Messenger a Facebook

Messenger jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów tekstowych w Polsce i ogółem na świecie (aczkolwiek trzeba wskazać, że w wielu miejscach w Europie częściej stosowany jest WhatsApp, chociażby w Hiszpanii, który należy do tego samego właściciela).

Jest to komunikator stworzony przez Facebooka i z nim zintegrowany, ale można też korzystać z niego jako z oddzielnej aplikacji mobilnej lub poprzez jego dedykowaną stronę internetową. Można w związku z tym zastanawiać się, czy da się mieć Messengera bez konieczności posiadania konta na ultrapopularnej platformie społecznościowej Marka Zuckerberga. Odpowiadamy!

Messenger wymaga konta na Facebooku

Obecnie Messenger wymaga do użytkowania konta na Facebooku i jest z nim powiązany (w związku z tym nasz oficjalny nick na Messengerze to nasze imię i nazwisko na Facebooku, aczkolwiek w ramach konwersacji możemy oczywiście nadawać sobie dowolne przydomki). Nie da się stworzyć samego konta na Messengerze. Dalsze informacje na ten temat znajdziesz tutaj: https://techpolska.pl/messenger-bez-facebooka-czy-jest-dostepny/. Wiele osób z pewnością będzie niepocieszone takim faktem, ale ten stan rzeczy obowiązuje już od dłuższego czasu.

Kiedyś działało to w inny sposób, ale obecnie Facebook dąży do zwiększenia ilości użytkowników na każdy możliwy sposób, w związku z czym nie da się już założyć Messengera niepowiązanego z kontem na Facebooku. To nie jedyny taki przypadek – jakiś czas po tym, kiedy firma wykupiła Oculusa, firmę zajmującą się tworzeniem headsetów VR, do logowania się do swojego konta Oculus też zaczęto wymagać połączenia go z kontem na Facebooku.

Nie da się tego niestety w żaden sposób obejść, dlatego też, jeśli chcemy komunikować się przez Messengera, nie pozostaje nam nic innego, jak utworzyć konto na Facebooku, choćby wyłącznie w tym celu. Bywa, że nie będziemy w stanie się bez tego obejść, ponieważ bez Messengera nie będziemy na przykład w stanie dołączyć do grupowej konwersacji w pracy czy na studiach.

Co zamiast Messengera?

Wiemy już, że Messenger bez Facebooka nie jest możliwy. W związku z tym zapewne pojawi się pytanie o to, co wybrać, jeśli nie właśnie ten komunikator. Opcji jest sporo: coraz większą popularnością cieszy się ostatnio Signal (ceniony za wysoki poziom bezpieczeństwa – używają go m.in. niektórzy politycy), niezmiennie w czołówce jest także WhatsApp (który, chociaż również należy do Facebooka, umożliwia założenie konta na numer telefonu).

Można także zastanowić się nad Telegramem, aczkolwiek pojawiło się już sporo kontrowersji odnośnie do tej platformy. Lubiany (zwłaszcza przez graczy) jest także komunikator Discord.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here