piątek, Styczeń 24, 2020

Zabawki edukacyjne dla dzieci – czym się charakteryzują?

0
jaką zabawkę edukacyjną wybrać dla dziecka?

Zabawki edukacyjne świetnie sprzyjają rozwojowi dziecka, przy jednoczesnym dawaniu radości z zabawy, która jest połączona z nauką. Dzięki zabawie takimi zabawkami dziecko zdecydowanie szybciej przyswaja nowe umiejętności, dodatkowo można w nim rozwinąć zainteresowanie nowymi dziedzinami wiedzy.

Rodzaje zabawek edukacyjnych

Zabawki edukacyjne dla dzieci zdobyły niesamowitą popularność, właśnie dlatego firmy, które je produkują starają tworzyć ciągle coś nowego. Dzięki temu w sklepach jest duża różnorodność. Zabawki edukacyjne dzielą się na różne kategorie, jednak najczęściej wybieranymi są:

Mata edukacyjna, jest to obowiązkowy element każdej wyprawki dla dziecka. Niezbędny w pierwszych miesiącach jego życia. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie dziecku komfortowych warunków podczas zabawy, rozkładamy ją pod dzieckiem, gdy kładziemy je podłodze. Wtedy dziecku jest ciepło i wygodnie.

Stolik edukacyjny, jest to zabawka edukacyjna dla młodszych dzieci. Taki stolik sprawia, żę dziecko może się bawić i jednocześnie uczyć. Jest to zabawka uniwersalna, której zaletą jest to, że kryje w sobie mnóstwo rodzajów przycisków, atrakcji, przycisków i elementów, które zaciekawią każde dziecko.

Zabawki edukacyjne dla dzieci

Układanka i klocki, są polecane dzieciom w każdym wieku. Należy tylko dopasować model zabawki, do wieku dziecka. Dzięki zabawie klockami maluch uczy się koordynacji ruchowej, rozwija swoją kreatywność oraz zaczyna myśleć przestrzennie.

Książeczka, jest to kultowa zabawka edukacyjna, z której mogą korzystać dzieci w każdym wieku, nawet te najmłodsze. Dla maluchów polecane są książeczki kontrastowe, materiałowe, nawet takie które wydają z siebie odgłosy.

Zabawka interaktywna, jest to zabawka która bawi dzieci i jednocześnie je uczy nowych umiejętności.

Gra edukacyjna, taka gra polecana jest już dla dzieci od 2-3 roku życia. Tutaj dziecko musi posiadać pewne umiejętności, żeby móc się bawić takimi zabawkami. Najczęściej są to gry pamięciowe, na spostrzegawczość czy refleks.

Zabawka kreatywna, taka forma zabawki zmusza dziecko do samodzielnego działania. Dzieci dzięki takim zabawkom nabierają umiejętności tworzenia określonych rzeczy.

Przeczytaj też: http://www.blubry.pl/wozki-dla-lalek-jaki-model-bedzie-najlepszy/

Czym jest Java?

0
Czym jest Java?

O Javie słyszeć mogły nawet osoby, które nie miały w swoim życiu wiele wspólnego z programowaniem. Jest to jeden z najbardziej znanych powszechnie języków programowania, ale z drugiej strony wiedza ta jest zazwyczaj powierzchowna i wybrakowana. Warto ją uzupełnić, ponieważ może okazać się przydatna, nawet jeśli nie będziemy chcieli się ostatecznie tego języka nauczyć. Wobec tego czym jest Java?

Java – co to jest?

Java jest obiektowym językiem programowania, który wykorzystuje się w wielu popularnych aplikacjach  (np. Gmailu), ale także grach i programach komputerowych. Z Javy korzysta także spora ilość witryn internetowych, w tym giganci, tacy jak Amazon czy Netflix.

Od lat Java święci triumfy jako język programowania znajdujący się w absolutnej czołówce pod względem popularności. Są oczywiście też tacy, którzy krytykują go i uważają za przestarzały, ale jest to zdecydowana mniejszość.

Nauka Javy – czy warto?

Java nie jest językiem najmłodszym (jej historia sięga aż 1995 roku), ale mimo to wciąż wykorzystuje się go bardzo powszechnie i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić. Dlaczego?

