sobota, Grudzień 5, 2020

Gry o psach – w jakie warto zagrać?

0
Gry o psach

Posiadanie psa to marzenie wielu osób. Nie każdy jednak, zdaje sobie sprawę z tego, co to naprawdę oznacza i jak wiele pies może zmienić w naszym życiu. W końcu pies to nie tylko konieczność karmienia i spacerów ale wiele innych prac i wydatków. Nie zdają sobie sprawy z tego między innymi dzieci, które marzą o piesku. Aby pokazać, czym tak naprawdę jest posiadanie psa, warto … zachęcić je do jednej z ciekawych gier o psach. Jest w nich wiele realizmu, zapewniają też sporo dobrej zabawy.

Historia gier pokemon

0
Historia gier pokemon

Pierwszy odcinek japońskiego serialu animowanego został wyemitowany 1 kwietnia 1997 roku przez TV Tokyo. W Polsce mogliśmy go zobaczyć na antenie TV Polsat 4 września 2000 roku, a później również w TV4. Główni bohaterowie to dziesięcioletni Ash Ketchum i jego stworek-pokemon o imieniu Pikatchu. Ash wyruszył w daleką podróż, aby stać najlepszym trenerem pokemonów, ale przeszkadzał mu w tym Zespół R. W Japonii serial miał 5 sezonów. Jednak to nie od serialu wszystko się zaczęło.

Jesteś graczem? Sprawdź, czy masz te akcesoria?

0
gracz

Jeśli poza podstawowymi zadaniami naszego komputera, służy on przede wszystkim do gier, standardowe wyposażenie to za mało. Specjalne akcesoria dla graczy pozwalają w pełni cieszyć się rozrywką i osiągać najlepsze wyniki w poszczególnych grach.

Co to jest kolokacja serwerów?

0
Co to jest kolokacja serwerów

Posiadanie własnej serwerowni to spore wyzwanie. Z początku może wydawać się to łatwe. W końcu to tylko pomieszczenie, gdzie trzymamy serwery. Jednak gdy ich ilość rośnie, zaczyna pojawiać się problem. Serwery potrzebują odpowiednich warunków do jak najwydajniejszej pracy. To oznacza rosnące koszta. Dlatego dobrym wyborem jest kolokacja serwerów.

  • Co to jest kolokacja serwerów?
  • Co powinno znaleźć się w zakresie kolokacji serwerów?
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelingu?

Co to jest kolokacja serwerów?

Kolokacja to nic innego, jak przeniesienie swoich serwerów do innej firmy. Firma ta powinna mieć w doskonały sposób przygotowane zaplecze pozwalające na przechowywanie Twojego serwera. Usługa kolokacji to wynajem powierzchni i całej specjalistycznej infrastruktury utrzymującej działanie Twojej serwerowni na najwyższym poziomie. Kolokacja serwerów zwana jest potocznie hotelingiem.

Co powinno znaleźć się w zakresie kolokacji serwerów?

Jest parę podstawowych rzeczy, które koniecznie muszą znaleźć się w zakresie podstawowym u interesującego Cię usługodawcy.

  • Temperatura i wilgotność powietrza – to parametry, które powinny być stale monitorowane przy obsłudze Twojego serwera. Zbyt wysoki lub zbyt niski poziom któregoś z czynników może sprawić, że serwery nie będą działały wystarczająco wydajnie.
  • Dostępność szybkiego łącza internetowego – bez tego parametru ciężko będzie pracować z serwerem w odpowiedni sposób. Istotne jest, żeby łącza internetowe nie były przeciążane i pochodziły od zaufanych i sprawdzonych dostawców.
  • Zasilanie – usługodawca powinien zapewnić Ci stały dostęp do energii zasilającej Twój serwer. Oznacza to, że powinien proponować dodatkowe, zapasowe źródło energii na wypadek awarii głównego źródła.
  • Ochrona przed włamaniami – zaawansowany system monitoringu, alarmy, odpowiednio przeszkolony personel. Wszystko to, co zapewni bezpieczeństwo.
  • Zabezpieczenia przeciwpożarowe – zaawansowany system zabezpieczeń dostosowany do gaszenia pożarów w miejscach ze sprzętem elektronicznym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelingu?

Bardzo ważne jest, żeby miejsce kolokowania znajdowało się w bezpiecznej okolicy. Nie chodzi tylko o kradzieże, ale żeby było zabezpieczone na wypadek silnych wiatrów, powodzi i innych zdarzeń losowych. Dobrze jest też, żeby był do niego dogodny dojazd, niezajmujący wiele czasu.

