poniedziałek, Lipiec 13, 2020

Pokrowiec do LG K51s

0
pokrowiec LG K51s

Każdy posiadacz mobilnego urządzenia jakim jest smartfon powinien zadbać o jego ochronę. Posiadając nowy telefon LG K51s lub planując jego zakup nie zapomnij o odpowiednim pokrowcu ochronnym. Jest wiele rodzai pokrowców: silikonowe, z klapką, wodoodporne, sportowe, kabury do paska lub rowerowe. Każde z nich posiada wiele zalet oraz pełni odpowiedni funkcje. Wybór odpowiedniego etui to nie lada wyzwanie i zależy od użytkownika.

Pokrowce silikonowe są idealne na co dzień gdy często korzystamy z telefonu i gdy lubimy mieć ciągły podgląd na przychodzące połączenia lub powiadomienia z różnych aplikacji. Są one wykonane z tworzywa sztucznego często ze silikonu który ma właściwości antypoślizgowe dzięki temu LG K51s będzie pewniej leżał w dłoni niż bez pokrowca. Elastyczny i giętki materiał tworzy amortyzację doskonałą, nie ulegając odkształceniom. Futerały te są smukłe co zadowala wielu użytkowników którzy chcą zachować smukłość telefonu. Ciekawym rozwiązaniem są nakładki przeźroczyste, które są prawie niewidoczne, a jednak pełnią ochronę przez uszkodzeniami.

Wśród oprawek na tył wyróżnić należy pokrowce pancerne na LG K51s, które cieszą się dużą popularnością. Często składają się z kilku warstw oraz posiadają wzmocnienia na krawędziach oraz rogach co świetnie ochroni podczas upadku. Będą idealne dla osób  których codzienna praca albo prowadzony styl życia może narazić smartfon na uszkodzenia.

Innym rodzajem pokrowców do modelu LG K51s są pokrowce magnetyczną z klapką. Ten rodzaj ochrony pozwala na zabezpieczenie wyświetlacza jak również tylnej części smartfona. Futerały występować mogą z klapką w dół lub otwieraną w sposób książkowy. Zapewnią one bardziej elegancki i stylowy wygląd smartfona dzięki temu, że pokryte zostały materiałami imitującymi skórę.

etui LG K51s

Znajdują się wśród nich etui biznesowe, etui portfelowe, etui męskie, etui damskie, etui skórzane, etui skóropodobne, etui z klapką magnetyczną.

Pokrowce zamykane na klapkę zwiększają nieznacznie rozmiary telefonu, ale za to pełnią kompleksową ochronę smartfona. Etui na klapkę często posiadają wewnętrzne kieszonki na dokumenty lub wizytówki. Możliwe jest także ułożenie telefonu w pozycji poziomej dzięki składanej tylnej części. Pozwoli ona na komfortowe oglądanie ulubionych filmików lub teledysków.

Jak zbudowany jest system wczesnej detekcji pożaru w obiekcie biurowym?

0
system wczesnej detekcji pożaru w obiekcie biurowym

System przeciwpożarowy to jeden z kluczowych elementów zabezpieczających działanie biura. Niezależnie od liczby pracujących osób tego typu obiekt musi mieć odpowiedni system ochrony i wczesnego wykrywania zagrożenia. Zadaniem systemu detekcji pożaru jest szybkie wykrycie zagrożenia i ostrzeżenie osób przebywających w budynku. Przeczytaj, z jakich elementów składa się taki system.

Co to jest centrala pożarowa?

Sercem każdego systemu przeciwpożarowego jest centrala. Jej wielkość zależy w głównej mierze od rodzaju budynku i jego powierzchni. Centrala niejako skupia w sobie działanie czujników, które są rozsiane na terenie całego obiektu. Nowoczesne centrale mogą współpracować jednocześnie z kilkoma rodzajami czujek. Wśród nich wyróżniamy czujniki:

– dymy,

– temperatury,

– przeciwwybuchowe.

