Jaki joystick warto wybrać do swojego komputera?

Według wielu komentatorów zjawisk na krajowym (ale też światowym) rynku gier, klasyczny joystick powinien już dawno odejść na emeryturę. I choć w wielu przypadkach faktycznie wyparł go pad, nie oznacza to jednak, że popularny drążek sterowniczy powinien odejść do lamusa. Wręcz przeciwnie – w wielu grach jest on wręcz niezbędny, gdyż dzięki niemu komputer może nam zaoferować znacznie więcej.

Do czego warto wykorzystać joystick?

Joystick to kontroler, który nie nadaje się do wszystkich typów gier. Wykorzystanie go w grach sportowych, mijałoby się po prostu z celem. Doskonale za to radzi on sobie w przypadku klasycznych symulatorów lotniczych. Coraz częściej mówi się o stworzeniu specjalnych drążków także i dla fanów bijatyk. Miałyby one przypominać kontrolery, jakie mogliśmy zobaczyć w starych automatach do gier.

Co warto kupić?

Wybór pomiędzy różnymi kontrolerami nie jest taki prosty. Na rynku można znaleźć joysticki, które kosztują zaledwie 50 – 60 złotych, ale też znacznie droższe, których cena przekracza wartość kilkuset złotych. Oto kilka przykładów joysticków, które warto polecić graczom.

1. Logitech Extreme 3D Pro – jest to zaawansowany kontroler, który posiada aż 12 programowalnych przycisków. Oprócz tego, wyposażono w specjalny (8-pozycyjny) przełącznik i szybkostrzelny spust.

2. Mad Catz Cyborg V1 – jest on znacznie mniejszy, niż powyższy przykład. Głównie dlatego, że jego twórcy zainstalowali w nim „zaledwie” 5 programowalnych przycisków. Na szczęście dzięki przyciskowi Shift ta liczba się podwaja.

3. Thrustmaster T-16000M – jest to bardzo zaawansowany i ciekawy od strony technicznej kontroler. Posiada on aż 12 programowalnych przycisków a także szereg czujników magnetycznych, które mają przełożyć się na jeszcze większą, bo aż 256 razy precyzję pracy.

4. Thrustmaster Jotas Warthog – w naszym zestawieniu produkt ten jest najbardziej zaawansowanym kontrolerem. Przypomina od do złudzenia drążek sterowy w popularnym samolocie szturmowym armii amerykańskiej – A 10-C Warthog. Oprócz tego zaimplementowano w nim aż 17 przycisków akcji a jego obudowę znacznie wzmocniono.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here