Kamery do wideokonferencji internetowych – kilka porad przed wizytą w sklepie

0
1768

Wideokonferencje to w przypadku wielu osób nieodłączny element ich życia codziennego. W ten sposób kontaktujemy się z naszymi bliskimi i przyjaciółmi, a także – pracujemy, uczestniczymy w zajęciach, uczymy się, przeprowadzamy spotkania biznesowe. By wypaść możliwie najlepiej, warto wybrać kamerę wysokiej klasy, która zarejestruje obraz optymalnej jakości oraz sprawnie go przetransportuje do komputera. Poniżej opowiemy więcej na ten temat z naciskiem – jakimi kryteriami kierować się w czasie przeglądania dostępnych kamerek internetowych.  

Kamera internetowa – w telegraficznym skrócie

Inny typ kamer internetowych jest dedykowany do biznesowych wideokonferencji, inne do użytku domowego. Kamera ma za zadanie wychwycić nasz obraz i zapisać go w postaci cyfrowej. Obecnie, większość używanych kamer internetowych jest podłączana za pomocą złącz USB 2.0. Ten prosty sposób podpięcia gwarantuje swobodę w czasie użytkowania oraz możliwość łatwego odłączenia w celu transportu.

Konfiguracja kamery odbywa się w szybki i prosty sposób, za pomocą intuicyjnego interfejsu. Pozwala to dopasować zakres pracy kamery do zamierzonego rezultatu: wideokonferencji lub nagrania na vloga. Instalacja sterowników odbywa się automatycznie po podpięciu kamery do komputera. Dzięki nim będziemy mogli regulować podstawowe właściwości tworzonego obrazu.

O czym pamiętać w czasie zakupu? Czyli jak znaleźć użyteczną kamerę

Na początku warto zwrócić uwagę, czy kamera ma wbudowany mikrofon. Większość urządzeń go posiada – stanowi to obecnie standardowy element wyposażenia. Pomocna będzie możliwość regulacji głośności nagrywania i jej dopasowania do naszej odległości względem kamery.

Ważnym parametrem jest rozdzielczość tworzonego obrazu. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku osób, które potrzebują nawiązać wideokonferencję wysokiej jakości. Sprzęt najwyższej klasy pozwala nagrać filmy o rozdzielczości rzędu 4096 na 2160 pikseli. Do użytku nieprofesjonalnego, domowego wystarczy zupełnie kamera o rozdzielczości 720p.

Częstotliwość odświeżania określa, jak często obraz będzie się aktualizował. Im wyższy jest ten parametr, tym lepszej jakości materiał nagramy za pomocą danej kamery. Niektóre modele z wyższej półki oferują możliwość odświeżania nawet 30 klatek/sekundę.

Ważną sprawą jest także sposób montowania kamery intenretowej. Należy się pod względem kierować zarówno zasadami ergonomii jak i zwrócić uwagę na miejsce, w którym będzie się znajdować względem kamery. Kamery używane w miejscu zamieszkania posiadają najczęściej obudowę ze stabilną podstawką, co pozwala umieścić je na monitorze, szafce lub blacie biurka. Niektóre kamery montuje się natomiast na ścianie bądź suficie. Są to warianty wybierane w celach przeprowadzania spotkań biznesowych, konferencji i paneli dyskusyjnych.

W przypadku kamer do użytku domowego, warto wybierać modele ruchome, których ustawienie możemy zmieniać. Przyda się też przynajmniej 2-metrowy kabel, który pozwoli na swobodne przemieszczanie kamery po powierzchni blatu biurka.

Modele kamer z różnej półki cenowej znajdziesz pod linkiem: https://www.voip24sklep.pl/wideokonferencje/kamery. W ofercie znajdują się zarówno kamery wyposażone w profesjonalny obiektyw z 10xkrotnym zoomem, jak i modele zdecydowanie tańsze, przeznaczone dla prywatnych odbiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here