Laptop dla wielu osób jest narzędziem, bez którego nie wyobrażają oni sobie pracy. Jednak nie zawsze stać nas na sprzęt z najwyższej półki. Co wtedy robić? Gdzie szukać pomocy? Odpowiedzią są laptopy poleasingowe.
Bez laptopa, jak bez ręki
Dziś elektronika jest nieodłączną częścią naszego życia. Praktycznie każdy nowy samochód ma komputer pokładowy, automatyczną klimatyzację, w szkołach nie korzysta się ze starych tablic „na kredę”, tylko używa nowoczesnych tablic interaktywnych. Studenci zaś nie zapisują notatek w opasłych wolumenach i przerzucili się na laptopy. Postęp oznacza wygodę, więc robimy wszystko, by ułatwić sobie życie. Laptopy, komputery, smartfony sprawiają, że jest nam łatwiej. Łatwiej zadzwonić do kogoś z telefonu niż z budki telefonicznej. Łatwiej napisać pracę magisterką na komputerze niż ręcznie lub na maszynie do pisania. Można by długo wymieniać zalety technologii, laptopów i ogólnie sprzętu elektronicznego. Jednak zamiast tego skupmy się na laptopach poleasingowych i sprawdźmy, czym one są i kto powinien poważnie zastanowić się nad ich kupnem.
Czym są laptopy poleasingowe?
Z pewnością nie raz słyszałeś pojęcie „wziąć w leasing”. Najczęściej firmy biorą w leasing auta dla swoich pracowników, ponieważ to im się opłaca. Pojęcie „leasing” oznacza „przekazanie drugiej stronie umowy prawa do korzystania z określonej rzeczy na pewien uzgodniony w umowie leasingu okres, w zamian za ustalone ratalne opłaty”. Laptopy poleasingowe działają na tej samej zasadzie. Korporacja lub firma kupuje w ten sposób laptopy i po kilku latach je sprzedaje. Zazwyczaj kupują je firmy, które trudnią się handlem takim sprzętem i ponownie wypuszczają je do obiegu. Warto w tym miejscu wyraźnie rozgraniczyć pojęcie „laptop używany” i „laptop poleasingowy”. Ten pierwszy jest najczęściej skupowany od użytkownika indywidualnego i jest to sprzęt ogólnie dostępny na rynku. Z kolei laptopy poleasingowe to wersja premium, którą ciężko jest kupić przeciętnemu Kowalskiemu. Głównie z powodu ceny. Nowy laptop biznesowy potrafi kosztować nawet 5 czy 6 tysięcy złotych. Ten sam sprzęt, 2-3 lata później, sprzedawany jako laptop poleasingowy, kosztuje nawet mniej niż połowa pierwotnej ceny.
Dla kogo?
Koszt kupna takiego sprzętu sprawia, że jest on dostępny dla niemal każdego. Skoro wiesz już, czym są laptopy poleasingowe sprawdź, kto w szczególności powinien zwrócić na nie uwagę. Przede wszystkim każdy, kto potrzebuje sprawdzonego sprzętu do pracy i nie zależy mu na tym, by był on fabrycznie nowy. Kupując laptopa poleasingowego mamy bardzo wydajny komputer, za który nie płacimy zbyt wiele. Możemy kupić przyzwoitego laptopa za około 1000 złotych, gdzie w sklepie jest to niemal niemożliwe. Będzie to również dobry prezent dla naszego dziecka. Jeżeli boimy się, że może ono uszkodzić nowy, drogi sprzęt, lepiej zainwestować w laptopa o podobnych parametrach, ale zdecydowanie tańszego. Laptop poleasingowy przyda się również wszystkim, którzy dużo z nim podróżują. W drodze czekają nas różne przygody, więc z powodów, jak powyższe, polecamy laptopy poleasingowe.