niedziela, Grudzień 16, 2018

Laptopy do 1000 zł

0
Laptopy do 1000 zł

W życiu niemal każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy to pytamy „wujka Google” o laptopy do 1000 złotych. Najczęściej to właśnie magiczna bariera tysiąca jest maksimum, którego nie chce przekroczyć użytkownik standardowego gospodarstwa domowego w Polsce. W końcu nie ma się co dziwić, zarobki w Polsce nie powalają na kolana i nauczeni zostaliśmy oszczędzania na wszystkim – co raczej jest pozytywnym zjawiskiem zważając na to, że oszczędzanie to bardzo ważna umiejętność. Istnieje większe prawdopodobieństwo iż osoba potrafiąca oszczędzać będzie w przyszłości żyła w dostatku, w porównaniu do osoby, która tej umiejętności nie wypracowała i za każdym razem wydaje całą wypłatę. Pojawia się jednak pytanie – czy laptopy do 1000 złotych, to sprzęt godny uwagi? Najczęściej słyszymy od „wujków dobra rada”, którzy o laptopach słyszeli jedynie w reklamie Media Markt, że taki laptop do 1000 złotych, to nieopłacalny wydatek, bo na pewno jest:

  • uszkodzony
  • kradziony
  • obudowa jest w fatalnym stanie
  • albo po prostu sprzęt jest bardzo słabej jakości jeśli chodzi o podzespoły

Oczywiście nie ma to wiele wspólnego z prawdą, ale większość z nas jest po prostu sceptycznie nastawiona do wszelkiego rodzaju „okazji”, ciężko nam uwierzyć, że można dostać coś po okazjonalnej cenie całkowicie bez komplikacji i oszustwa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze Laptopa do 1000 złotych?

Przede wszystkim warto szukać laptopów używanych. Ciężko dostać dobry nowy sprzęt za niecałe tysiąc złotych i faktycznie, nowe laptopy do tysiąca mogą mieć słabsze parametry i działać „ledwo co”. Natomiast nie dotyczy to z pewnością laptopów używanych, czy też laptopów poleasingowych. Jeśli dobrze poszukamy, możemy dostać do tej kwoty naprawdę świetny sprzęt. Jednak czy to znaczy, że taki używany sprzęt idzie w parze z uszkodzoną obudową? Oczywiście, że nie. Laptopy poleasingowe są najczęściej utrzymane w bardzo dobrym stanie i posiadają niewielkie ryski, które ciężko zauważyć. Jasne, że może się zdarzyć osoba, która sprzedaje używanego laptopa do 1000 złotych z bardzo zniszczoną obudową, jednak czy jesteśmy zmuszeni do kupna takiego sprzętu? Możemy przecież szukać dalej, aż znajdziemy coś godnego uwagi.

Dużą popularność zdobywają ostatnio wspominane już sprzęty poleasingowe. Ludzie często kupują poleasingowe laptopy, części do komputerów czy telefony. Produkt poleasingowy oznacza, że wcześniej należał on do pracownika jakiejś firmy czy korporacji. Pojawia się więc pytanie – dlaczego skoro te laptopy są takie dobre, firma się ich pozbywa? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta i logiczna. Firmy dbają o to, by ich sprzęt był najwyższej jakości. Chcą zapewnić swoim pracownikom najnowszego i najlepszego sprzętu. Zastanów się – chciałbyś pracować dla firmy, która posiada sprzęt sprzed kilku lat, czy dla tej, która oferuje dostęp do najnowszych technologii? Ponownie nie oznacza to, że sprzęt sprzed kilku lat jest już do niczego – wręcz przeciwnie, sprzęt poleasingowy jest często nawet mało zużyty właśnie z powodu wymiany przez firmę, zanim zdążył osiągnąć status wykorzystanego w stu procentach.

Jeśli szukasz wysokiej jakości sprzętu poleasingowego w naszym sklepie z pewnością go znajdziesz. Nasz sprzęt idealnie wpisuje w opisywane wyżej parametry.

