piątek, styczeń 28, 2022

Dobra opaska

0
Dobra opaska

W sprzedaży można znaleźć nowoczesną opaskę MI Band. Można ją stosować na basenie lub na plaży. Jest ona wodoodporna, pomaga pracować. Dzisiaj taka opaska to jakość i trwałość. Klienci maja pewność, że opaska nie zabrudzi się i nie zakurzy. Jakość działania ma znaczenie i sprawdza się idealnie. Bez tego ani rusz. Można zadbać o jakość, solidność, trwałość. Zakup takiej opaski to doskonałe rozwiązanie w wysokiej cenie. Mi Smart Band 5 to dobra jakość, warto poczytać na stronie internetowej https://techpolska.pl/jak-zresetowac-opaske-mi-band-5/. Jest to zestaw wszelkich porad, które są idealne. Jakość takich opasek jest naprawdę wysoka i można skorzystać z tego, co naprawdę doskonałe i najwyższej klasy. Obecnie strona internetowa https://techpolska.pl/jak-zresetowac-opaske-mi-band-5/ daje wiele porad na temat opaski oraz jej resetowania.

Dobra jakość opaski to jest to

Opaska monitoruje sen, stan fizyczny oraz tętno. Jest to doskonałe urządzenie w naprawdę dobrej cenie. Warto korzystać z takiej opaski jak najczęściej. Każda osoba może z niej korzystać. Warto wybrać porządną opaskę. Jest to jakość, która sprawdza się jak najpóźniej. Opaska monitoruje stan zdrowia kobiet i przypomina im o cyklu miesięcznym, co jest bardzo ważne dla każdej pani. Warto o tym pamiętać i spokojnie korzystać z tego, co najlepsze, solidne i sensowne. Jakość ma znaczenie, a niejedna osoba skorzysta z niej zawsze, gdy będzie miała na to szansę. Można nabyć opaskę i mieć ją przez kilka lat. Jej programowanie nie jest trudne, pozwala natomiast monitorować zdrowie, aktywność fizyczną, odpoczynek oraz stres. Niejedna osoba docenia to, co dobre, a wysoka jakość ma znaczenie zawsze. Klienci chętnie kupują taką opaskę i są nią zawsze zainteresowani. Warto nabyć to, co jest wartościowe, solidne, nowoczesne. Nie ma innego sposobu monitorowania różnych sytuacji. Najlepsza jakość sprawdza się tak, jak nic innego. Opaska rejestruje aktywność fizyczną. Spokojnie warto zadbać o jakość, a także zrobić zdjęcia jednym kliknięciem. Wysoka jakość takiej opaski ma znaczenie. Bez niej byłoby trudno funkcjonować dobrze oraz optymalnie. Klienci doceniają doskonałe rozwiązania i są nimi zainteresowani. Opaska jest efektowna, elegancka, może być kolorowa. Zdecydowanie warto znaleźć nowoczesne urządzenia. Opaska MI5 to nowoczesność w najlepszym stylu i na dodatek w niewysokiej cenie. Każda osoba może skorzystać z opaski i chętnie zadbać o jakość, zadbać o siebie. Klienci wybierają dokładnie to, co najlepsze i najwyższej klasy. Opaska jest jednym z najbardziej nowoczesnych urządzeń.

Praca w trzech krokach

0
Praca w trzech krokach

Praca szuka człowieka, a człowiek szuka pracy. To motto towarzyszy społeczeństwu już od długiego czasu. Praca Wrocław to bardzo ważny aspekt życia każdego człowieka. Większość życia ludzie spędzają w pracy, dlatego ważne jest to, aby czerpać radość z wykonywanej pracy oraz rzetelnie spełniać obowiązki.

Elektryka bez tajemnic – na co zwracać uwagę przy montażu instalacji?

0
Elektryka bez tajemnic

Montaż instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym ma na celu uzyskanie możliwości eksploatowania urządzeń elektrycznych we wszystkich pomieszczeniach. Przed przystąpieniem do prac powinniśmy mocno zastanowić się, w którym miejscu potrzebne będą nam gniazdka elektryczne, a gdzie najlepiej sprawdzi się włącznik do światła. Niezwykle istotne jest też właściwe rozmieszczenie punktów oświetleniowych. Na co jeszcze zwrócić uwagę wykonując elektrykę w domu?