Jest to po prostu łatwo przenośny i bardzo funkcjonalny język. Za jego pomocą można tworzyć zarówno aplikacje internetowe, jak i programy internetowe czy aplikacje mobilne. Ponadto cały czas wykonywane są różnorakie zmiany https://techpolska.pl/java-9-zmiany/, które mają za zadanie sprawić, aby wciąż był to język aktualny i użyteczny.

Czy Java jest dobrym językiem dla początkujących?

Java w dużej części przypomina język C++, który uznawany jest za język programowania o średnim poziomie trudności. Stosuje ona jednak kilka rozwiązań, które sprawiają, że jest ona znacznie bardziej przyjazna dla początkujących programistów.

Co ważne, zawiera ona wiele wbudowanych bibliotek, z których można dowolnie czerpać i korzystać (trzeba jednak uważać, ponieważ starsze biblioteki mogą nie działać już całkowicie poprawnie). Po jakimś czasie okażą się one z pewnością niewystarczające i konieczne będzie znalezienie nowych, ale przynajmniej na początku, kiedy wiedza jest jeszcze niewielka, taki gotowy zestaw bibliotek będzie niezwykle przydatny.

Co więcej, Java jest językiem, który potrzebuje w wielu przypadkach znacznie więcej linijek kodów niż inne języki programowania, aby osiągnąć ten sam efekt. Wydawać by się mogło, że jest to wada, jednak dzięki temu łatwiej namierzyć, co na przykład powoduje jakiś problem. Jeśli potrzebny nam będzie koniecznie krótszy kod, to po zmianach w Javie 9 https://techpolska.pl/java-9-zmiany/ również jest to możliwe do osiągnięcia.

5 pomysłów na gwiazdkowy prezent dla męża

0
5 pomysłów na gwiazdkowy prezent dla męża

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie masz jeszcze pomysłu na prezent dla swojego współmałżonka? Sprawdź nasze propozycje i wybierz podarunek, który będzie nie tylko miły, ale i praktyczny!

1. Minikomputer

Minikomputer, na przykład Raspberry Pi, Arduino lub LattePanda, to znakomity prezent dla pasjonata elektroniki. Przy pomocy niewielkiego urządzenia będzie on mógł stworzyć własne, niesamowite projekty – takie jak domowe centrum rozrywki, własny robot, miniaturowy komputer osobisty czy system automatyki. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór tego typu sprzętu i akcesoriów, dlatego znalezienie odpowiedniego modelu może nastręczać trudności. Na szczęście w sieci znajdziesz wiele poradników, dzięki którym łatwo będzie można wybrać idealny minikomputer. Zaletą tych urządzeń jest także fakt, że mają ogromne ilości rozszerzeń i akcesoriów, dlatego na kolejne okazje możesz podarować ukochanemu następne elementy zestawu.

2. Lutownica

Lutownica to jeden z podstawowych elementów wyposażenia elektronika. Dlatego stanowi doskonały pomysł na prezent – jeżeli nawet Twój partner ma już taki sprzęt, zawsze możesz postawić na bardziej rozbudowany lub nowocześniejszy model, a także dokupić przydatne akcesoria. Podstawowymi rodzajami lutownic używanych w elektronice są urządzenia oporowe (grzałkowe) oraz hot air wykorzystujące rozgrzane powietrze. Podczas wybierania lutownicy warto zwrócić uwagę na obecność regulatora temperatury, który pozwoli na precyzyjne kontrolowanie rozgrzewania się poszczególnych elementów. Najbardziej zaawansowanymi urządzeniami są stacje lutownicze, które ze względu na dużą ilość dostępnych opcji (na przykład wymiennych grotów, czyli końcówek lutowniczych) stanowią najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Szeroki wybór wysokiej klasy lutownic i stacji lutowniczych oraz akcesoriów znajdziesz w sklepie Botland.

3. Sprzęt gamingowy

Jeśli Twój ukochany uwielbia gry komputerowe, sprzęt gamingowy będzie doskonałym pomysłem na prezent pod choinkę. Możesz zdecydować się na kupienie któregoś z komputerowych urządzeń peryferyjnych, na przykład myszy, klawiatury czy słuchawek. Warto w takim przypadku przeczytać poradnik tematyczny lub poradzić się pracownika sklepu, ponieważ sprzęt o nieodpowiednio dobranych parametrach technicznych może okazać się miłym, ale nieprzydatnym upominkiem. Bardzo dobrym, uniwersalnym prezentem dla gracza będzie także fotel gamingowy. Jeżeli natomiast planujesz kupić coś symbolicznego, dobrym pomysłem może się okazać praktyczny drobiazg związany z tematyką ulubionej gry – na przykład breloczek, kubek czy pendrive.