Ten ostatni rodzaj jest dedykowany przede wszystkim do zastosowań przemysłowych.

Sygnalizacja pożaru może następować na podstawie wykrycia określonych czynników jak dym, temperatura, płomień czy stężenie tlenku węgla.

Jakie wyróżniamy rodzaje czujników przeciwpożarowych?

Skuteczny system przeciwpożarowy nie może obejść się bez czujników. To od nich zależy szybka i skuteczna detekcja zagrożenia. Duży wybór czujników przeciwpożarowych jest dostępny w sklepie internetowym hazbi.com.

Wśród najbardziej popularnych czujników możemy wymienić czujniki dymu, jonizacyjne, detektory płomienia i temperatury. Podstawą działania każdego systemu przeciwpożarowego są czujniki dymu. Budowa czujników może być oparta o kilka różnych technologii. Wśród najbardziej popularnych rozwiązań dominują czujniki oparte na zjawisku fotoelektryczności i jonizacji. Czujniki fotoelektryczne wykorzystują źródło światła i specjalną fotodiodę. W standardowych warunkach wiązka światła omija fotodiodę. W momencie zadymienia danego pomieszczenia światło ulega rozproszeniu i pada na fotodiodę. To z kolei powoduje aktywację alarmu.

Na nieco innej zasadzie działają czujniki jonizacyjne. Tego typu urządzenie ma komorę jonizacyjną, w której znajduje się specjalny materiał i dwie elektrody. Wnikający do komory dym powoduje zmianę natężenia prądu pomiędzy elektrodami. To z kolei aktywuje alarm.

W systemach przeciwpożarowych często są instalowane detektory płomienia i temperatury. Detektor płomienia ma za zadanie wykryć promieniowanie, jakie jest emitowane przez płomień. Detektory płomienia wykorzystują zjawisko fotoemisji. Ich standardowy czas reakcji wynosi 2-3 sekundy od momentu pojawienia się płomienia.

Detektory temperatury reagują na zmianę temperatury w pomieszczeniu. Mogą one działać w dwojaki sposób. W pierwszym przypadku operator ustawia temperaturę graniczną. Po jej przekroczeniu następuje aktywacja alarmu. Detektor może także reagować na nagły wzrost temperatury. Tego typu czujniki są skuteczne dopiero w fazie pożaru.

Wybór konkretnych czujników warto dostosować do specyfiki danego budynku. Więcej szczegółowych informacji na temat czujników przeciwpożarowych oraz innych elementów tego typu systemu znajdziesz na stronie hazbi.com. W karcie produktu znajdziesz jego pełną specyfikację, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji zakupowej.

Co trzeba wiedzieć o C++?

0
Co trzeba wiedzieć o C++

C++, znany też jako CPP, to stosunkowo wiekowy język programowania, który przez wielu jest już uznawany za niszowy. Mimo wszystko wciąż się go stosuje, jest również szansa, że w związku z rosnącą popularnością technologii VR (wirtualnej rzeczywistości) powróci on przynajmniej częściowo do łask. W takim razie co trzeba wiedzieć o C++? Do czego się go wykorzystuje? Czy jest to język trudny?

Zastosowanie C++

C++ może swoje lata świetności mieć już za sobą, ale wciąż bywa niezastąpiony, kiedy trzeba stworzyć duże, wymagające aplikacje czy gry AAA. Stosowało się go także powszechnie do tworzenia systemów operacyjnych (między innymi niektórych Windowsów, w tym zarówno cenionego przez użytkowników Windowsa 7, jak i znienawidzonego Windowsa Vista).

Jak już wspomniano powyżej, język ten jest również stosowany w oprogramowaniu związanym z wirtualną rzeczywistością. Ma to znaczenie, ponieważ chociaż technologia ta nie zrobiła tak wielkiej furory, jak kiedyś przewidywano, to wciąż się rozwija i idzie w dobrym kierunku (spora w tym zasługa powstawania coraz ciekawszych gier VR, takich jak Half-Life: Alyx).