Najważniejszy jest dobry projekt

Pomimo że większość elektryków bardzo ich nie lubi, pozwalają dokładnie zaplanować rozmieszczenie wszystkich punktów oświetlenia, gniazdek i przeliczyć obciążenia, jakie będą generować. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednią grubość przewodów oraz moc bezpieczników nadprądowych. To wszystko przyczynia się do wykonania w pełni bezpiecznej i skutecznie działającej instalacji elektrycznej w naszym domu.

Niestety w przypadku zakupu gotowych projektów domów, nie uzyskujemy dostępu do personalnego projektu, a jedynie dokumentu uniwersalnego, który nie do końca będzie nam odpowiadał. W takim wypadku warto poświęcić kilkaset złotych i wprowadzi zmiany na istniejącym projekcie umożliwiające dopasowanie go do naszych preferencji.

Kupujmy wyłącznie markowe akcesoria

Jednym z ważniejszych aspektów jest wybór odpowiednich materiałów do budowy domowej instalacji elektrycznej. Markety budowlane niemal kompletnie zalane są słabej jakości chińskimi akcesoriami niegwarantującymi prawidłowego działania żadnej instalacji elektrycznej. Jeśli chcemy, by całość działała bez zarzutów przez kolejne dziesięciolecia, to warto wybrać się na internetowe zakupy do sklepu dla elektryków https://sklep.elektrospark.pl/. To właśnie tutaj dostaniemy bardzo szeroki wybór materiałów najwyższej jakości.

Wbrew pozorom liczy się nawet jakość kabla. One tylko z pozoru są takie same. Niewłaściwy przekrój lub słaba izolacja nie tylko utrudniają prawidłowe działanie instalacji, ale bardzo często są przyczyną spięć, które w ostateczności doprowadzić mogą nawet do pożaru.

Czym jest kwalifikowany podpis elektroniczny?

0
Czym jest kwalifikowany podpis elektroniczny

Od kiedy wszystkie działania urzędowe, biurowe i biznesowe, także związane z wypełnieniem i podpisywaniem dokumentów, przeniosły się do Internetu, coraz popularniejszy stał się kwalifikowany podpis elektroniczny. Zastanówmy się co to jest i w jakim celu powinniśmy go nabyć, aby nasze codzienne życie biznesowe stało się łatwiejsze i lepiej zorganizowane. Jak już wspomnieliśmy, podpis kwalifikowany najbardziej przydaje się w biznesie, czyli jest potrzebny wszystkim osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą. To tutaj mamy ogrom faktur i innych ważnych dokumentów do podpisywania czy odbierania, dlatego czasami nie jest możliwe prowadzenie działalności gospodarczej, jeżeli nie będziemy posiadali ważnego podpisu kwalifikowanego.

Co najważniejsze, jeżeli raz zdecydujemy się na wykupienie własnego podpisu elektronicznego, już nigdy nie będziemy chcieli z niego zrezygnować, jest to bowiem ogromne ułatwienie w codziennej pracy. Prowadzenie biznesu z takim podpisem jest łatwe i wygodne, a wszystkie transakcje odbywają się zgodnie z polskim prawem.

Co to jest dokument elektroniczny?

Skoro powiedzieliśmy już kilka słów na temat podpisu kwalifikowanego, warto wspomnieć czym jest dokument elektroniczny. To dokładnie taki sam dokument, jaki posiadamy w wersji papierowej, tylko że jest on zapisany w wersji elektronicznej, bez konieczności drukowania i własnoręcznego podpisywania, aby taki dokument elektroniczny był ważny, musimy posiadać podpis kwalifikowany. Dokumentem elektronicznym możemy również nazwać cały tekst wielostronicowy bądź nagranie audio, które za pomocą uwierzytelnienia podpisem elektronicznym, staje się pełnoprawnym dokumentem w świetle naszego prawa.