4. Akcesoria do samochodu

Jeżeli jesteś żoną kierowcy, znakomitą propozycją prezentową będzie zakup wyposażenia do samochodu. Świetnie sprawdzi się na przykład rejestrator samochodowy, który będzie na bieżąco nagrywał wydarzenia na drodze. Praktycznym upominkiem może być też komunikator drogowy łączący się z aplikacją Yanosik. W sklepach znajdziesz też wiele innych przydatnych akcesoriów dla kierowców – na przykład alkomaty, lokalizatory GPS, anteny samochodowe, ładowarki i przetwornice samochodowe, uchwyty do telefonu czy nawet mierniki grubości lakieru oraz inne urządzenia diagnostyczne. Dobrym pomysłem mogą być także kosmetyki do pielęgnacji auta.

5. Bon prezentowy

Pomysł na prezent nie musi być sprecyzowany, by sprawić radość obdarowywanej osobie. Jeżeli dalej masz trudności ze zdecydowaniem się na konkretny podarunek, możesz zdecydować się na bon do sklepu – na przykład do wykorzystania na stronie Botland.

Nowoczesny system ERP dla branży metalowej

0
Nowoczesny system ERP dla branży metalowej

Systemy ERP w branży metalowej (ang. Enterprise Resource Planning – Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa) to program, który służy do integracji baz danych w przedsiębiorstwie, przez co usprawnia zarządzanie wszystkimi procesami, które w nim zachodzą. Dlatego korzysta z niego coraz więcej nowoczesnych przedsiębiorstw.

Jak planować produkcję z ERP?

Obecnie na rynku branży metalowej istnieje duża konkurencja, a nowoczesne przedsiębiorstwa muszą sprostać jego wymogom. Coraz większe zapotrzebowanie na różnego rodzaju serie wyrobów metalowych, produkowanych w jak najkrótszym czasie to wymagania, które muszą spełniać przedsiębiorstwa produkcyjne, aby utrzymać się na rynku. Poza tym różnorodne zapotrzebowanie sprawia, że proces produkcji musi być elastyczny, aby produkcja mogła utrzymać się na poziomie rentowności. Ważny jest też sprawny przepływ informacji między przedsiębiorstwem a klientami, którzy cenią swój czas. Dlatego skutecznym rozwiązaniem jest system ERP, który umożliwia zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa.

Automatyzacja procesów produkcyjnych, którą umożliwia, zwiększa z kolei opłacalność produkcji. Program umożliwia planowanie potrzeb materiałowych związanych z danym procesem produkcji. Kolejną zaletą jest możliwość kontroli procesu produkcyjnego oraz szybka reakcja na zmieniające się parametry. System tworzy zestawienia związane z realizacją zamówień oraz kontrolą półfabrykatów, produktów i materiałów, które wpływają do magazynu. Dzięki temu możliwe jest śledzenie stanów magazynowych na bieżąco.

Pełna kontrola wszystkich procesów w jednym miejscu

Program posiada opcje usprawniające procesy sprzedażowe, a także bilansowanie zasobów produkcyjnych. Zadaniem systemów ERP jest pełna integracja wszystkich baz danych, do których należą: produkcja, stany magazynowe, księgowość, marketing, itd. To znacznie skraca czas realizacji zamówień oraz usprawnia funkcjonowanie przedsiębiorstwa w dobie wysokiej konkurencji w branży metalowej.

Ważnym usprawnieniem, które oferuje system ERP, jest również dostarczanie informacji niezbędnych do współpracy z partnerami biznesowymi na rynku. Program monitoruje wszystkie procesy, począwszy od planowania zapotrzebowania, przez produkcję, aż po sprzedaż wyrobów. Wspomaga zarządzanie bazami kadrowo – płacowymi, księgowo – finansowymi oraz posiada innowacyjne narzędzie wspomagania decyzji, czyli Business Intelligence. Ważnym aspektem jest również elastyczność, która umożliwia dopasowanie systemu do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Poza tym posiada skuteczne zabezpieczenia informacji baz danych, które chronią przed dostępem przez osoby niepowołane.