Czy C++ jest trudny?

Można spotkać się z opinią, że C++ jest językiem trudnym, a wielu śmiałków porzuca go już na etapie zmiennych (więcej na ich temat możecie przeczytać tutaj: https://techpolska.pl/cpp-typy-zmiennych/). Faktycznie, nie da się ukryć, że CPP charakteryzuje się znacznie większym stopniem skomplikowania niż chociażby tak popularny wśród nowicjuszy Python.

Nie oznacza to, że powinniśmy się C++ bać – po prostu nie jest to najlepszy wybór na start swojej przygody z programowaniem. Osoby, które mają już jakieś doświadczenie z innymi językami, powinny mieć z jego przyswojeniem znacznie mniejszy problem.

Jak uczyć się C++?

Bardzo wiele osób uczących się nie tylko C++, ale ogółem języków programowania, popełnia jeden duży i podstawowy błąd: skupia się jedynie na teorii, a praktykę całkiem lub częściowo omija. W ten sposób tylko stworzymy sobie mętlik w głowie, a kiedy przyjdzie do napisania jakiegoś programu czy rozwiązania problemu, będziemy mieli problem.

Nie chodzi o to, aby teorię całkiem porzucać, ponieważ ona również jest ważna. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że, jak już wiemy, C++ jest stosunkowo skomplikowany i zawiera koncepty, których w wielu innych językach nie spotkamy. Dlatego też tak istotne jest, aby połączyć wiedzę z możliwe jak największej ilości źródeł: książek, poradników, kursów, zadań i ćwiczeń praktycznych.

Ile zarabiają programiści C++?

Chociaż C++ nie jest najbardziej popularnym językiem, to osoby, które dobrze go znają, mogą liczyć na stosunkowo wysokie zarobki. Dużo tutaj zależy od miejsca zamieszkania, a także poziomu zaawansowania.

Tak zwani juniorzy, czyli początkujący deweloperzy, mogą liczyć na pensję w wysokości od około 5000 do 8000 złotych brutto. Mid, czyli średnio zaawansowany programista, może zarobić od 8000 do nawet 14 000 złotych.

Największe wynagrodzenia otrzymują seniorzy, a więc deweloperzy z dużym doświadczeniem. Na ich konta trafia miesięcznie od 10 500 do 16 000 złotych. Są to oczywiście tylko dane statystyczne – zdarzają się zarówno mniejsze, jak i większe kwoty wynagrodzeń. Jednak jak widać, deweloperzy C++ nie zarabiają mało.

Jak działa pozycjonowanie stron internetowych?

0
Jak działa pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie jest aktualnie jedną z najpopularniejszych metod reklamy internetowej. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, co powoduje, że pozycjonowanie rzeczywiście jest tak skuteczne.

SEO (ang. search engine optimization) to nazwa reklamy internetowej polegającej na wykorzystaniu wyszukiwarki internetowej do promocji stron WWW. Głównym zadaniem tej właśnie reklamy jest osiągnięcie przez stronę najlepszej pozycji na liście wyników wyszukiwania.

W skład SEO wchodzą dwa rodzaje działań, a mianowicie są to optymalizacja oraz pozycjonowanie Warszawa to w tym przypadku tylko jedno miasto, gdzie można skorzystać tej promocji. Aktualnie jest ona dostępna dla każdego właściciela strony internetowej.

Dlaczego pozycja ma tak duże znaczenie?

Jak zostało wcześniej zaznaczone, pozycjonowanie ma na celu wprowadzenie strony WWW na jak najwyższą pozycję. Dlaczego jednak ma to tak duże znaczenie?

Przede wszystkim wynika to z faktu, że wyniki wyszukiwania prezentowane są w formie listy, na której po kolei wyświetlane są adresy różnych stron WWW. O kolejności ich wyświetlania decydują algorytmy działania wyszukiwarki. Można jednak prowadzić takie właśnie działania, które mogą sprawić, że strona uzyska najlepszą pozycję – to właśnie SEO.