Zastosowanie podpisu elektronicznego

Jak już wspomnieliśmy kwalifikowany podpis elektroniczny jest równoznaczny z własnoręcznym podpisem, a jest składany zdalnie przez Internet i każdy dokument podpisany takim podpisem jest zgodny z prawem. Podpisu kwalifikowanego możemy użyć do podpisywania umów o dzieło, kontraktów menedżerskich, umów zlecenia, prognoz finansowych i wielu innych ważnych dokumentów biznesowych. Każdy kto prowadzi własną działalność gospodarczą i ma do czynienia z kontrahentami z całej Polski, a nawet z zagranicy wie, że posiadając podpis elektroniczny cena, jego codzienne prowadzenie biznesu jest o wiele łatwiejsze. Należy również pamiętać, że podpisując dokument za pośrednictwem podpisu kwalifikowanego, potwierdzamy, że znamy jego treść i w pełni ją akceptujemy bądź też potwierdzamy odebranie dokumentu z jakiejś ważnej instytucji państwowej.

iPhone XR – czy nadal warto się nim zainteresować na przełomie 2021/22?

0
iPhone XR

Wśród użytkowników smartfonów od Apple nie brak osób, które z kupnem urządzenia czekają nawet kilka lat od momentu premiery, by w końcu kupić swoje wymarzone urządzenie. Dzieje się tak nie tylko z powodu zaporowych cen nowych iPhone’ów, ale również dzięki bardzo długiemu wsparciu technicznemu zapewnianemu przez producenta. Jednym z najpopularniejszych modeli na rynku telefonów używanych jest iPhone XR. Czy warto się nim zainteresować w 2021/22?

iPhone XR – niespodziewany sukces

Choć w momencie premiery iPhone XR wydawał się trochę archaiczny (głównie za sprawą grubych ramek wokół ekranu i tylko jednego modułu aparatu), to kolejny raz okazało się, że Apple doskonale wyczuł rynek. Nieco tańsze urządzenie o świetnej wydajności, najważniejszych rozwiązaniach (Face ID, ładowanie i płatności bezprzewodowe) i długim wsparciu technicznym okazało się strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo możliwość zakupu kilku odważniejszych wersji kolorystycznych przyciągnęło młodych klientów, którzy chcieli w ten sposób móc się wyróżnić, nie rezygnując z produktów Apple. Szybko okazało się, że jeden aparat wysokiej jakości może być wystarczający, a do wyświetlacza o niższej rozdzielczości oczy szybko się przyzwyczajają i większość klientów przestaje to zauważać. Nic dziwnego, że iPhone XR stał się jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń w portfolio Apple. Ale czy jego zakup ma sens na przełomie 2021 i 2022 roku?

Czy wciąż warto kupić iPhone XR?

Czy zaprezentowany w 2018 roku iPhone XR jest dzisiaj dobrym wyborem? Tak – z kilku powodów, ale przede wszystkim warto wspomnieć o jego głównym atucie, zarówno w momencie premiery, jak i dzisiaj. O cenie – iPhone XR używany można kupić za nieco poniżej 1400 złotych, z gwarancją i po dokładnej analizie przez profesjonalistów. To bardzo atrakcyjna cena, mając na uwadze urządzenie, które przez jakieś trzy lata będzie jeszcze otrzymywało aktualizacje od producenta, wciąż działa niesamowicie szybko i wykonane jest z materiałów premium. Warto mieć na uwadze, że pomimo obecności tylko jednego aparatu, iPhone XR robi bardzo dobre zdjęcia i kręci świetne filmy – duża w tym zasługa podwójnie stabilizowanego obiektywu, a także świetnego oprogramowania do post-processingu. Ponadto wciąż praktycznie nie istnieją aplikacje i gry, z którymi telefon miałby problem, a jego praca na co dzień jest bardzo przyjemna i płynna. Z pewnością dla wielu osób – a zwłaszcza poszukujących niedrogiej alternatywy dla nowych telefonów z niskiej półki – iPhone XR będzie rozwiązaniem optymalnym.

Przegląd akcesoriów do smartfona – jak wybrać te najlepsze?

0
Przegląd akcesoriów do smartfona

Po zakupie nowego smartfona warto sięgnąć po akcesoria, które go zabezpieczą i sprawią, że komfort użytkowania będzie dużo wyższy. W tym poradniku przeczytasz, jak wybrać praktyczne i sprawdzone produkty. Dowiedz się więcej i zapomnij o wszelkich kompromisach. 