Używane laptopy – zalety

  1. Używane laptopy cechuje wysoka jakość w stosunku do ceny – oczywiście mamy na uwadze laptopy poleasingowe. Takie laptopy nie mają zazwyczaj więcej niż dwóch lat, a przez taki okres czasu nie zaszły jakieś ogromne zmiany na rynku takich sprzętów.
  2. Zazwyczaj laptopy poleasingowe pochodzą od sprawdzonych marek, dzięki temu nie musimy się martwić o jakość wykonania i żywotność danego laptopa. Na rynku coraz więcej pojawia się nieznanych marek, które oferują niskie ceny – jednak na taki sprzęt trzeba być ostrożnym. Lepiej zainteresować się markami sprawdzonymi, które z pewnością nas nie zawiodą.
  3. Jak już zostało wspomniane – nowe laptopy na poziomie tych poleasingowych są znacznie droższe. Przeciętna osoba najczęściej nie posiada budżetu na zakup dobrego sprzętu, który będzie służył przez kolejne kilka lat.
  4. Nie musimy martwić się o oryginalny system Windows. Laptopy poleasingowe posiadają wgrany system operacyjny Windows, a jego licencja przechodzi od ubiegłego użytkownika do nas.

Podsumowanie

Laptopy do 1000 zł są celem jak najbardziej możliwym do spełnienia, o ile posiadamy przynajmniej minimalną wiedzę na ten temat. Nie warto słuchać ludzi, którzy twierdzą, że kupno laptopa za taką cenę jest niemożliwe i musimy sięgnąć głębiej do kieszeni – nic bardziej mylnego. Jeśli tylko będziemy szukali laptopów poleasingowych możemy znaleźć sprzęt, który bez problemu spełni nasze oczekiwania. Laptopy poleasingowe są coraz popularniejsze i konsumenci coraz częściej decydują się właśnie na sprzęt tego typu, a nie laptopy nowe, których cena zazwyczaj jest dużo wyższa.

Laptopy poleasingowe mogą również być znakomitą okazją do sprawienia prezentu bliskiej osobie. Takie laptopy nie posiadają wielkich śladów użytkowania, a jeśli już posiadają są one niemal niedostrzegalne gołym okiem. W ten sposób możemy obdarować kogoś bardzo praktycznym upominkiem, co po normalnej cenie byłoby znacznie trudniejsze.

Jeśli chodzi o sprzęty poleasingowe, to poza laptopami warto zainteresować się również komputerami, albo częściami do komputerów. Po bardzo przyzwoitej cenie możemy dorwać świetne podzespoły, co w łatwy sposób pomoże nam udoskonalić nasz komputer, albo komputer dziecka, które narzeka, że najnowsze gry już nie działają jak powinny. Sprzęt gamingowy jest zwykle najdroższym rodzajem laptopów/komputerów na rynku. Dzięki możliwością zakupu produktów poleasingowych mam okazję wyposażyć nasze gospodarstwo domowe w dobrej jakości sprzęt, nie tylko do gier.

Co powinien wiedzieć amator fotografii plenerowej?

0
Co powinien wiedzieć amator fotografii plenerowej?

Podczas letnich wypraw, jesiennego spaceru czy zimowej zawieruchy wiele osób automatycznie wyciąga aparat i zaczyna uwieczniać urzekające chwile. Potem okazuje się, że niewiele z tych zdjęć zachowało choćby cień tego uroku tych chwil. Nie każdy jest zawodowym fotografem, ale każdy może zaczerpnąć podstawowej wiedzy o tym, czym jest dobra fotografia plenerowa.

Nowoczesne etui na telefon – co ciekawego oferują producenci?

0
Nowoczesne etui na telefon – co ciekawego oferują producenci?

Posiadacze nowoczesnych smartfonów z pewnością doskonale wiedzą jak ważne jest zabezpieczanie takich telefonów przed uszkodzeniem. Duże wyświetlacze, plastikowe obudowy i inne elementy potrafią bowiem łatwo ulec pęknięciom. Stąd też różne etui takie jak jelly case znajdują bardzo szerokie zastosowanie i cieszą się wielką popularnością. Oprócz podstawowych etui telefonicznych wykonanych z materiału producenci oferują dzisiaj bardziej nowoczesne rozwiązania takie jak silikonowe lub żelowe nakładki. Poniżej przedstawiono wiele informacji i ciekawostek na ich temat.