Zalety wysokiej pozycji strony internetowej:

  • strona jest łatwiejsza w zapamiętaniu
  • na stronę wstępuje więcej osób
  • strona może przynosić lepsze zyski
  • strona zyskuje na popularności
  • zwiększa się pozytywny wizerunek strony
  • strona może być bardziej konkurencyjna

Wobec tego wprowadzenie strony WWW na dobrą, wysoką pozycję, ma bardzo duże znaczenie. Wtedy, im wyższa pozycja, tym lepiej, ale już obecność na pierwszej stronie wyników pozwala na uzyskanie dużych zmian w liczbie odwiedzin na stronie WWW.

Jak zadbać o jak najlepszą pozycję strony internetowej?

Aby strona internetowa mogła rzeczywiście osiągnąć jak najlepszą pozycję, musi być ona poddana działaniom w ramach SEO – optymalizacja oraz pozycjonowanie Warszawa oraz inne miejscowości mają wiele agencji, które mogą zapewnić wtedy kompleksową, fachową obsługę.

Agencja może przeprowadzić wszystkie niezbędne działania mające na celu poprawę pozycji strony. Zalicza się do nich audyty SEO, dobór słów kluczowych, SEO copywriting, optymalizację oraz pozycjonowanie stron WWW. Kompleksowe działania pozwolą na osiągnięcie najlepszych wyników.

SEO to dzisiaj popularna metoda reklamy, dlatego też oferuje ją wiele agencji reklamowych. Adresy takich właśnie agencji można znaleźć już teraz także za pomocą sieci.

Laptop do pracy

0
Laptop do pracy

Wykonując zadania związane z szeroko pojętą pracą biurową, niezbędne jest dysponowanie urządzeniem, które umożliwi przeprowadzanie błyskawicznych obrachunków, jak również zapisanie solidnej partii materiałów w bardzo szybkim czasie. Do tego wykorzystywane są ergonomiczne laptopy, które mają mocne akumulatory zapewniające możliwość wielogodzinnej pracy.

Zabawki edukacyjne dla dzieci – czym się charakteryzują?

0
jaką zabawkę edukacyjną wybrać dla dziecka?

Zabawki edukacyjne świetnie sprzyjają rozwojowi dziecka, przy jednoczesnym dawaniu radości z zabawy, która jest połączona z nauką. Dzięki zabawie takimi zabawkami dziecko zdecydowanie szybciej przyswaja nowe umiejętności, dodatkowo można w nim rozwinąć zainteresowanie nowymi dziedzinami wiedzy.

Rodzaje zabawek edukacyjnych

Zabawki edukacyjne dla dzieci zdobyły niesamowitą popularność, właśnie dlatego firmy, które je produkują starają tworzyć ciągle coś nowego. Dzięki temu w sklepach jest duża różnorodność. Zabawki edukacyjne dzielą się na różne kategorie, jednak najczęściej wybieranymi są:

Mata edukacyjna, jest to obowiązkowy element każdej wyprawki dla dziecka. Niezbędny w pierwszych miesiącach jego życia. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie dziecku komfortowych warunków podczas zabawy, rozkładamy ją pod dzieckiem, gdy kładziemy je podłodze. Wtedy dziecku jest ciepło i wygodnie.

Stolik edukacyjny, jest to zabawka edukacyjna dla młodszych dzieci. Taki stolik sprawia, żę dziecko może się bawić i jednocześnie uczyć. Jest to zabawka uniwersalna, której zaletą jest to, że kryje w sobie mnóstwo rodzajów przycisków, atrakcji, przycisków i elementów, które zaciekawią każde dziecko.

Zabawki edukacyjne dla dzieci

Układanka i klocki, są polecane dzieciom w każdym wieku. Należy tylko dopasować model zabawki, do wieku dziecka. Dzięki zabawie klockami maluch uczy się koordynacji ruchowej, rozwija swoją kreatywność oraz zaczyna myśleć przestrzennie.

