Koparka kryptowalut

Koparki kryptowalut to ciekawe narzędzie, szczególnie w długoterminowej perspektywie. Pamiętać jednak trzeba, że przygotowując się do takiej inwestycji, koniecznie należy uwzględnić okresy nierentowne, kiedy to koparka powinna przynajmniej pokryć koszty swojej pracy. Tutaj koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim zużycie prądu.

  1. Koparka kryptowalut – co to jest?
  2. Skąd wziąć koparkę do kryptowalut?
  3. Kalkuluj

Koparka kryptowalut – co to jest?

Koparka kryptowalut to dla osób związanych z tym obszarem działań finansowych jedno z podstawowych narzędzi pracy. Koparka najczęściej składa się z kilku lub kilkunastu kart graficznych. Sprzedaje się je w formie gotowych urządzeń czy też specjalnych komputerów z mocnymi podzespołami. Dzięki takiemu rozwiązaniu w sposób naprawdę efektywny można wydobywać kryptowaluty. Koparki zajmują się przede wszystkim wykonywaniem skomplikowanych i zaawansowanych obliczeń matematycznych, za które ty otrzymujesz w sieci nagrodę. Koparki zastępują dzisiaj tradycyjne komputery stacjonarne, które jeszcze jakiś czas temu wykorzystywano do tego typu obliczeń. Dzisiaj rozwiązanie to okazuje się już nieopłacalne. Tutaj znaczenie ma bowiem nie tyle procesor, RAM czy dysk, a liczba kart graficznych połączonych na dedykowanych do kopania kartach głównych. Koparki przydają się szczególnie w okresach hossy na kryptowalutach. Wtedy najczęściej gracze odczuwają autentyczny brak kart graficznych, które pozwalałyby osiągnięcie znacznie lepszych wyników.

Skąd wziąć koparkę do kryptowalut?

Koparki do kryptowalut możesz kupić oczywiście bezpośrednio u producenta. Są to już gotowe, złożone urządzenia czyli Antminery. Służą one przede wszystkim do wydobywania takich kryptowalut jak: Bitcoin, Dach, Litecoin, ZCash, Monero, Bytom. Urządzenia te jednak ciężko dostać, problemem jest ich dostępność. Kiedy już pojawiają się na rynku, błyskawicznie z niego znikają. Nie da się ukryć także, że ich cena, szczególnie dla mniej zaawansowanych graczy jest często nieosiągalna. Za najnowsze Antimery trzeba zapłacić od 20 000 do nawet 80 000 zł. Oczywiście te ostatnie to bardzo zaawansowane urządzenia, natomiast nawet te najprostsze kosztują kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Koparki można także kupić kupić od indywidualnego sprzedawcy. Często tworzą je specjaliści, zaawansowani sprzedawcy, którzy doskonale wiedzą, jaki zestaw kart sprawdza się najlepiej. Tego typu urządzenia często możesz kupić od lokalnego sprzedawcy. Sprawdź, jakie oferty koparek do kryptowalut obecnie są dostępne np. na Allegro Lokalnie. Pamiętaj jednak, że urządzenie to zawsze będzie miało swoją cenę. Oczywiście możesz znaleźć rozwiązanie tańsze niż to za 30 000 czy 40 000 zł, natomiast musisz się liczyć z niemałym wydatkiem, z reguły rzędu co najmniej kilku-kilkunastu tysięcy złotych.

Kalkuluj

Przed zakupem koparki do kryptowalut warto dokładnie przeanalizować opłacalność tego typu inwestycji. Oczywiście im więcej masz kart graficznych, tym rośnie twoja moc obliczeniowa. To przekłada się zaś na konkretne zyski. Okazać się więc może, że koszty inwestycji, jaką jest zakup koparki, odrobisz bardzo szybko. Trzeba jednak to dokładnie policzyć. Uwzględnić trzeba zarówno koszt koparki, jak i to z jakich kart (starszych, nowszych, jakiego typu) będzie złożona, w końcu sugerowane zużycie prądu, jakie wygeneruje. To będą twoje koszty. Teraz musisz ustalić, czy jesteś w stanie wykorzystać potencjał koparki, trafić z zakupem na początek hossy, tak aby możliwie szybko odrobić przynajmniej część inwestycji. Musisz w kalkulację wliczyć także okresy przestoju, nierentowne. Wszystkie te obliczenia pomogą ci ustalić, na jakiej klasy sprzęt w danym momencie możesz bezpiecznie sobie pozwolić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here