Nowości na rynku GSM

W świecie akcesoriów telefonicznych co jakiś czas pojawiają się liczne nowości, które po pewnym czasie stają się nawet wielkimi hitami. Tak właśnie jest w przypadku niektórych etui na telefony komórkowe, a przykładem mogą być żelowe nakładki jelly case. Aktualnie bardzo wielu użytkowników smartfonów wybiera właśnie takie rozwiązanie, gdyż nakładki żelowe są nie tylko atrakcyjne pod względem wyglądu, ale także w dużym stopniu chronią telefony. Oprócz żelowych etui producenci oferują także silikonowe, które mimo że obecne są na rynku już kilka dobrych lat nadal cieszą się dużą popularnością. Wszystko to zasługa ich licznych zalet, na których czele stoi ciekawy design oraz wygodne użytkowanie. Silikonowe nakładki są przyjemne w dotyku, a także chronią każdy telefon. Stąd też ich popularność nie spada, a wręcz rośnie. To samo spotkać można w przypadku nakładek jelly case, które kupowane są zarówno przez starszych jak i młodszych klientów. Ale im przyjrzymy się poniżej.

Żelowe nakładki na telefon – hit czy kit?

Od pewnego czasu w sklepach z akcesoriami do telefonów i smartfonów można znaleźć wiele rodzajów etui żelowych, a dokładniej jelly case, które wykonane są z bardzo ciekawego materiału. Ich wielką zaletą jest duża elastyczność i bardzo przyjemny dotyk. To właśnie dzięki zastosowanemu materiałowi takie etui czy też inaczej nakładki są miękkie i giętkie, a to zwiększa komfort ich użytkowania. Jednocześnie etui te są solidne i trwałe, a dodatkowo skutecznie chronią każdy smartfon przed uszkodzeniami. Według niektórych materiał z jakiego tworzone są etui jelly case przypomina nieco kauczuk, a to nadaje im elastyczność i miękkość. Co ważne żelowe etui są oferowane w ciekawych kolorach i modnych wzorach, a większość z nich jest również zabezpieczona przed blaknięciem. Takie modele są zatem bardzo trwałe i niesamowicie atrakcyjne. Z całą pewnością można, więc stwierdzić, że takie etui stanowią prawdziwy hit.

Modele RC – modelarstwo, czy już robotyka?

0
Modele RC – modelarstwo, czy już robotyka?

Biorąc pod uwagę, że modele RC charakteryzują się zaawansowanymi konstrukcjami mechaniczno-elektronicznymi, czasem możemy mieć wątpliwości, do jakiej kategorii będziemy mogli zaliczyć dane produkty. Zajmując się kwestią mechanizmu napędzającego i sterującego, często musimy łączyć ze sobą elementy płytek scalonych oraz części mechanicznych, natomiast po założeniu obudowy, przechodzimy do czynności związanych z malowaniem i dostosowaniem całej konstrukcji, do swoich wymagań wizualnych.

Jak więc klasyfikować modele RC? Czy to już robotyka, czy jeszcze modelowanie? Postaramy się dziś znaleźć złoty środek i może nie odpowiemy jednoznacznie na to pytanie, jednak zaprezentujemy kilka informacji, które pomogą Wam samodzielnie podjąć decyzję i określić to, jak należy patrzeć na tego typu asortyment.

Modele RC – czy to naprawdę takie trudne?

Połączenie silników z układem napędowym i systemami sterowania, początkowo może być trudnym i skomplikowanym zadaniem dla amatorów oraz osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z takim wyposażeniem. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to schemat powtarzalny podczas konstrukcji, to po pewnym czasie, nie będzie on sprawiał żadnego problemu konstruktorom i nawet z zamkniętymi oczami, będą potrafili oni zająć się połączeniem.