Książeczka, jest to kultowa zabawka edukacyjna, z której mogą korzystać dzieci w każdym wieku, nawet te najmłodsze. Dla maluchów polecane są książeczki kontrastowe, materiałowe, nawet takie które wydają z siebie odgłosy.

Zabawka interaktywna, jest to zabawka która bawi dzieci i jednocześnie je uczy nowych umiejętności.

Gra edukacyjna, taka gra polecana jest już dla dzieci od 2-3 roku życia. Tutaj dziecko musi posiadać pewne umiejętności, żeby móc się bawić takimi zabawkami. Najczęściej są to gry pamięciowe, na spostrzegawczość czy refleks.

Zabawka kreatywna, taka forma zabawki zmusza dziecko do samodzielnego działania. Dzieci dzięki takim zabawkom nabierają umiejętności tworzenia określonych rzeczy.

Przeczytaj też: http://www.blubry.pl/wozki-dla-lalek-jaki-model-bedzie-najlepszy/

Jaki program do fakturowania online wybrać?

0
Jaki program do fakturowania online wybrać

Program do fakturowania ma zapewnić pełen komfort podczas wykonywanej pracy. Ma pracę ułatwiać, a nie utrudniać. Fakturowanie to niezbędny proces podczas wykonywania działalności gospodarczej. To rozliczenie sprzedanego towaru lub wykonanej usługi. Na jej podstawie rozlicza się kontrahent. Faktura może być wystawiona papierowo lub elektronicznie, bez podpisu.

Czym jest Java?

0
Czym jest Java?

O Javie słyszeć mogły nawet osoby, które nie miały w swoim życiu wiele wspólnego z programowaniem. Jest to jeden z najbardziej znanych powszechnie języków programowania, ale z drugiej strony wiedza ta jest zazwyczaj powierzchowna i wybrakowana. Warto ją uzupełnić, ponieważ może okazać się przydatna, nawet jeśli nie będziemy chcieli się ostatecznie tego języka nauczyć. Wobec tego czym jest Java?

Java – co to jest?

Java jest obiektowym językiem programowania, który wykorzystuje się w wielu popularnych aplikacjach  (np. Gmailu), ale także grach i programach komputerowych. Z Javy korzysta także spora ilość witryn internetowych, w tym giganci, tacy jak Amazon czy Netflix.

Od lat Java święci triumfy jako język programowania znajdujący się w absolutnej czołówce pod względem popularności. Są oczywiście też tacy, którzy krytykują go i uważają za przestarzały, ale jest to zdecydowana mniejszość.

Nauka Javy – czy warto?

Java nie jest językiem najmłodszym (jej historia sięga aż 1995 roku), ale mimo to wciąż wykorzystuje się go bardzo powszechnie i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić. Dlaczego?

Jest to po prostu łatwo przenośny i bardzo funkcjonalny język. Za jego pomocą można tworzyć zarówno aplikacje internetowe, jak i programy internetowe czy aplikacje mobilne. Ponadto cały czas wykonywane są różnorakie zmiany https://techpolska.pl/java-9-zmiany/, które mają za zadanie sprawić, aby wciąż był to język aktualny i użyteczny.

Czy Java jest dobrym językiem dla początkujących?

Java w dużej części przypomina język C++, który uznawany jest za język programowania o średnim poziomie trudności. Stosuje ona jednak kilka rozwiązań, które sprawiają, że jest ona znacznie bardziej przyjazna dla początkujących programistów.

Co ważne, zawiera ona wiele wbudowanych bibliotek, z których można dowolnie czerpać i korzystać (trzeba jednak uważać, ponieważ starsze biblioteki mogą nie działać już całkowicie poprawnie). Po jakimś czasie okażą się one z pewnością niewystarczające i konieczne będzie znalezienie nowych, ale przynajmniej na początku, kiedy wiedza jest jeszcze niewielka, taki gotowy zestaw bibliotek będzie niezwykle przydatny.