Duże wymagania rynku oraz rosnąca konkurencja w branży metalowej sprawia, że korzystanie z systemów ERP jest niezbędne do utrzymania rentowności przedsiębiorstwa.

Własny sklep internetowy? 4 rzeczy, o których trzeba pamiętać

0
Własny sklep internetowy

Masz już biznes i chcesz go przenieść do Internetu? A może dopiero zaczynasz i jedną z głównych części twojego przedsiębiorstwa ma być sklep internetowy? Niezależnie od powodów, które skłoniły cię do zakładania sklepu internetowego, powinieneś wiedzieć, z czym się to je, zanim zabierzesz się do roboty. Z pozoru wszystko wydaje się proste, jednak diabeł tkwi w szczegółach. To przez drobnostki, przeoczenia i głupie błędy nieźle zapowiadające się biznesy upadają albo nie rozwijają się tak prężnie, jak by mogły.

Większość drobnych przedsiębiorców nie może sobie pozwolić na sztab ludzi zajmujących się obsługą sklepu Internetowego – jeśli właściciel firmy nie zajmuje się sprzedażą internetową osobiście, to zazwyczaj za sklep odpowiada jedna lub dwie osoby, nierzadko mające na głowie również inne obowiązki. Choć często nie są oni ekspertami sprzedaży internetowej, jednak nie oznacza to, że nie będą dobrze wykonywać swoich zadań. Z myślą o takich właśnie pracownikach stworzyliśmy poniższy poradnik.

  1. Zadbaj o przejrzystość

Ważne jest, aby twoja oferta była czytelna. Klient powinien mógł łatwo i wygodnie odnaleźć poszukiwane produkty, a każdy z nich powinien być szczegółowo acz zwięźle opisany. Koniecznością jest możliwość wyszukiwania i sortowania produktów – dzięki temu każdy będzie mógł znaleźć to, czego szuka, a także porównać ze sobą podobne produkty. Dzięki opisom klient dostrzeże różnice między nimi i będzie mógł zdecydować się, który produkt chce nabyć. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, skorzystaj z usługi projektowania sklepów internetowych oferowanych przez różne agencje graficzne i interaktywne.

  1. Zrób dobre grafiki

Żyjemy w kulturze obrazkowej i to obraz jest tym, na co najbardziej zwracamy uwagę. Jeśli każdy twój produkt będzie odpowiednio sfotografowany, każdy klient będzie mógł zobaczyć, co kupuje. Dzięki temu zaufa twojej firmie i bardziej prawdopodobne jest, że faktycznie zdecyduje się na kupno oglądanych produktów. Zadbaj o to, by zdjęcia nie tylko prezentowały produkt, ale równocześnie same w sobie wyglądały ładnie. Powinny być w dobrej jakości i rozdzielczości, do tego nienachalnie podciągnięte komputerowo. Jeśli możesz, zatrudnij fotografa na profesjonalną sesję zdjęciową twoich produktów.

  1. Zorganizuj kwestie techniczne

Sklep internetowy, jak każda strona, powinien działać szybko i sprawnie. Aby tak było, musi znajdować się on na dobrym serwerze połączonym z siecią wysokiej jakości łączem. Sklep, jako strona zawierająca wiele podstron i grafik, będzie wymagała lepszych parametrów hostingu niż zwyczajna strona informacyjna. Należy o tym pamiętać

  1. Urozmaicaj swoją ofertę

Zwyczajny sklep, który się nie zmienia nie przyciąga uwagi. Wprowadzenie ofert sezonowych, specjalnych produktów czy zestawów świątecznych z pewnością przyciągnie klientów. Także promocje i limitowane oferty zwracają uwagę użytkowników sieci – możesz to wykorzystać, aby zwiększyć zainteresowania swoim sklepem internetowym.

Efektywniejsza działalność w internecie

0
Efektywniejsza działalność w internecie

Jeśli prowadzisz działalność w internecie – może to być np. sklep internetowy albo telewizja lub zarządzasz serwerami, w tym popularnymi serwerami gier, czy stronami internetowymi, świadczysz usługi hostingowe, tworzysz i dystrybuujesz aplikacje mobilne itp. – może się zdarzyć, że będziesz potrzebować wsparcia większego niż w przypadku korzystania z hostingu współdzielonego. Jeśli takie rozwiązanie przestało się już sprawdzać, warto zdecydować się na zamówienie serwera dedykowanego.