Robotyka wymaga często samodzielnego przygotowania płytek, lutowania procesorów, kondensatorów, rezystorów, projektowania płytek, a nawet programowania poszczególnych układów, co jest w pewnym sensie dużo wyższą szkołą jazdy. Nie każdy w końcu posiada wiedzę, która pozwoli na stworzenie zaawansowanego układu, a co dopiero mówić na temat rozwoju i szukaniu innowacyjnych rozwiązań – oczywiście, kiedyś modele RC były uważane za robotykę, jednak dziś są już na tyle proste, że więcej energii poświęcają prace związane z modelarstwem.

Samodzielnie pomaluj i wymodeluj obudowę

Chociaż na rynku można znaleźć gotowe obudowy do dronów, aut, helikopterów lub nawet łodzi, to w większości przypadków są one przezroczyste i zestaw posiada tylko i wyłącznie naklejki imitujące prawdziwe oznaczenia – chociaż bardziej zaawansowani modelarze, samodzielnie szukają takich elementów w sieci i zajmują się ich drukiem lub próbują malować je za pomocą niewielkich pędzli i farb. Wiele takich elementów pomoże dopasować nam sklep z modelami RC – gdzie oprócz takich produktów, możemy otrzymać fachowe porady.

Jak widać, modele RC to ciężki kawałek chleba, który wymaga od interesantów zarówno wiedzy na temat robotyki, jak i umiejętności związanych z modelowaniem, malowaniem i przygotowaniem obudowy do prac manualnych.

Dostępność sprzętu i narzędzi na rynku jest tak duża, że zachęcamy wszystkich, by samodzielnie oni zweryfikowali swoje umiejętności.

Lodówka, przyjaciel codziennego życia

0
Lodówka, przyjaciel codziennego życia

W miarę z rozwojem cywilizacji uświadamiamy sobie, że lodówka to nie tylko sprzęt, który służy jedynie do przechowywania żywności. Wykorzystuje się je również w szpitalach, gdzie przechowuje się leki, laboratoriach, czy chociażby na uczelniach ścisłych, gdzie służą do przechowywania niektórych substancji chemicznych. Nie da się wyobrazić mieszkania bez lodówki, co jeszcze bardziej podkreśla ich wyjątkowość.

Na co zwracamy uwagę kupując lodówkę?

Szukając idealnej lodówki do naszego mieszkania zwracamy uwagę na tak ważne rzeczy jak rozmiar lodówki, jej wyposażenie czy pojemność. Szczególną uwagę poświęcamy klasie energetycznej danych lodówek, ponieważ zależny nam aby nasze rachunki za prąd nie były zbyt wysokie.

Przy wyborze lodówki do naszej kuchni pojawia się również dylemat – czy zdecydować się na sprzęt wolnostojący, którego jest znacznie większy wybór i jest o wiele bardziej mobilny, czyli można go postawić w dowolnym miejscu, czy może na wariant do zabudowy, których jest raczej mniejszy wybór, jednak bez problemu można wkomponować je w wymarzoną zabudowę kuchni. Sprawdzamy również jakie funkcje dodatkowe posiada wstępnie upatrzona przez nas lodówka – czy posiada ona system No Frost, który zapobiega osadzaniu się szronu, czy może ma ona funkcję szybkiego zamrażania.

Co czyni lodówki firmy Libherr produktami na które warto zwrócić uwagę?

liebherr

Lodówki Liebherr to sprzęty na miarę naszych czasów. Łączą one w sobie jakość, nowoczesne technologię, ergonomię użytkowania, są niezwykle trwałe a do tego pięknie się prezentują. W lodówkach Liebherr znajdziemy przeróżne rozwiązania technologiczne, które czynią je jeszcze bardziej wyjątkowymi.

System NoFrost zapobiegający osadzaniu się szronu, szuflady BioFresh, LEDowe oświetlenie, powłoka SmartSteel czy schowek VarioSafe czynią lodówkę sprzętem najwyższej klasy, któremu bez obaw możemy dać pod opiekę nasze produkty żywnościowe.