Co więcej, Java jest językiem, który potrzebuje w wielu przypadkach znacznie więcej linijek kodów niż inne języki programowania, aby osiągnąć ten sam efekt. Wydawać by się mogło, że jest to wada, jednak dzięki temu łatwiej namierzyć, co na przykład powoduje jakiś problem. Jeśli potrzebny nam będzie koniecznie krótszy kod, to po zmianach w Javie 9 https://techpolska.pl/java-9-zmiany/ również jest to możliwe do osiągnięcia.

5 pomysłów na gwiazdkowy prezent dla męża

0
5 pomysłów na gwiazdkowy prezent dla męża

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie masz jeszcze pomysłu na prezent dla swojego współmałżonka? Sprawdź nasze propozycje i wybierz podarunek, który będzie nie tylko miły, ale i praktyczny!

1. Minikomputer

Minikomputer, na przykład Raspberry Pi, Arduino lub LattePanda, to znakomity prezent dla pasjonata elektroniki. Przy pomocy niewielkiego urządzenia będzie on mógł stworzyć własne, niesamowite projekty – takie jak domowe centrum rozrywki, własny robot, miniaturowy komputer osobisty czy system automatyki. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór tego typu sprzętu i akcesoriów, dlatego znalezienie odpowiedniego modelu może nastręczać trudności. Na szczęście w sieci znajdziesz wiele poradników, dzięki którym łatwo będzie można wybrać idealny minikomputer. Zaletą tych urządzeń jest także fakt, że mają ogromne ilości rozszerzeń i akcesoriów, dlatego na kolejne okazje możesz podarować ukochanemu następne elementy zestawu.

2. Lutownica

Lutownica to jeden z podstawowych elementów wyposażenia elektronika. Dlatego stanowi doskonały pomysł na prezent – jeżeli nawet Twój partner ma już taki sprzęt, zawsze możesz postawić na bardziej rozbudowany lub nowocześniejszy model, a także dokupić przydatne akcesoria. Podstawowymi rodzajami lutownic używanych w elektronice są urządzenia oporowe (grzałkowe) oraz hot air wykorzystujące rozgrzane powietrze. Podczas wybierania lutownicy warto zwrócić uwagę na obecność regulatora temperatury, który pozwoli na precyzyjne kontrolowanie rozgrzewania się poszczególnych elementów. Najbardziej zaawansowanymi urządzeniami są stacje lutownicze, które ze względu na dużą ilość dostępnych opcji (na przykład wymiennych grotów, czyli końcówek lutowniczych) stanowią najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Szeroki wybór wysokiej klasy lutownic i stacji lutowniczych oraz akcesoriów znajdziesz w sklepie Botland.

3. Sprzęt gamingowy

Jeśli Twój ukochany uwielbia gry komputerowe, sprzęt gamingowy będzie doskonałym pomysłem na prezent pod choinkę. Możesz zdecydować się na kupienie któregoś z komputerowych urządzeń peryferyjnych, na przykład myszy, klawiatury czy słuchawek. Warto w takim przypadku przeczytać poradnik tematyczny lub poradzić się pracownika sklepu, ponieważ sprzęt o nieodpowiednio dobranych parametrach technicznych może okazać się miłym, ale nieprzydatnym upominkiem. Bardzo dobrym, uniwersalnym prezentem dla gracza będzie także fotel gamingowy. Jeżeli natomiast planujesz kupić coś symbolicznego, dobrym pomysłem może się okazać praktyczny drobiazg związany z tematyką ulubionej gry – na przykład breloczek, kubek czy pendrive.