Konieczna jest też najnowocześniejsza infrastruktura, która ma wspomagać pracę Twojego serwera. Szafy, przewody, światłowody powinny być dobrane w odpowiedni sposób.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na wybór miejsca do kolokacji serwera, powinno być awaryjne zasilanie. Bez niego może się zdarzyć, że nie będziesz miał przez jakiś czas dostępu do swojego serwera.

Kiedy i jaki wybrać mikrofon pojemnościowy?

0
mikrofon pojemnosciowy

Mikrofony pojemnościowe produkowane są z myślą o nagrywaniu studyjnym. Dobrze urządzone akustycznie studio wymaga profesjonalnego sprzętu, który jest w stanie wychwycić nawet najcichszy dźwięk. Dotyczy to głównie nagrywania muzyki. Mikrofon pojemnościowy zarejestruje najdelikatniejsze pociągnięcie smyczka po strunach lub celowe ciche uderzenie końcówką pałeczki w dzwonki itp. Czułość membrany i nośność dźwięku jest kluczowym elementem zarejestrowania czystego dźwięku.

Czy mikrofon pojemnościowy sprawdzi się do nagrań w domu?

Jeżeli mamy w domu wyciszone ściany pokoju, wszelkie odgłosy są stłumione. W tym wypadku można pokusić się o mikrofon pojemnościowy. Natomiast, gdy chcemy nagrywać w pokoju czysto mieszkalnym, bez żadnych izolacji dźwięku, wówczas mikrofon taki zarejestruje wszelkie odgłosy nawet pochodzące zza ściany.

Mikrofon pojemnościowy ma bardzo dużą barierę własnego szumu, ale z otoczenia „wciąga” wszystko (nawet minimalny niepożądany odgłos). Zatem, jeżeli brak w naszym domu odpowiedniego pomieszczenia z wyciszeniem, wystarczy mikrofon dynamiczny, który ma mniejszą czułość wychwytywania najmniejszych szmerów z otoczenia.

Jaki mikrofon pojemnościowy wybrać do domowego studia nagrań?

Duży wybór wśród mikrofonów pojemnościowych może stwarzać problem w decyzji zakupu. Istotne jest, w jakim celu sprzęt będzie używany. Czy do nagrywania instrumentów muzycznych i śpiewu, czy do czytania audiobooka lub prowadzenia wywiadu w studio itp.

Najprościej można wybrać uniwersalny mikrofon pojemnościowy AT2035. Został wyposażony w wysokoprzepustowy filtr 80 Hz i tłumik 10 decybeli. Sprawdzi się zarówno w domowym studiu, jak i profesjonalnym do nagrywania np.podkastów, wystąpień na żywo, audiobooków. Przenosi pełny bogaty dźwięk. Aby działał, wymaga zasilania fantomowego.

Mikrofon pojemnościowy do odtwarzania dźwięku instrumentów muzycznych

Do nagrywania instrumentów muzycznych dużo lepszym rozwiązaniem może okazać się mikrofon pojemnościowy WA 84, który świetnie brzmi na wszystkich instrumentach muzycznych (skrzypce, gitary, perkusja, instrumenty dęte, klawiszowe i in.). Zasilanie do mikrofonu to phantom + 48 V. Ten typ mikrofonu nadaje się do:

– studia profesjonalnego,

– telewizyjnego,

– radiowego,

– domowego.

Kapsuła WA 84 została dokładnie odtworzona wg zabytkowej specyfikacji. Transformator tego mikrofonu pojemnościowego tworzy legendarne wysokie gładkie pasmo częstotliwości oraz mocnego basu i mięsistego środka. Dodatkowo na uwagę zasługują kondensatory Wima, polistyrenowe oraz tantalowe.

Jak sprawdza się mikrofon pojemnościowy bez transformatora?

Mikrofon AT 4040 to model bez transformatora. Jego niskoszumowa symetryczna konstrukcja nie wymaga urządzenia elektrycznego do przenoszenia jednej energii elektrycznej do drugiej, by zachować stałą częstotliwość. Zapewnia bezproblemowe przenoszenie transjentów. Nawet przy dużym natężeniu dźwięku, sygnał wyjściowy jest czysty. Zaletą tego mikrofonu jest również brak przesterowań.

Posiada zasilanie fantomowe 48V DC, 4.2 mA, złącze wyjściowe zintegrowane 3-pinowe typu XLRM. Pojemnościowy przetwornik zewnętrznie spolaryzowany swobodnie dokonuje przekształcenia energii akustycznej na elektryczną. Mikrofon pojemnościowy AT 4040 z powodu swej uniwersalności sprawdzi się w każdym studiu nagrań.