Wysoka klasa energetyczna lodówek oraz piękne wykończenie sprawiają, że sprzęt ten wpasuje się do każdej kuchni jednocześnie chroniąc nasze portfele przed wysokimi rachunkami za prąd. Wszystkie te cechy sprawiają, że lodówki Libherr cieszą się tak dużym zainteresowaniem i zaufaniem wśród konsumentów i można odnaleźć je w wielu domach.

Poszukując idealnej lodówki do swojego mieszkania warto zwrócić uwagę, poza rozmiarem i pojemnością na funkcje dodatkowe i klasę energetyczną. Ponieważ to właśnie one czynią każdą lodówkę wyjątkową i na ich podstawie możemy ocenić czy dana lodówka sprawdzi się w naszym domu.

Pierwsza konsola do gier – co sprawdzić?

0
Pierwsza konsola do gier - co sprawdzić?

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez gier, bez dostępu do konsoli, tego niezwykłego wirtualnego świata. Dla innych to zbędny wydatek, sprzęt, który tylko zagraca przestrzeń. Kolejni zaś są niezdecydowani i właściwie nie mają swojego sprecyzowanego zdania, bo chcą niby kupić konsolę, ale zastanawiają się, czy warto? Dla takich osób właśnie dedykujemy dzisiejszy artykuł.

Zlecenie zaprojektowania strony internetowej w Poznaniu – na co zwrócić uwagę?

0
Zlecenie zaprojektowania strony internetowej w Poznaniu - na co zwrócić uwagę?

Strona internetowa to niemal niezbędny w obecnych czasach element wyposażenia firmy, instytucji czy organizacji. Oczywiście, stronę internetową o dowolnej tematyce może mieć każdy, ale w sieci dominują strony komercyjne. Dla wielu firm to niezbędny warunek, aby odnieść sukces na rynku, dlatego warto już na etapie projektowania wykonać to dobrze.

Roboty przemysłowe – zastosowanie

0
Roboty przemysłowe - zastosowanie

Każda maszyna konstruowana jest z jakiegoś konkretnego powodu. Nikt nie tworzyłby nowoczesnych robotów przemysłowych, gdyby firmy kompletnie ich nie potrzebowały. Całe szczęście ich gama zastosowań jest naprawdę obszerna i niemalże każda firma może ją dostosować do swoich konkretnych, czasem bardzo wymagających i nietypowych potrzeb. Zastosowania robotów przemysłowych zostały wymienione na stronie https://www.universal-robots.com/pl/. A co do nich należy?

Przeważnie zautomatyzowane maszyny zastępują ludzi na wyjątkowo trudnych i niebezpiecznych stanowiskach. Zajmują się wykonywaniem zadań, które w jakimś stopniu mogłyby narazić samego człowieka na pewne niebezpieczeństwo – zaszkodzić jego zdrowiu czy nawet życiu. Powierza się im m.in. obsługę prasy czy chociażby realizację działań w środowisku wypełnionym chemicznymi substancjami – środki tego rodzaju mogą błyskawicznie przedostać się do organizmu człowieka i wywołać poważne choroby, a nawet trwałe uszkodzenia organów. Robot przemysłowy może też do oporu wykonywać prace najbardziej monotonne. Znajduje dla siebie zastosowanie na taśmach produkcyjnych – całymi godzinami może pakować te same przedmioty do tych samych kartonów, co dla przeciętnego człowieka byłoby bardzo męczące ze względu na monotonię takiej pracy. Robotom przemysłowym powierza się także zadania wymagające użycia bardzo dużej siły. Specjalnie konstruowane w tym celu maszyny mogą bez trudu rozładować nawet gigantyczne ciężarówki i załadować towary na taśmę czy pakę, aby przygotować je do dalszego transportu.