Zestaw słuchawkowy

Wybór zestawu słuchawkowego pozwoli Ci prowadzić rozmowy, a także słuchać muzyki. To niezbędne akcesorium dla osób, które chcą bezpiecznie kontaktować się z bliskimi podczas jazdy samochodem. Ponadto akcesorium sprawdzi się wśród wszystkich miłośników pięknych brzmień. Słuchawki możesz zabrać ze sobą na spacer czy trening, aby codzienna aktywność stała się znacznie przyjemniejsza.

Zachęcamy do kupowania oryginalnych produktów, które możesz znaleźć w sklepie internetowym GSMOK. Wystarczy, że odwiedzisz stronę https://gsmok.pl/, aby móc wybrać model dopasowany do Twojego urządzenia. Z tej propozycji skorzystało już wielu wymagających klientów, którzy zawsze sięgają po rozwiązania pierwszorzędnej jakości.

Szkło hartowane 

Już przy zakupie smartfona warto zamówić szkło hartowane, które ochroni wyświetlacz przed pęknięciem czy zarysowaniem. Wiele ekranów może ulec uszkodzeniu już po pierwszym upadku, a wymiana sprzętu może być bardzo kosztowna. Znacznie tańszym, lecz sprawdzonym i bardzo polecanym rozwiązaniem jest wybór solidnego akcesorium.

W sklepie internetowym GSMOK znajdziesz wyłącznie bardzo solidne szkła hartowane, dzięki którym Twój smartfon zawsze będzie bezpieczny. Założenie szkła jest banalnie proste i zajmie Ci tylko kilka chwil. Nie ryzykuj i ciesz się spokojem podczas korzystania z urządzenia przez długie lata.

Etui na smartfona

Dzisiejsze smartfony to bardzo nowoczesne i dopasowane do potrzeb miłośników technologii urządzenia. Jednak ich konstrukcja bywa narażona na wiele drobnych uszkodzeń. Wystarczy, że telefon znajduje się w kieszeni wraz z kluczami i może dojść do przypadkowego zarysowania. Ponadto zdarzają się upadki.

Właśnie dlatego przy zakupie szkła hartowanego, nie można zapominać o przydatnym etui, w którym umieścisz urządzenie. W sklepie GSMOK możesz wybierać spośród modeli dedykowanych oraz uniwersalnych. Asortyment produktów jest bardzo zróżnicowany, więc na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Ponadto zawsze możesz liczyć na pomoc doświadczonej obsługi, dzięki czemu bez trudu sięgniesz po model perfekcyjnie dopasowany do własnych potrzeb. Warto zaznaczyć, że produkty dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach i pochodzą wyłącznie od uznanych producentów. Dzięki temu o najwyższą jakość możesz być spokojny. Wybieraj spośród wielu dostępnych rozwiązań i ciesz się maksymalną wygodą użytkowania smartfona.

Światło w Twoim domu

0
Światło w Twoim domu

Oświetlenie w domu ma ogromne znaczenie – pozwala podkreślić charakter domu, zminimalizować potencjalne niedoskonałości, wpływa na nastrój domowników oraz potrafi usprawnić lub utrudnić wykonywanie codziennych czynności. Odpowiednie lampy sprawią, że twoje wnętrze stanie się przytulne, a przebywanie w nim będzie źródłem ogromnej przyjemności. Jak zaprojektować oświetlenie w domu, aby spełniało swoją funkcję?

Zasady projektowania oświetlenia w domu

Kluczem w odpowiednim zaprojektowaniu oświetlenia w domu jest staranne przemyślenie warunków otoczenia i potrzeb domowników. Warto wiec rozplanować, gdzie w mieszkaniu będzie znajdować się strefa relaksu, miejsce pracy, biurko dla dziecka oraz sypialniane łóżko – każdy z tych części domu będzie potrzebować innego oświetlenie. Przykładowo, w kuchni najlepiej sprawdza się światło zbliżone do naturalnego, w miejscu pracy warto postawić na nieco intensywniejsze oświetlenie, a w miejscach relaksu – na delikatne i ciepłe, które sprzyja odprężeniu. Najlepszym momentem, aby rozplanować dobór światła oraz jego rodzaj, intensywność i barwę jest etap planowania, później może okazać się, że w danym miejscu brakuje gniazdka elektrycznego czy odpowiedniego podłączenia do danej oprawy oświetleniowej.