Który mikrofon wybrać do bardzo bliskiego nagrywania instrumentów muzycznych?

Przystawienie mikrofonu blisko instrumentu takiego jak np. perkusja lub gitara i in. może spowodować zniekształcenie dźwięku. Wybranie mikrofonu sE8 zapobiegnie takiej sytuacji. To najcichszy mikrofon pojemnościowy w swojej klasie, nadający się do nagrywania instrumentów muzycznych z bliskiej odległości. Beztransformatorowa elektroniczna konstrukcja zapewnia wysoki poziom dynamiki. Przenosi transjenty bez zniekształceń. Wymaga systemu Interfejs audio, przedwzmacniacza mikrofonowego albo miksera z zasilaniem fantomowym P48.

Omówione mikrofony pojemnościowe można nabyć w sklepie https://music-shop.pl Jest możliwość zakupienia ich w ratach.

Samochody na pilota dla amatorów – sprawdź, co wybrać

0
samochody na pilota

Zaczynając swoją przygodę z nowym zajęciem lub hobby, powinniśmy dokładnie przeanalizować swoje inwestycje w wyposażenie. Kupowanie produktów z najwyższej półki to niezbyt dobry pomysł – zazwyczaj. Czasem są one zbyt skomplikowane dla amatorów i po prostu lepiej nauczyć się kontroli oraz pracy na dużo mniej rozbudowanych układach, by dopiero z czasem pojąć, jak wykorzystać potencjał wysokogatunkowych projektów.

Gdy chodzi o samochody na pilota, takiego problemu raczej nie będzie. Ich przedział cenowy to 150-2000 zł. Zakładamy, że niewiele osób wybierze najdroższy model, gdyż przecież model z górnej granicy nie może się różnić aż tak znacząco od tego, z najniższej. Okazuje się, że może, lecz należy pamiętać, że w tym wypadku mamy porównywane zwykłe sklepowe zabawki dla dzieci oraz asortyment dla profesjonalistów. Jakich profesjonalistów? Tego dowiesz się z kolejnych akapitów. Zapraszamy po więcej informacji na ten temat.

Najtańsze modele samochodów

Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że samochody na pilota w granicy cenowej między 150-300 złotych, to zwykłe zabawki. Dedykowane są one dzieciom, ponieważ zazwyczaj rozwijają bardzo niewielkie prędkości i nie jesteśmy w stanie modernizować ich tak, by wykorzystywać do innych celów, niż standardowa jazda. Rzadko można je spotkać w sklepach modelarskich. Zazwyczaj dostępne są w marketach lub sklepach dla dzieci.

Najdroższe modele samochodów

Dla kogo dedykowane są modele aut w granicy 2000 złotych? Są to propozycje dla zawodników, którzy często biorą udział w zawodach. Czy naprawdę istnieją zawody, gdzie wykorzystuje się samochody na pilota? Oczywiście, że tak. Do dyspozycji jest wiele opcji, np. tory z przeszkodami, drift, wyścigi prędkościowe, monster trucki i wiele innych interesujących wydarzeń. Jeżeli chcesz mierzyć się z osobami, które tam startują, potrzebujesz naprawdę dobrego wyposażenia. Z wyposażeniem dla amatorów ciężko będzie pokonać zawodników startujących od lat w takich imprezach.

Auta dla początkujących

Chyba domyślasz się w tym momencie, że samochody na pilota o wyśrodkowanej cenie, to najlepsza inwestycja, jaką możesz wybrać? Przedział cenowy między 600-1000 złotych to już podwozia przystosowane do modernizacji, do których możesz dopasować wiele kształtów nadwozia i wprowadzić innowacje pozwalające na maksymalizację prędkości lub udostępniające opcję driftu. Pamiętaj jednak, by zrobić research i sprawdzić, jakie koszty części musisz dodać do zakupu modelu auta. Dopasowanie go do własnych wymagań może okazać się droższe, niż pozornie się to wydaje.

Samsung Galaxy Z Fold2 5G – poznaj niezwykłego smartfona ze składanym ekranem

0
Samsung Galaxy Z Fold2 5G – poznaj niezwykłego smartfona ze składanym ekranem

Nowy składany smartfon Samsung to z całą pewnością urządzenie, które zmieni kształt przyszłości. Najnowocześniejsza technologia zastosowana w zawiasach pozwala złożyć telefon jak książkę. W dodatku smartfon ze składanym ekranem dostępny jest w subtelnych odcieniach i nie sposób pozostać obojętnym na jego atrybuty.

Jak zostać technologiem produkcji?