Serwer dedykowany (wydzielony) – uniwersalne rozwiązanie dla firm

Aby móc w pełni korzystać z możliwości, jakie daje serwer dedykowany, w pierwszej kolejności należy optymalnie dostosować model serwera do swoich potrzeb. Taki serwer pozwoli w pełni wykorzystać dostępne zasoby.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki serwer byłby odpowiedni dla naszej firmy, warto zwrócić się o pomoc do specjalistycznych firm, które oferują szeroki zakres usług w tym zakresie – nie tylko serwery dedykowane, ale również usługi doradcze i pomoc techniczną.

Gdy decydujemy się na ofertę konkretnej firmy, weźmy pod uwagę kompleksowość proponowanych usług. Rapid DC to ciesząca się uznaniem firma, która oferuje tanie serwery dedykowane, w tym konsole do zdalnego zarządzania IPMI 2.0, które pozwalają na aktywne i efektywne administrowanie serwerem.

Konsola służy m.in. do instalowania i konfigurowania systemu operacyjnego, instalowania dowolnego oprogramowania, restartowania serwera, protokołowania stanu “out-of-range” sprzętu, do inwentaryzowania go oraz do bieżącego monitorowania.

W sytuacji, gdy pojawi się problem, którego nie potrafimy samodzielnie rozwiązać, możemy liczyć na wsparcie ze strony specjalistów Rapid DC – dział techniczny pracuje przez całą dobę.

Firma proponuje różnego typu serwery dedykowane, w tym również: serwery dedykowane z administracją, serwery dedykowane do gier, serwery dedykowane Windows i serwery dedykowane Linux.

Szybki i pewny dostęp – większe możliwości 

Serwery dedykowane cieszą się coraz większym zainteresowaniem wielu firm, stąd też ich ceny są konkurencyjne. Rapid DC oferuje szybki dostęp do serwera i pełnego zakresu jego możliwości.

Po zaakceptowaniu regulaminu, podpisaniu umowy i opłaceniu dokumentu proforma, na adres e-mail klienta zostają wysłane dane do serwera i instrukcja obsługi oraz niezbędne dokumenty. Klient ma szansę zapoznać się z funkcjonowaniem i realną przydatnością serwera dedykowanego – w okresie testowym. Po jego upłynięciu może zdecydować, czy podpisać kolejną umowę.

Wszystkie serwery dedykowane oferowane przez Rapid DC zachowują prędkość gwarantowaną 200 Mb/s. Serwery objęte są ochroną antyDDoS (Wanguard), która jest zagwarantowana w cenie.

Wraz z serwerem dodatkowym, w Rapid DC można nabyć również: panel administracyjny, powierzchnię pod backup, dodatkowy port LAN, systemy operacyjne, czy też pakiet transferu danych.

A może komputer poleasingowy?

0
A może komputer poleasingowy?

Komputery – stacjonarne i przenośne, czyli laptopy – stały się w naszych domach czymś tak oczywistym jak lodówka, czy pralka. To narzędzia do nauki, pracy, kontaktów różnego rodzaju i rozrywki. Nic więc dziwnego, że kiedy tego typu sprzęt nagle się psuje, Nie zawsze opłaca się go naprawiać.

Czasem o wiele bardziej opłacalne pod każdym względem jest kupienie kolejnego komputera. Ktoś powie, że to dzisiaj spory wydatek. Zwłaszcza, jeśli ktoś zarabia najniższą krajową pensję. Można wtedy pomyśleć o komputerach używanych. Ktoś jednak powie, że nie ma do takich zaufania, bo nie wiadomo, jak były eksploatowane i czy nie trafi się z deszczu pod rynnę. Dlatego kolejnym rozwiązaniem, wartym uwagi, są komputery poleasingowe. Dlaczego? Bo zostały one stworzone z na tyle dobrych części, aby spełniać wysokie wymogi firm, którym były oddane wcześniej w leasing.

W wielu przypadkach, decydując się na taki zakup, można tez liczyć na przynajmniej kilkumiesięczną gwarancję. W efekcie można więc dostać dobrej jakości komputer, w dobrym stanie, z gwarancją, a to wszystko w przystępnej cenie. Jeśli kogoś interesuje komputer przenośny, to jak najbardziej może zakupić laptopy poleasingowe. Tego typu sprzęt cieszy się rosnącą popularnością. Do zalet wymienionych wyżej – przy okazji poleasingowych komputerów stacjonarnych – należy dodać i to, że za rozsądną cenę otrzymujemy wygodny komputer przenośny. Może on nam towarzyszyć i w domu i w podróży. Oczywiście zawsze warto porównać kilka różnych ofert. I warto też zapytać o przybliżoną datę produkcji danego komputera, którym jesteśmy zainteresowani.