Rodzaje oświetlenia w domu – czym się różnią?

W każdym domu powinno znaleźć się kilka źródeł świata – wyróżniać można jego 3 główne rodzaje. Oświetlenie ogólne równomiernie oświetla całe pomieszczenie i jest konieczne w każdym pokoju. Zazwyczaj przyjmuje formę pojedynczego żyrandolu w centralnym miejscu lub kilku holagenów w podwieszanym suficie. Nie jest ono bardzo intensywne i mocne, ponieważ byłoby męczące i nie pozwalałoby na odpoczynek. Oświetlenie ogólne jest ważne, ale zazwyczaj okazuje się nie wystarczające – szczególnie, w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy gabinet. Te strefy warto wyposażyć w oświetlenie punktowe, które dopasowane jest do funkcji konkretnych przestrzeni. Jest intensywne i jasne, dzięki czemu pozwala na komfortowe wykonywanie precyzyjnych czynności, takich jak krojenie warzyw czy praca przy komputerze. Mogą to być lampki żarówki ustawione na biurku, kinkiety na ścianach czy lampy stojące. Przydadzą się w kuchni nad blatem, nad łóżkiem w sypialni, nad lustrem w łazience czy przy komputerze. Ostatnim typem oświetlenie jest dekoracyjne, którego zadaniem jest ozdoba i podkreślenie aranżacji wnętrza – są to między innymi taśmy ledowe czy podświetlenie segmentów – na przykład utrzymane w różnych kolorach.

Gra kontra serial? Co lepsze?

0
Gra kontra serial

Każdy z nas po ciężkim dniu spędzonym na pracy potrzebuje odpoczynku, który dla każdego ma inną formę. Jedną z nich jest spędzenie tego czasu przed ekranem monitora. I tutaj pada pytanie co do tego jaką rozrywką będziemy się raczyli danego wieczoru. Jednymi z nich są seriale i gry. Te dwie formy spędzania czasu w ostatnich latach zyskały mocno na popularności. Każda z nich ma swoje mocne strony. Trzeba samemu zdecydować co będzie lepsze na dane posiedzenie przed ekranem. Najlepiej byłoby oczywiście wybrać obie, jednak często nie mamy takiej szansy.

Plus seriali. Jeden z bardzo wielu do wyboru.

Produkcja jaką jest serial jest na pewno bardzo długą przygodą w skali czasowej dla widza. Osoba, która rozpoczyna drogę z daną serią często zostaje przez nią pochłonięta na wiele tygodni. Wszystko za sprawą masy odcinków w każdym z sezonów. Jeżeli serial jest długi, czyli posiada te 10 sezonów i na każdy z nich przypada kilka odcinków to tworzy nam się spora liczba. Bywa, że czasami samo oglądanie trwa tyle co seans kilkudziesięciu filmów. Ma to jednak ogromny plus. Przez tak długi czas możemy dobrze zaznajomić się z bohaterami. Poznajemy ich i możemy lepiej zrozumieć ich postępowanie. Na przestrzeni wszystkich sezonów postaci się zmieniają. Tak samo jak emocje widza co do danych sytuacji. To właśnie relacja z naszymi ulubionymi bohaterami, która bardzo często jest budowana na podstawie wielu godzin seansów jest czymś co sprawia, że serial jest niesamowitym źródłem emocji. Wszystko musi być jednak zrobione na danym poziomie. Masa odcinków, które nie wnoszą niczego do historii po prostu będzie czymś co sprawi, że nagle przestaniemy oglądać dany serial.

Gry komputerowe. Historia i reakcja.

Jednak to gry pozwalają nam na coś więcej. Mowa tu o produkcjach, które skupiają się na historii. Gra czasami mają taką formę, która przypomina serial. Przez kilkadziesiąt godzin sterujemy bohaterem, który przeżywa masę przygód i zmienia się na przestrzeni danych części produkcji. Jest to punkt wspólny z serialem. Poznajemy historię i za każdą godziną gry stoją inne emocje. Jednak gra ma coś więcej. Możemy poczuć się jakbyśmy mieli faktyczny wpływ na wydarzenia, która nam przedstawia dana produkcja. To dzięki możliwości sterowania postacią, czy też dokonywania wyborów. Jest to bardzo ważne i jest to jeden z plusów gier. Dzięki temu gracz może lepiej przeżywać przedstawione mu przez twórców wydarzenia.

