Czym wyróżniają się monitory 144 Hz?

Na rynku możemy znaleźć wiele udogodnień i akcesoriów dla graczy komputerowych. Wymagania graczy komputerowych względem wydajnych kart graficznych, procesorów i pamięci RAM znacząco wzrosły. Spowodowane jest to coraz nowszymi grami które wymagają lepszej grafiki czy większej pamięci RAM. Jednak czy tylko podzespoły są najważniejsze? Nie tylko, ważny jest również odpowiedni monitor przeznaczony dla graczy komputerowych. Jaki monitor wybrać?

Czym wyróżniają się monitory 144 Hz?

W monitorach dla graczy bardzo ważnym elementem jest płynność
wyświetlanego obrazu. Monitor 144Hz potrafi odświeżyć obraz nawet 144 razy w ciągu sekundy. Niestety klasyczny monitor, w zestawieniu ze mocną kartą graficzną, powoduje powstanie tak zwanego efektu tearingu. Polega on na tym, że kolejne klatki wyświetlane są „jedna na drugiej”. Po prostu karta graficzna wyświetla kolejną klatkę zanim monitor jest w stanie ją wygenerować. W takiej sytuacji, jedynym rozwiązaniem jest tak zwana synchronizacja pionowa, która „ograniczy” kartę do liczby klatek obsługiwanych przez monitor. Jeśli jednak mamy mocną kartę, po co się ograniczać?

Monitory 144 Hz, które warto zaproponować

1. Iiyama GB2488HSU – monitor ten co prawda nie jest sprzętem z najwyższej półki cenowej (chociażby przez dość słabe, 3-watowe głośniki), ale jeśli weźmiemy pod uwagę czas reakcji w okolicach 1 ms, przekątną 24 cale i rozdzielczość w wersji Full HD, musimy przyznać, że sprzęt ten spodoba się niejednemu graczowi.

2. Benq XL2720Z – to monitor znacznie bardziej zaawansowany technicznie od powyższego poprzednika. Jest on znacznie większy (27 cali), charakteryzuje się wysokim czasem reakcji (1 ms). Ponadto obsługuje standard Full HD no i oczywiście posiada mnóstwo złącz: D-Sub, DVI-DL, Display Port, dwa złącza HDMI, wyjście słuchawkowe oraz aż 4 porty USB.

3. Dell S2716DG – jest to sprzęt z dość wysokiej półki cenowej. Jego przekątna wynosi aż 27 cali. Może on wyświetlać obraz w standardzie WQHD (2560 x 1440 pikseli). Ponadto został on wyposażony w złącze HDMI, DisplayPort, wejście i wyjście audio oraz aż 4 porty USB 3.0.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here