Oczywiście są osoby, które nie za bardzo znają się na komputerach i ich podstawowych parametrach. Jeśli nie ma im kto pomóc, najpewniej doradzić im, aby zaufali sprawdzonej marce. Z czystym sumieniem można takim osobom polecić zestawy komputerowe poleasingowe. Firma ta jest znana ze swoich produktów komputerowych i ma spore grono zadowolonych użytkowników, którzy pozostają jej wierni. To o czymś świadczy. To jednak nie zmienia faktu, że warto poznać swój sprzęt, choćby w podstawach: jaki ma dysk, procesor, ile pamięci operacyjnej, jaką płytę główną itd. To w przyszłości pomoże we właściwym doborze kolejnego komputera, jeżeli będziemy z tym problemem pozostawieni sami sobie. nie każdy bezgranicznie ufa sprzedawcom w sklepach. wielu klientów uważa, ze każdy sprzedawca zawsze będzie chciał przede wszystkim zarobić. Mając więc podstawową wiedzę nt. komputerów, można łatwo skonfrontować to, co się słyszy nt, danego komputera ze stanem faktycznym.

Telefon komórkowy Samsung Galaxy A10 – nowoczesność i funkcjonalność

0
Samsung Galaxy A10

Samsung Galaxy A10 to model koreańskiego producenta na 2019 rok. Według opinii specjalistów największymi zaletami smartfona są bluetooth w wersji 5.0 oraz duży ekran o przekątnej 6,2″. Telefon umożliwia rozbudowanie pamięci nawet do 512 GB. Z pewnością zadowoli każdego słuchacza muzyki, ponieważ wyposażony jest w gniazdo minijack 3,5 mm. Dużym atutem Samsunga Galaxy A10 jest stosunkowo niewielka cena, obecnie kupić go można za poniżej 700 złotych. Z tego też powodu doskonale sprawdza się, jako prezent dla bliskiej osoby np. podarunek z okazji komunii, urodzin, czy też innego wydarzenia.

Samsung Galaxy A10 posiada ośmiordzeniowy procesor 1,60 GHz oraz łącza Wi-Fi, Bluetooth 5.0, USB i słuchawkowe. Oparty jest na powszechnie lubianym systemie Android 9.0 Pie. Umożliwia robienie wyjątkowych i wysokiej jakości zdjęć – aparat główny 13 Mpix oraz aparat przedni 5 Mpix. Telefon charakteryzuje się masą 168g oraz  następującymi wymiarami 155,6×75,6×7,9 mm. Smukła obudowa umożliwia komfortowe trzymanie smartfona w ręku i dodaje mu elegancji. Minimalistyczny design sprawia, że Samsung Galaxy A10 jest stylowym i funkcjonalnym telefonem komórkowym dla każdego.

Samsung Galaxy A10 podobnie, jak inne smartfony jest podatny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Wielu producentów zaleca użytkowanie telefonu w wysokiej jakości obudowie ochronnej. Wytrzymałe case znacząco zwiększają odporność smartfona na uderzenia, zadrapania i zalania. Pozwalają dłużej cieszyć się atrakcyjnym wyglądem telefonu oraz jego prawidłowym funkcjonowaniem.

Samsung Galaxy A10 etui  LITCHI Leather Wallet Case

LITCHI Leather Wallet Case to eleganckie etui przypominające portfel i zamykane na magnes. Doceniane jest głównie przez biznesmenów, którzy na co dzień są zabiegani i muszą skupiać się na najważniejszych celach swojej firmy. Samsung Galaxy A10 etui LITCHI Leather Wallet doskonale chroni telefon oraz zapewnia szykowny wygląd. Wykonane jest z eleganckiej skóry ekologicznej oraz wytrzymałego materiału TPU. Dodatkową zaletą futerału typu portfel są kieszonki (3 miejsca na karty i osobna przegródka na gotówkę).