0
technolog produkcji

Nie każdy może wiedzieć czym tak naprawdę zajmuje się osoba na stanowisku technolog produkcji. Taka posada brzmi godnie, nie bez powodu. Taki specjalista odpowiada za ważne elementy dotyczące przedsiębiorstwa. Dzisiaj jednak skupimy się bardziej na tym, jakie kroki podjąć, aby zostać tego typu specjalistą. Przekonaj się, jakie predyspozycje zawodowe powinien mieć technolog produkcji oraz jak nim zostać?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/technolog-produkcji-jak-zostac/

Predyspozycje zawodowe technologa produkcji

Każda działalność produkcyjna posiada swoją specyfikę, a także wymagania dostosowane do niej. Nieco inaczej będą wyglądały one w przypadku technologia produkcji. Każda branża produkcyjna używa innego sprzętu, technologii czy materiałów do produkcji innego rodzaju produktów. Jakie zatem specyfikację zawodowe powinien mieć technolog produkcji? 

Będą to przede wszystkim umiejętność czytania dokumentacji technicznej i technologicznej. Dodatkowo ważnym elementem jest znajomość procesu wytwarzania produktów. Specjalista na takim stanowisku powinien potrafić szkolić nowych pracowników oraz umiejętnie rozkładać pomiędzy nimi obowiązki w celu optymalizacji procesu produkcji. Dobra osoba na takim stanowisku musi posiadać charyzmę oraz cechować się zdolnościami przywódczy mi. Będzie potrafiła kierować zespołem oraz myśleć w sposób analityczny i strategiczne. Do tego dochodzą również umiejętności takie jak odporność na stres. Żaden specjalista nie będzie dobry w swojej dziedzinie, Jeżeli nie będzie lubił swojej pracy. Dlatego więc w tym zawodzie powinna cechować Cię autentyczna pasja.

Jak zostać technologię produkcji?

Do wszystkich wyżej wymienionych cech należy dodać również odpowiednie przygotowanie. Podstawą jest tutaj wykształcenie, najlepiej techniczne. W zależności od tego, czym zajmuje się uda na firmę, dobrze będzie być w dyplomowanym elektrotechnikę, automatykiem czy mechanikiem.

W innym wypadku dobrze żebyś był specjalistą od produkcji żywności, lekarstw czy kosmetyków. Aby móc sterować całym procesem produkcyjnym oraz nadzorować go, samo teoretyczny wykształcenie nie będzie wystarczające. Właśnie dlatego, zanim zdecydujemy się na takie stanowisko, będą czekały nas lata praktyki w zakładzie danej produkcji. Realia pracy na poszczególnych rynkach dla pracowników, możliwości fizyczne i logistyczne każdego stanowiska są bardzo duże.

Zobacz też: http://www.eurobajt.pl/jak-wyglada-praca-technologa-produkcji/

Pokrowiec do LG K51s

0
pokrowiec LG K51s

Każdy posiadacz mobilnego urządzenia jakim jest smartfon powinien zadbać o jego ochronę. Posiadając nowy telefon LG K51s lub planując jego zakup nie zapomnij o odpowiednim pokrowcu ochronnym. Jest wiele rodzai pokrowców: silikonowe, z klapką, wodoodporne, sportowe, kabury do paska lub rowerowe. Każde z nich posiada wiele zalet oraz pełni odpowiedni funkcje. Wybór odpowiedniego etui to nie lada wyzwanie i zależy od użytkownika.

Pokrowce silikonowe są idealne na co dzień gdy często korzystamy z telefonu i gdy lubimy mieć ciągły podgląd na przychodzące połączenia lub powiadomienia z różnych aplikacji. Są one wykonane z tworzywa sztucznego często ze silikonu który ma właściwości antypoślizgowe dzięki temu LG K51s będzie pewniej leżał w dłoni niż bez pokrowca. Elastyczny i giętki materiał tworzy amortyzację doskonałą, nie ulegając odkształceniom. Futerały te są smukłe co zadowala wielu użytkowników którzy chcą zachować smukłość telefonu. Ciekawym rozwiązaniem są nakładki przeźroczyste, które są prawie niewidoczne, a jednak pełnią ochronę przez uszkodzeniami.

Wśród oprawek na tył wyróżnić należy pokrowce pancerne na LG K51s, które cieszą się dużą popularnością. Często składają się z kilku warstw oraz posiadają wzmocnienia na krawędziach oraz rogach co świetnie ochroni podczas upadku. Będą idealne dla osób  których codzienna praca albo prowadzony styl życia może narazić smartfon na uszkodzenia.

