W wielu firmach znajduje się magazyn. Jednak zarządzanie magazynem nie należy do czynności łatwych. Tymczasem okazuje się to bardzo ważne z punktu widzenia jakości funkcjonowania danego biznesu. Dlatego też w przypadku braku odpowiedniej kontroli nad magazynem warto zainwestować w odpowiedni system obsługi magazynu np. LoMag.

Dobry system magazynowy jest nieoceniony przede wszystkim w przypadku dużych magazynów, gdzie ilość towaru jest znaczna. Wówczas szybkość identyfikowania produktów ma duże znaczenie. Jednak sam program magazynowy to nie wszystko. Prowadzenie magazynu zawsze warto rozpocząć od jego fizycznego uporządkowania. Wszystkie elementy zawsze powinny znajdować się w miejscach na nie wyznaczonych. Całość warto rozpocząć od rozplanowania wykorzystania powierzchni. Niestety wciąż w wielu magazynach można zobaczyć, że wszystko jest chaotyczne i nieprzemyślane. Tłumaczone jest to zwykle brakiem funduszy. Tymczasem bałagan nie tylko stanowi kiepską wizytówkę firmy w oczach potencjalnych klientów, ale i utrudnia wykonywanie zadań magazynowych.
.
Na pewno warto zainwestować w dobry system regałów czy wieszaków. W ten sposób można w dużej mierze zoptymalizować składowanie towarów. Przy tym trzeba oczywiście uwzględnić drogi transportu, co zapewnia z kolei odpowiedni przepływ materiałów. Warto też pamiętać, że każdy fizyczny przepływ materiałów wymaga prowadzonego w tym samym czasie ewidencjonowania czy księgowania transakcji w systemie. Na tym etapie trzeba rozważyć też zakup systemu magazynowego takiego jak LoMag.

Niestety w wielu magazynach, gdzie takich systemów nie ma, pojawia się prędzej czy później bałagan w bazie danych. Okazuje się więc, że dany towar jest źle opisany czy zaksięgowany. Wówczas konieczne jest uporządkowanie bazy, co bywa trudne i czasochłonne. Dlatego tak ważnym elementem prac magazynowych jest prowadzenie dokładnej i przejrzystej ewidencji. Tylko w ten sposób można uniknąć bałaganu i chaosu, o który nietrudno w przypadku większych powierzchni magazynowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here