Samsung Galaxy A10 etui LITCHI Leather Wallet pozwala na komfortowe oglądanie zdjęć i filmów. Nie blokuje sygnału GPS, WiFi, ani zasięgu sieci, a także ma swobodny dostęp do gniazd i przycisków. Pomimo swojej rozbudowanej konstrukcji nie znacząco pogrubia telefon i dobrze trzyma się w ręku. Etui LITCHI Leather Wallet dostępne jest w czterech kolorach (czarny, biały, różowy i brązowy).

Samsung Galaxy A10 etui  ELEGANCE STRONG TPU Case

Samsung Galaxy A10 etui ELEGANCE STRONG TPU Case wykonane jest z wyjątkowo wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne materiału TPU. Doskonale absorbuje całą siłę upadku telefonu na dowolną powierzchnię i pozostawia urządzenie w nienaruszonym stanie. Wyróżnia się grubością 0,3 mm, dlatego też nie znacząco zwiększa rozmiar telefonu. Samsung Galaxy A10 etui ELEGANCE STRONG TPU Case posiada specjalną powłokę antystatyczną, która zapobiega osadzaniu się kurzu. Dodatkowo futerał wykazuje wysoką odporność na wyblaknięcia i przebarwienia. Gwarantuje komfortowe użytkowanie (nie blokuje zasięgu sieci, WiFi, GPS oraz ładowania indukcyjnego) i subtelny wygląd urządzenia.

Wysokiej jakości Samsung Galaxy A10 etui pozwala dłużej cieszyć się sprawnie działającym urządzeniem. Dodatkowo podnosi walory wizualne telefonu i zapewnia bezproblemowy dostęp do wszystkich gniazd i przycisków. Współcześnie wiele nowoczesnych futerałów ochronnych na telefony producenta Samsung można znaleźć na youtab.

Jak działa aparat fotograficzny?

0
Jak działa aparat fotograficzny?

Aparat fotograficzny pozwala nam uchwycić najbardziej wyjątkowe wydarzenia i wrócić do nich w dowolnym momencie. Czy to magiczna sztuczka? Nie, raczej proste zasady fizyki wykorzystane w kreatywny sposób. Sprawdźmy, co kryje się pod obudową aparatu i dzięki czemu robienie zdjęć jest w ogóle możliwe.

Aparat fotograficzny – budowa

Aby odpowiedzieć na pytanie – jak działa aparat fotograficzny?, w pierwszej kolejności powinniśmy dowiedzieć się choćby podstaw o jego budowie. Jak wygląda z zewnątrz to urządzenie, zapewne wie każdy. Co natomiast kryje się w jego wnętrzu – to już zagadka dla tych najbardziej dociekliwych. Standardowo apart fotograficzny składa się z 5 podstawowych elementów – migawki, przesłony, obiektywu, elementu światłoczułego oraz obudowy z wszelkiego rodzaju przyciskami, ekranami i kartami pamięci. Każda z tych części jest niezbędna do uwiecznienia fragmentu rzeczywistości w postaci nieruchomego obrazu.

Aparat fotograficzny – działanie

Na pewno nikt nie będzie zdziwiony, jeśli na wstępie podkreślimy fakt, że w fotografii kluczowe znaczenie ma światło. To ono poprzez obiekty dostaje się do wnętrza aparatu i dociera do elementu światłoczułego. Natężenie światła regulujemy za pomocą przesłony, a migawką długość naświetlania. Element światłoczuły kumuluje w sobie dostarczone mu światło i zamienia je na impulsy elektryczne. Później za pomocą systemów elektronicznych impulsy zostają przetworzone na obraz i zapisane w postaci pliku na karcie pamięci. Oczywiście w ten prosty sposób tłumaczymy działanie aparatu cyfrowego, a jak wiemy, nie jest on jedynym istniejącym na rynku.

Innym popularnym modelem są lustrzanki, które nieco różnią się budową, a co za tymi idzie – również schematem powstawania fotografii. W aparatach cyfrowych światło jest bezpośrednio kierowane na element światłoczuły. W lustrzance część ta jest zasłonięta przez lustro, które kieruje obraz do wizjera optycznego. To w nim możemy obejrzeć dokładnie taki obraz, jaki później zostanie uwieczniony na fotografii. W momencie naciśnięcia migawki lustro podnosi się i światło trafia na element światłoczuły. Jeszcze inaczej wygląda proces powstawania zdjęć za pomocą aparatów klasycznych. Tam główna różnica polega na tym, że elementem światłoczułym jest zwinięta błona światłoczuła, a więc wszystkim dobrze znany – film do aparatu.