Innym rodzajem pokrowców do modelu LG K51s są pokrowce magnetyczną z klapką. Ten rodzaj ochrony pozwala na zabezpieczenie wyświetlacza jak również tylnej części smartfona. Futerały występować mogą z klapką w dół lub otwieraną w sposób książkowy. Zapewnią one bardziej elegancki i stylowy wygląd smartfona dzięki temu, że pokryte zostały materiałami imitującymi skórę.

etui LG K51s

Znajdują się wśród nich etui biznesowe, etui portfelowe, etui męskie, etui damskie, etui skórzane, etui skóropodobne, etui z klapką magnetyczną.

Pokrowce zamykane na klapkę zwiększają nieznacznie rozmiary telefonu, ale za to pełnią kompleksową ochronę smartfona. Etui na klapkę często posiadają wewnętrzne kieszonki na dokumenty lub wizytówki. Możliwe jest także ułożenie telefonu w pozycji poziomej dzięki składanej tylnej części. Pozwoli ona na komfortowe oglądanie ulubionych filmików lub teledysków.

Jak zbudowany jest system wczesnej detekcji pożaru w obiekcie biurowym?

0
system wczesnej detekcji pożaru w obiekcie biurowym

System przeciwpożarowy to jeden z kluczowych elementów zabezpieczających działanie biura. Niezależnie od liczby pracujących osób tego typu obiekt musi mieć odpowiedni system ochrony i wczesnego wykrywania zagrożenia. Zadaniem systemu detekcji pożaru jest szybkie wykrycie zagrożenia i ostrzeżenie osób przebywających w budynku. Przeczytaj, z jakich elementów składa się taki system.

Co to jest centrala pożarowa?

Sercem każdego systemu przeciwpożarowego jest centrala. Jej wielkość zależy w głównej mierze od rodzaju budynku i jego powierzchni. Centrala niejako skupia w sobie działanie czujników, które są rozsiane na terenie całego obiektu. Nowoczesne centrale mogą współpracować jednocześnie z kilkoma rodzajami czujek. Wśród nich wyróżniamy czujniki:

– dymy,

– temperatury,

– przeciwwybuchowe.

Ten ostatni rodzaj jest dedykowany przede wszystkim do zastosowań przemysłowych.

Sygnalizacja pożaru może następować na podstawie wykrycia określonych czynników jak dym, temperatura, płomień czy stężenie tlenku węgla.

Jakie wyróżniamy rodzaje czujników przeciwpożarowych?

Skuteczny system przeciwpożarowy nie może obejść się bez czujników. To od nich zależy szybka i skuteczna detekcja zagrożenia. Duży wybór czujników przeciwpożarowych jest dostępny w sklepie internetowym hazbi.com.

Wśród najbardziej popularnych czujników możemy wymienić czujniki dymu, jonizacyjne, detektory płomienia i temperatury. Podstawą działania każdego systemu przeciwpożarowego są czujniki dymu. Budowa czujników może być oparta o kilka różnych technologii. Wśród najbardziej popularnych rozwiązań dominują czujniki oparte na zjawisku fotoelektryczności i jonizacji. Czujniki fotoelektryczne wykorzystują źródło światła i specjalną fotodiodę. W standardowych warunkach wiązka światła omija fotodiodę. W momencie zadymienia danego pomieszczenia światło ulega rozproszeniu i pada na fotodiodę. To z kolei powoduje aktywację alarmu.

Na nieco innej zasadzie działają czujniki jonizacyjne. Tego typu urządzenie ma komorę jonizacyjną, w której znajduje się specjalny materiał i dwie elektrody. Wnikający do komory dym powoduje zmianę natężenia prądu pomiędzy elektrodami. To z kolei aktywuje alarm.

W systemach przeciwpożarowych często są instalowane detektory płomienia i temperatury. Detektor płomienia ma za zadanie wykryć promieniowanie, jakie jest emitowane przez płomień. Detektory płomienia wykorzystują zjawisko fotoemisji. Ich standardowy czas reakcji wynosi 2-3 sekundy od momentu pojawienia się płomienia.

Detektory temperatury reagują na zmianę temperatury w pomieszczeniu. Mogą one działać w dwojaki sposób. W pierwszym przypadku operator ustawia temperaturę graniczną. Po jej przekroczeniu następuje aktywacja alarmu. Detektor może także reagować na nagły wzrost temperatury. Tego typu czujniki są skuteczne dopiero w fazie pożaru.

Wybór konkretnych czujników warto dostosować do specyfiki danego budynku. Więcej szczegółowych informacji na temat czujników przeciwpożarowych oraz innych elementów tego typu systemu znajdziesz na stronie hazbi.com. W karcie produktu znajdziesz jego pełną specyfikację, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji zakupowej.

ZOBACZ TEŻ