sobota, Sierpień 19, 2017

Nowoczesne tworzenie gier

0

Po wielu latach ewolucji rozrywka elektroniczna stała się potężnym i dojrzałym medium. Gry poruszają wiele tematów zarówno tych poważnych i ciężkich, jak i tych humorystycznych, komediowych. Czasy w których gry powstawały w garażach przy pomocy garstki ludzi dawno minęły. Nowoczesne gry jakości AAA wymagają ogromnej i wykwalifikowanej kadry oraz wielkich nakładów finansowych liczonych w milionach dolarów.

Dobranie koloru ścian do sypialni

0

Sypialnia to jedno z takich miejsc, które wiąże się z pewną intymnością. Oczywiście wszystko w zależności od tego, do kogo ona należy. Dobierając kolor ścian do takiego miejsca, trzeba koniecznie pamiętać, że istotną kwestią jest też dobranie odpowiednich dodatków, pasujących do tego koloru, a nie gryzących się z nim.

Sprzęt AGD, który przyda się w każdej kuchni

0

Oferta urządzeń AGD jest tak szeroka, że czasami można wręcz zastanawiać się, czy aby na pewno każde z dostępnych na rynku urządzeń może nam się przydać. Z całą pewnością nie ma sensu w ciemno kupować każdej kolejnej nowinki AGD. Lepiej postawić na te urządzenia, z których faktycznie będziemy korzystać.

Pomysły na kreatywne zabawy dla całej rodziny

0

Oglądanie telewizji i zabawa smartfonem może być ciekawe, ale czy to aby na pewno najlepsza forma spędzania wolnego czasu? Może w najbliższy weekend albo chociaż w wolne popołudnie zdecydujesz się z całą rodziną na zupełnie inny typ rozrywki? Ostrzegamy – to wciąga!

E-sport to biznes

0

Esport w obecnych czasach rozwija się bardzo dynamicznie a wraz z nim wszelkie firmy budujące swoje zyski wokół niego. Ogromne rzesze fanów w tym wypadku potencjalnych klientów i perspektywa wysokich zarobków kusi wiele firm nawet tych nie mających nic wspólnego z esportem. Poza zwykłymi formami reklamy w ostatnich pare lat powstało wiele innowacyjnych usług zbudowanych na fundamencie esportu.

Prezent na urodziny gracza

0

Wiele osób zastanawia się, co kupić na urodziny komuś, kto jest zapalonym fanatykiem gier komputerowych lub konsolowych. Kolejną grę? To oczywiste wyjście, ale zbyt proste. Czasami wręcz nie jest to zbyt dobry pomysł, zwłaszcza, jeśli nasz solenizant akurat lubi którąś z licznych na rynku gier MMORPG i nie zamierza się ruszać z jej świata.

Najlepsza gra na wakacje – World of Tanks

0

Nawet jeśli planujesz w wakacje wyruszyć w podróż dookoła świata, to na pewno przyjdą takie momenty, kiedy będziesz chciał pobyć sam na sam ze swoim komputerem i spędzić czas z dobrą grą.

Jak można zapanować nad magazynem?

0

W wielu firmach znajduje się magazyn. Jednak zarządzanie magazynem nie należy do czynności łatwych. Tymczasem okazuje się to bardzo ważne z punktu widzenia jakości funkcjonowania danego biznesu. Dlatego też w przypadku braku odpowiedniej kontroli nad magazynem warto zainwestować w odpowiedni system obsługi magazynu np. LoMag.

Laptop do 3000 zł. Ranking 5 faworytów

0

Zastanawiasz się nad zakupieniem nowego laptopa i masz do dyspozycji około 3000 złotych. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszym rankingiem 5 faworytów w tej dziennie!

Czym wyróżniają się monitory 144 Hz?

0
Czym wyróżniają się monitory 144 Hz?

Na rynku możemy znaleźć wiele udogodnień i akcesoriów dla graczy komputerowych. Wymagania graczy komputerowych względem wydajnych kart graficznych, procesorów i pamięci RAM znacząco wzrosły. Spowodowane jest to coraz nowszymi grami które wymagają lepszej grafiki czy większej pamięci RAM. Jednak czy tylko podzespoły są najważniejsze? Nie tylko, ważny jest również odpowiedni monitor przeznaczony dla graczy komputerowych. Jaki monitor wybrać?

Czym wyróżniają się monitory 144 Hz?

W monitorach dla graczy bardzo ważnym elementem jest płynność
wyświetlanego obrazu. Monitor 144Hz potrafi odświeżyć obraz nawet 144 razy w ciągu sekundy. Niestety klasyczny monitor, w zestawieniu ze mocną kartą graficzną, powoduje powstanie tak zwanego efektu tearingu. Polega on na tym, że kolejne klatki wyświetlane są „jedna na drugiej”. Po prostu karta graficzna wyświetla kolejną klatkę zanim monitor jest w stanie ją wygenerować. W takiej sytuacji, jedynym rozwiązaniem jest tak zwana synchronizacja pionowa, która „ograniczy” kartę do liczby klatek obsługiwanych przez monitor. Jeśli jednak mamy mocną kartę, po co się ograniczać?

Monitory 144 Hz, które warto zaproponować

1. Iiyama GB2488HSU – monitor ten co prawda nie jest sprzętem z najwyższej półki cenowej (chociażby przez dość słabe, 3-watowe głośniki), ale jeśli weźmiemy pod uwagę czas reakcji w okolicach 1 ms, przekątną 24 cale i rozdzielczość w wersji Full HD, musimy przyznać, że sprzęt ten spodoba się niejednemu graczowi.

2. Benq XL2720Z – to monitor znacznie bardziej zaawansowany technicznie od powyższego poprzednika. Jest on znacznie większy (27 cali), charakteryzuje się wysokim czasem reakcji (1 ms). Ponadto obsługuje standard Full HD no i oczywiście posiada mnóstwo złącz: D-Sub, DVI-DL, Display Port, dwa złącza HDMI, wyjście słuchawkowe oraz aż 4 porty USB.

3. Dell S2716DG – jest to sprzęt z dość wysokiej półki cenowej. Jego przekątna wynosi aż 27 cali. Może on wyświetlać obraz w standardzie WQHD (2560 x 1440 pikseli). Ponadto został on wyposażony w złącze HDMI, DisplayPort, wejście i wyjście audio oraz aż 4 porty USB 3.0.