Dowiedz się dlaczego powinieneś korzystać z komputerów panelowych w swoim przedsiębiorstwie!

0
2827

Komputer przemysłowy z ekranem dotykowym, czyli tak zwany komputer panelowy jest bardzo popularnym sprzętem do wykorzystania w zakładzie lub na hali produkcyjnej. Jednak wiele firm utknęło w przeszłości i wciąż używa komputerów klasy konsumenckiej, które zawierają klawiaturę i mysz.

Nie tylko ta opcja obliczeniowa niesie większe szanse na to, że może zawieść i spowodować zakłócenia w operacjach, ale jest też wiele innych powodów, dla których używanie komputera panelowego może zaoszczędzić czas i pieniądze na dłuższą metę. Oto kilka z tych korzyści.

Korzyść #1 łatwość utrzymania w czystości

Ponieważ wiele środowisk pracy nie należy do najczystszych, komputery panelowe są odpowiedzią na to, bowiem zwykle przeznaczone do wycierania za pomocą wody lub środków czyszczących. Większość z nich wyróżnia się stopniem ochrony IP65, co oznacza, że posiadają ekran, który jest pyłoszczelny i wodoodporny. Korzystanie z ekranu dotykowego eliminuje potrzebę użycia klawiatury lub myszy. Te dwa przedmioty są szczególnie podatne na gromadzenie się brudu i kurzu, więc pozbycie się ich tak jak w przypadku komputera panelowego sprawia, że system jest bardziej higieniczny.

Korzyść #2 chłodzenie bez wentylatora
Przemysłowe komputery z ekranem dotykowym zwykle mają bezwentylatorowy system chłodzenia, który chroni urządzenie przed zasysaniem kurzu, który jak wiadomo mógłby uszkodzić wewnętrzne elementy. Wyeliminowanie tego powszechnego problemu może znacznie poprawić trwałość sprzętu.

Korzyść #3 prostota obsługi
Hasła i polecenia nie są ustalone na przemysłowym ekranie dotykowym. W zależności od aplikacji i oprogramowania można wyświetlić na komputerze panelowym tylko te funkcje, które są całkowicie niezbędne i można je łatwo skonfigurować. Interfejs klawiatury można włączyć na ekranie, aby jeszcze bardziej skonsolidować funkcje procesu. Zwiększa to również efektywność w rozpraszającym otoczeniu, jakim zwykle jest zakład pracy.

W stale zmieniającym się środowisku produkcyjnym używanie zalet, jakie niesie komputer panelowy ma wiele zalet w stosunku do produktów klasy konsumenckiej. W ofertach dzisiejszych producentów można dzisiaj znaleźć naprawdę wiele opcji, które idealnie pasują do istniejącego środowiska, i co więcej – Ci sami producenci są w stanie zaprojektować niestandardowe rozwiązania w razie potrzeby. Skontaktuj się z nimi, jeśli naprawdę interesuje Cię to jak Twoją pracę może usprawnić komputer panelowy, aby uzyskać więcej informacji na temat jego wszechstronnych możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here