Bez względu na rozwój technologii zasada działania aparatu pozostaje ta sama. Nowsze modele różnią się jedynie rodzajem wykorzystywanych elementów, jednak mechanizm wymyślony przy tworzeniu camera obscura, mimo upływu lat, nadal świetnie się sprawdza. Dlatego jeżeli chcesz wynieść swoje umiejętności fotograficzne na wyższy poziom, koniecznie sprawdź ofertę na https://www.max-foto.pl/category/fotografia-aparaty-fotograficzne

Etui dla Samsung Galaxy A30s

0
etui Samsung Galaxy A30s

Jeżeli cenisz sobie stylowy design w parze z wygodą podczas użytkowania a przy tym nie chcesz przepłacać to Samsung Galaxy A30s jest właśnie dla Ciebie. Oczywiście wygląd zewnętrzny jest ważny – zaokrąglone krawędzie pozwalają na wygodne trzymanie w dłoni, a ciekawa kolorystyka obudowy nadaje mi efektownego looku. Jednak wygląd to nie wszystko i w przypadku telefonów liczy się także to, co kryją w środku.

Potrójny aparat główny, świetny aparat do zdjęć selfie i szereg ciekawych aplikacji do zdjęć to jedne z zalet Galaxy A30s. Wyświetlacz Super Amoled to nie tylko komfort podczas standardowego korzystania ze smartfona. To także niezwykłe doznania podczas gier lub oglądania filmów. System Dolby Atmos zapewnia natomiast fantastyczną jakość dźwięku. Niezwykle ważna jest także bateria i to jak długo możemy na niej korzystać z telefonu. W tym modelu znajdziesz baterię o pojemności 4000 mAh z możliwością szybkiego ładowania. To tylko kilka ciekawych rozwiązań jakie zastosowano w tym urządzeniu ale i tak sporo, aby wiedzieć, że A30s zadowoli sporą część użytkowników telefonów komórkowych.

Wspomniana została już wcześniej stylowa obudowa. Wykonana została naprawdę w interesujący sposób. Z jednej strony szkoda by uległa uszkodzeniu a z drugiej żal zakrywać coś, co tak świetnie wygląda. Nie musisz jednak całkowicie rezygnować z etui ochronnego. Na szczęście dostępne są nakładki na tył, które są w całości przeźroczyste. Będą więc chronić obudowę nie odbierając jej przy tym niesamowitego wyglądu.

Oczywiście transparentne nakładki to tylko niewielka część pokrowców jakie są dostępne w sprzedaży. Pozostając w temacie etui na tył to z pewnością zainteresują one osoby, które chcą mieć szybki dostęp do wyświetlacza. Bardzo często wykonane są one z cienkich i elastycznych materiałów silikonowych. Po założeniu na obudowę nie zwiększają one odczuwalnie jej wymiarów. Dostępne są tutaj przeróżne wersje kolorystyczne. Oprawki mają także różne wykończenia. Mogą być brokatowe lub zróżnymi delikatnymi aplikacjami i wiele innych wariantów. Dostępne są także case typu pancernego. Nie są już one takie cienkie i delikatne, często składają się z kilku warstw przez co stają się bardziej masywne.

futerały z klapką

Są jeszcze futerały z klapką. Zapewniają one ochronę telefonu w całości. Umieszczony zostaje w dedykowanej ramce, która stabilnie utrzymuje go wewnątrz. Stanowi ona jednocześnie ochronę boków i tyłu obudowy. Klapka zabezpiecza ekran. Oprócz funkcji ochronnej kabury posiadają także kilka innych udogodnień. Jednym z nich są niewielkie kieszonki w których można schować karty płatnicze oraz inne dokumenty. Pokrowce z klapką mogą być zamykane do dołu lub do boku. Etui otwierane do boku, często określa się to jako otwieranie książkowe mogą także pełnić rolę podstawki.

Zarówno w kwestii nakładek na tył jak i futerałów z klapką trzeba zaznaczyć, że są to etui ochronne dedykowane tylko i wyłącznie do Galaxy A30s. Wszystkie wyposażone są w specjalne otwory na złącza i aparat oraz osłonki na przyciski. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne korzystanie z telefonu bez konieczności wyjmowania go z pokrowca.

ZOBACZ TEŻ