W zastosowaniu robotów przemysłowych nie chodzi tylko o poprawę funkcjonowania samych firm. Oczywiście optymalizacja procesu produkcyjnego jest tutaj kluczowa, ale maszyny te uprzyjemniają życie samym pracownikom. Stojąc przez kilka godzin dziennie na taśmie produkcyjnej, można zanudzić się na śmierć i ostatecznie porzucić swoją posadę, nie myśląc nawet o zmianie stanowiska. Roboty przemysłowe zastępują człowieka w tych miejscach, w których on nie do końca dobrze się sprawdza.

Jak pozycjonować bloga?

0
Jak pozycjonować bloga

Posiadanie własnego bloga to już dobry krok, ponieważ dzięki niemu możemy komunikować się z innymi, budować swój autorytet, a nawet sprzedawać pewne usługi. Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku pójdziemy. Jeśli w dobrym, to nasze osiągnięcia okażą się znacznie lepsze. Musimy to brać pod uwagę i po pewnym czasie starać się pozycjonować bloga we właściwym kierunku. Może to polegać na założeniu dodatkowych kanałów społecznościowych. W nich moglibyśmy następnie informować o kolejnych wpisach i artykułach, które pojawiałyby się na naszym blogu. Z czasem mielibyśmy coraz większe grono obserwatorów. A oni to nasi czytelnicy, jak i potencjalni klienci, z którymi jesteśmy w stanie utrzymywać długofalowe relacje. Starajmy się o tym pamiętać i po pewnym czasie zdobywać jeszcze większe doświadczenie. Ono pozwoli nam rozwijać się w taki sposób, jak należy.

Gdzie założyć bloga

Gdzie założyć bloga?

Zapewne nad tym pytaniem zastanawia się wielu z nas. A przecież do naszej dyspozycji są już pewne darmowe platformy blogowe, jak WordPress czy blogger. I już ich zastosowanie sprawia, że założenie bloga zajmuje nam kilka minut. Po tym czasie możemy już przejść do wizualnego przygotowania bloga, a zarazem stworzenia pierwszych artykułów. Dzięki temu świeża treść na stronie przyczynia się do jego skutecznego pozycjonowania. Oczywiście możemy również zakupić własną domenę i hosting, a następnie tam starać się utworzyć swojego bloga, na przykład w technologii WordPress. Wtedy nasi czytelnicy będą traktować naszego bloga i jego treść znacznie poważnie. Nie uznają, że oszczędzamy na własnej domenie i hostingu. Lecz bardziej skupią się na wartościowej treści, którą im zapewniamy.

Wielu blogerów nie ma trudności z założeniem bloga i jego dalszym prowadzeniem. Natomiast skomplikowane okazuje się dla nich już jego pozycjonowanie. Często nie posiadają doświadczenia w seo. I właśnie dla nich przygotowany został kurs seo „Ogarnij Pozycjonowanie”, w którym mogą regularnie brać udział. I jeśli starają się tak czynić, to po jego ukończeniu widzą, że pozycjonowanie nie jest tak straszne. I można sobie z nim poradzić poprzez zastosowanie prostych narzędzi i kilku wskazówek.

Czy reklama w internecie działa

Czy reklama w internecie działa?

Trudno jest nam dojść sukcesu, bez pomniejszych porażek. Z nimi zawsze musimy się liczyć. Będziemy je spotykać również wtedy, gdy inwestujemy w reklamę online. Natomiast, jeśli się nimi nie zniechęcamy, to nasze doświadczenie w pozycjonowaniu i seo jest znacznie większe. Wiemy również, jak skutecznie wykorzystać wtyczkę Yoast SEO, dzięki której dostosowanie każdego wpisu pod względem zasad SEO staje się znacznie prostsze i dokładniejsze. Ma to później przełożenie na popularność wybranych artykułów, są one lepiej widoczne w wyszukiwarce Google. I dobrze jest jeszcze przyjrzeć się, jakie możliwości dostarcza sklep internetowy pozycjonowanie, który oferuje nie tylko seo kurs online, ale dostarcza wiele innych produktów. Mogą do nich należeć na przykład cenne bazy linków seo, na podstawie których pozycjonowanie staje się jeszcze skuteczniejsze i szybsze.

