Testy wydajnościowe

Stawiając własny sklep internetowy, czy jakąkolwiek inną platformę musisz liczyć się z tym, że oprócz sprzedaży i jakości usług, które proponujesz swoim odbiorcom musisz wziąć pod uwagę ruch na stronie. Każde wprowadzenie nowości, czy nagle boom spowodowane dobrą promocją, czy to cenową, zły reklamową może spowodować znaczące obciążenie serwerów co w efekcie doprowadzi do wyrzucenia użytkowania z twojej platformy, a tego przecież nie chcemy. Sprawdź co zrobić, aby prosperować jak najlepiej i zapewnić swoim klientom bezproblemowy dostęp do twoich zasobów.

  • Czym są testy wydajnościowe – po co je stosować?
  • Jak wyglądają testy serwerów – co warto wiedzieć

Czym są testy wydajnościowe – po co je stosować?

Kojarzysz sytuację, kiedy wchodzisz na stronę internetową i w momencie płatności wyrzuca cię z okienka, co prowadzi do konieczności podjęcia całego procederu jeszcze raz i jeszcze raz? Nikt tego nie lubi, twoi klienci z pewnością również. Niestety zbyt mało wydajny sklep internetowy, platforma, aplikacja, czy serwis www może doprowadzić do utraty cennych konsumentów, którzy przy dobrze działającej stronie zostaliby z pewnością na dłużej. Aby uniknąć takiej sytuacji zostały stworzone testy wydajnościowe, które w łatwy i szybki sposób mogą zobrazować, na jaki ruch jesteś w stanie sobie obecnie pozwolić, czy twoje serwery i ich konfiguracja jest wystarczająca do podejmowanych działań i w końcu, czy należy wprowadzić jakiekolwiek zmiany, by polepszyć działanie poszczególnych elementów.

Dobrze dopasowane testy wydajnościowe pomogą ci uniknąć strat finansowych oraz utraty dobrego wizerunku firmy, co jest niezwykle istotne przy prowadzeniu każdego wiesze go lub mniejszego biznesu.

Jak wyglądają testy serwerów – co warto wiedzieć

Testy obciążeniowe mogą dzielić się na kilka różnych typów, dlatego warto się z nimi zapoznać, aby dobrać strategię dopasowaną do profilu działalności przedsiębiorstwa. Testy obciążeniowe to testy, które sprawdzają czas odpowiedz twojego systemu na konkretne działania. Mają na celu sprawdzanie szybkości systemu przy średniej liczbie odwiedzających. Testy przeciążeniowe natomiast stosowane są by poznać funkcjonowanie strony lub aplikacji w chwili maksymalnie zwiększonego ruchu np. w wyniku wrzucenia atrakcyjnej promocji.

Testy można ze sobą skutecznie łączyć wprowadzając sprawdzanie długofalowe. Co więcej, dostępne testy wydajnościowe mogą zobrazować pracę komputerów i serwerów oraz ustalić, czy jest ona wystarczająca do podejmowanych działań. Dobierz najlepszą opcję lub poradź się profesjonalistów, którzy służą fachową wiedzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here