Ciekawe informacje w temacie szeroko pojętej technologii można znaleźć na stronie https://techpolska.pl/, która pozwala nam na odkrywanie jej różnych odmian. https://techpolska.pl/ to strona warta odwiedzenia, każdy fan tego tematu będzie zadowolony.

Nowoczesne telefony, współczesne zagrożenia

0
Nowoczesne telefony, współczesne zagrożenia

Żyjemy w świecie zdominowanym przez technologię. Urządzenia elektroniczne w dzisiejszych czasach używamy tak naprawdę niemal do wszystkiego – do pracy, nauki, komunikacji się z innymi, randkowania, robienia zakupów czy też płacenia rachunków. Chociaż technologia ułatwia nam życie i usprawnia wykonywanie codziennych obowiązków, wiąże się też z licznymi niebezpieczeństwami. Coraz częściej znane staje się chociażby pojęcie „phishing”. Co oznacza i co powinieneś o nim wiedzieć?

Czym jest phishing?

Niezależnie czy posiadasz najnowszy model iphone czy Samsung Galaxy S10 używany już przez wiele lat, także jesteś narażony na phishing, czyli wyłudzenie danych za pomocą współczesnych technologii. Pojęcie to obejmuje kradzież tożsamości, podszycie się pod inną osobę lub instytucję czy też uzyskanie danych do konta bankowego. Czy naprawdę jest się czego obawiać? O kradzieży danych w naszym kraju słyszy się coraz częściej. Według luźnych statystyk co 3 Polak w ostatnim roku otrzymał podejrzany SMS – na przykład od osób podających się za firmy kurierskie, sklepy czy inne instytucje. Co gorsze, według badań, co 6 Polak nie ma pojęcia jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie. Jak mogą wyglądać przykładowe ataki phisingowe? Najczęściej osoba zachęcana jest do kliknięcia w konkretny link internetowy lub do otworzenia podejrzanego załącznika. Niekiedy przyjmują one formę bezpośredniego przekazania danych – na przykład kodu PIN czy nazwy użytkownika. Cyberprzestępcy najczęściej wykorzystują w swoich celach wiadomości SMS oraz Facebooka czy mail. Spam wysyłany jest wtedy do milionów użytkowników, z nadzieją, że chociaż jedna osoba nabierze się na ich sztuczkę.

Phising – jak się chronić?

Podstawowym sposobem, aby chronić się przez wyłudzeniem danych jest świadomość zagrożeń oraz metod, jakie używają cyberprzestępcy. Przede wszystkim warto pamiętać, aby nigdy nie logować się do banku czy innych kont z przeglądarki internetowej – tym bardziej, jeżeli ktoś wysłał nam link. Należy to robić jedynie z aplikacji, którą wcześniej pobierzemy ze sklepu Google Play. Warto też zwrócić szczególną uwagę na niestandardowe zakończenia danego linku po znaku @. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z bankiem lub infolinią firmy za pośrednictwem rozmowy telefonicznej. Cyberprzestępcy potrafią zdobyć na nasz temat sporo danych, nie powinno to jednak wzbudzać naszego zaufania. Dobrym rozwiązaniem jest także zainstalowanie oprogramowania zabezpieczającego, czyli antywirusa ze specjalnym modułem antyphishingowym.

Jaka karta pamięci do aparatu? Jak działa ten nośnik pamięci i jaki rodzaj wybrać?

0
Jaka karta pamięci do aparatu

W przypadku urządzeń cyfrowych takich jak aparaty szczególnie ważne jest to, czy karta pamięci oferuje optymalną prędkość odczytu oraz zapisu danych. Dzięki temu można wykorzystać potencjał, jaki ma dane urządzenie, i nagrywać filmy oraz inne multimedia w rewelacyjnej jakości – bez zakłóceń. Do wyboru mamy zazwyczaj szereg modeli różniących się zarówno klasą, standardem, a także rozmiarem – duże karty SD i mniejsze karty microSD.

ZOBACZ TEŻ