Laptopy poleasingowe – komu najlepiej posłużą?

0
Laptopy poleasingowe – komu najlepiej posłużą?

Laptop dla wielu osób jest narzędziem, bez którego nie wyobrażają oni sobie pracy. Jednak nie zawsze stać nas na sprzęt z najwyższej półki. Co wtedy robić? Gdzie szukać pomocy? Odpowiedzią są laptopy poleasingowe.

Bez laptopa, jak bez ręki

Dziś elektronika jest nieodłączną częścią naszego życia. Praktycznie każdy nowy samochód ma komputer pokładowy, automatyczną klimatyzację, w szkołach nie korzysta się ze starych tablic „na kredę”, tylko używa nowoczesnych tablic interaktywnych. Studenci zaś nie zapisują notatek w opasłych wolumenach i przerzucili się na laptopy. Postęp oznacza wygodę, więc robimy wszystko, by ułatwić sobie życie. Laptopy, komputery, smartfony sprawiają, że jest nam łatwiej. Łatwiej zadzwonić do kogoś z telefonu niż z budki telefonicznej. Łatwiej napisać pracę magisterką na komputerze niż ręcznie lub na maszynie do pisania. Można by długo wymieniać zalety technologii, laptopów i ogólnie sprzętu elektronicznego. Jednak zamiast tego skupmy się na laptopach poleasingowych i sprawdźmy, czym one są i kto powinien poważnie zastanowić się nad ich kupnem.

Czym są laptopy poleasingowe?

Z pewnością nie raz słyszałeś pojęcie „wziąć w leasing”. Najczęściej firmy biorą w leasing auta dla swoich pracowników, ponieważ to im się opłaca. Pojęcie „leasing” oznacza „przekazanie drugiej stronie umowy prawa do korzystania z określonej rzeczy na pewien uzgodniony w umowie leasingu okres, w zamian za ustalone ratalne opłaty”. Laptopy poleasingowe działają na tej samej zasadzie. Korporacja lub firma kupuje w ten sposób laptopy i po kilku latach je sprzedaje. Zazwyczaj kupują je firmy, które trudnią się handlem takim sprzętem i ponownie wypuszczają je do obiegu. Warto w tym miejscu wyraźnie rozgraniczyć pojęcie „laptop używany” i „laptop poleasingowy”. Ten pierwszy jest najczęściej skupowany od użytkownika indywidualnego i jest to sprzęt ogólnie dostępny na rynku. Z kolei laptopy poleasingowe to wersja premium, którą ciężko jest kupić przeciętnemu Kowalskiemu. Głównie z powodu ceny. Nowy laptop biznesowy potrafi kosztować nawet 5 czy 6 tysięcy złotych. Ten sam sprzęt, 2-3 lata później, sprzedawany jako laptop poleasingowy, kosztuje nawet mniej niż połowa pierwotnej ceny.

Dla kogo?

Koszt kupna takiego sprzętu sprawia, że jest on dostępny dla niemal każdego. Skoro wiesz już, czym są laptopy poleasingowe sprawdź, kto w szczególności powinien zwrócić na nie uwagę. Przede wszystkim każdy, kto potrzebuje sprawdzonego sprzętu do pracy i nie zależy mu na tym, by był on fabrycznie nowy. Kupując laptopa poleasingowego mamy bardzo wydajny komputer, za który nie płacimy zbyt wiele. Możemy kupić przyzwoitego laptopa za około 1000 złotych, gdzie w sklepie jest to niemal niemożliwe. Będzie to również dobry prezent dla naszego dziecka. Jeżeli boimy się, że może ono uszkodzić nowy, drogi sprzęt, lepiej zainwestować w laptopa o podobnych parametrach, ale zdecydowanie tańszego. Laptop poleasingowy przyda się również wszystkim, którzy dużo z nim podróżują. W drodze czekają nas różne przygody, więc z powodów, jak powyższe, polecamy laptopy poleasingowe.