblaski są irytujące i zmuszają do zmiany kąta patrzenia na ekran. Jednak takie modele matryc sprawdzają się w czasie profesjonalnych działań graficznych, dają bardziej nasycone kolory, co jest cenne zwłaszcza dla grafików, fotografów lub montażystów. Wyraźny obraz jest również naszym sprzymierzeńcem w trakcie oglądania filmów lub grania w produkcje o ciekawej, rozbudowanej grafice.

Klawiatury gamingowe z przełącznikami mechanicznymi

0

Dobór odpowiedniej klawiatury wydaje się być banalnie prosty, zwłaszcza że na rynku obecnych jest wiele modeli dedykowanych playerom. Jednak wbrew pozorom jest to dosyć skomplikowane wyzwanie, ponieważ edycje gamingowe tych produktów są bardzo odmienne i różnią się między sobą często nie tylko drobiazgami, ale dość istotnymi elementami.

Nowoczesne tworzenie gier

0

Po wielu latach ewolucji rozrywka elektroniczna stała się potężnym i dojrzałym medium. Gry poruszają wiele tematów zarówno tych poważnych i ciężkich, jak i tych humorystycznych, komediowych. Czasy w których gry powstawały w garażach przy pomocy garstki ludzi dawno minęły. Nowoczesne gry jakości AAA wymagają ogromnej i wykwalifikowanej kadry oraz wielkich nakładów finansowych liczonych w milionach dolarów.

Dobranie koloru ścian do sypialni

0

Sypialnia to jedno z takich miejsc, które wiąże się z pewną intymnością. Oczywiście wszystko w zależności od tego, do kogo ona należy. Dobierając kolor ścian do takiego miejsca, trzeba koniecznie pamiętać, że istotną kwestią jest też dobranie odpowiednich dodatków, pasujących do tego koloru, a nie gryzących się z nim.

Sprzęt AGD, który przyda się w każdej kuchni

0

Oferta urządzeń AGD jest tak szeroka, że czasami można wręcz zastanawiać się, czy aby na pewno każde z dostępnych na rynku urządzeń może nam się przydać. Z całą pewnością nie ma sensu w ciemno kupować każdej kolejnej nowinki AGD. Lepiej postawić na te urządzenia, z których faktycznie będziemy korzystać.

Pomysły na kreatywne zabawy dla całej rodziny

0

Oglądanie telewizji i zabawa smartfonem może być ciekawe, ale czy to aby na pewno najlepsza forma spędzania wolnego czasu? Może w najbliższy weekend albo chociaż w wolne popołudnie zdecydujesz się z całą rodziną na zupełnie inny typ rozrywki? Ostrzegamy – to wciąga!

E-sport to biznes

0

Esport w obecnych czasach rozwija się bardzo dynamicznie a wraz z nim wszelkie firmy budujące swoje zyski wokół niego. Ogromne rzesze fanów w tym wypadku potencjalnych klientów i perspektywa wysokich zarobków kusi wiele firm nawet tych nie mających nic wspólnego z esportem. Poza zwykłymi formami reklamy w ostatnich pare lat powstało wiele innowacyjnych usług zbudowanych na fundamencie esportu.

Prezent na urodziny gracza

0

Wiele osób zastanawia się, co kupić na urodziny komuś, kto jest zapalonym fanatykiem gier komputerowych lub konsolowych. Kolejną grę? To oczywiste wyjście, ale zbyt proste. Czasami wręcz nie jest to zbyt dobry pomysł, zwłaszcza, jeśli nasz solenizant akurat lubi którąś z licznych na rynku gier MMORPG i nie zamierza się ruszać z jej świata.

Najlepsza gra na wakacje – World of Tanks

0

Nawet jeśli planujesz w wakacje wyruszyć w podróż dookoła świata, to na pewno przyjdą takie momenty, kiedy będziesz chciał pobyć sam na sam ze swoim komputerem i spędzić czas z dobrą grą.