4. Akcesoria do samochodu

Jeżeli jesteś żoną kierowcy, znakomitą propozycją prezentową będzie zakup wyposażenia do samochodu. Świetnie sprawdzi się na przykład rejestrator samochodowy, który będzie na bieżąco nagrywał wydarzenia na drodze. Praktycznym upominkiem może być też komunikator drogowy łączący się z aplikacją Yanosik. W sklepach znajdziesz też wiele innych przydatnych akcesoriów dla kierowców – na przykład alkomaty, lokalizatory GPS, anteny samochodowe, ładowarki i przetwornice samochodowe, uchwyty do telefonu czy nawet mierniki grubości lakieru oraz inne urządzenia diagnostyczne. Dobrym pomysłem mogą być także kosmetyki do pielęgnacji auta.

5. Bon prezentowy

Pomysł na prezent nie musi być sprecyzowany, by sprawić radość obdarowywanej osobie. Jeżeli dalej masz trudności ze zdecydowaniem się na konkretny podarunek, możesz zdecydować się na bon do sklepu – na przykład do wykorzystania na stronie Botland.

Nowoczesny system ERP dla branży metalowej

0
Nowoczesny system ERP dla branży metalowej

Systemy ERP w branży metalowej (ang. Enterprise Resource Planning – Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa) to program, który służy do integracji baz danych w przedsiębiorstwie, przez co usprawnia zarządzanie wszystkimi procesami, które w nim zachodzą. Dlatego korzysta z niego coraz więcej nowoczesnych przedsiębiorstw.

Jak planować produkcję z ERP?

Obecnie na rynku branży metalowej istnieje duża konkurencja, a nowoczesne przedsiębiorstwa muszą sprostać jego wymogom. Coraz większe zapotrzebowanie na różnego rodzaju serie wyrobów metalowych, produkowanych w jak najkrótszym czasie to wymagania, które muszą spełniać przedsiębiorstwa produkcyjne, aby utrzymać się na rynku. Poza tym różnorodne zapotrzebowanie sprawia, że proces produkcji musi być elastyczny, aby produkcja mogła utrzymać się na poziomie rentowności. Ważny jest też sprawny przepływ informacji między przedsiębiorstwem a klientami, którzy cenią swój czas. Dlatego skutecznym rozwiązaniem jest system ERP, który umożliwia zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa.

Automatyzacja procesów produkcyjnych, którą umożliwia, zwiększa z kolei opłacalność produkcji. Program umożliwia planowanie potrzeb materiałowych związanych z danym procesem produkcji. Kolejną zaletą jest możliwość kontroli procesu produkcyjnego oraz szybka reakcja na zmieniające się parametry. System tworzy zestawienia związane z realizacją zamówień oraz kontrolą półfabrykatów, produktów i materiałów, które wpływają do magazynu. Dzięki temu możliwe jest śledzenie stanów magazynowych na bieżąco.

Pełna kontrola wszystkich procesów w jednym miejscu

Program posiada opcje usprawniające procesy sprzedażowe, a także bilansowanie zasobów produkcyjnych. Zadaniem systemów ERP jest pełna integracja wszystkich baz danych, do których należą: produkcja, stany magazynowe, księgowość, marketing, itd. To znacznie skraca czas realizacji zamówień oraz usprawnia funkcjonowanie przedsiębiorstwa w dobie wysokiej konkurencji w branży metalowej.

Ważnym usprawnieniem, które oferuje system ERP, jest również dostarczanie informacji niezbędnych do współpracy z partnerami biznesowymi na rynku. Program monitoruje wszystkie procesy, począwszy od planowania zapotrzebowania, przez produkcję, aż po sprzedaż wyrobów. Wspomaga zarządzanie bazami kadrowo – płacowymi, księgowo – finansowymi oraz posiada innowacyjne narzędzie wspomagania decyzji, czyli Business Intelligence. Ważnym aspektem jest również elastyczność, która umożliwia dopasowanie systemu do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Poza tym posiada skuteczne zabezpieczenia informacji baz danych, które chronią przed dostępem przez osoby niepowołane.

Duże wymagania rynku oraz rosnąca konkurencja w branży metalowej sprawia, że korzystanie z systemów ERP jest niezbędne do utrzymania rentowności przedsiębiorstwa.

ZOBACZ TEŻ