Na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera do diagnostyki samochodowej?

Elektronika w motoryzacji jest coraz popularniejsza. Z jednej strony, daje ona możliwość łatwego kontrolowania wszystkich parametrów pracy samochodu i szybkiego informowania o awarii, lecz z drugiej – najszybciej ulega awarii. Nic więc dziwnego, że komputer do diagnostyki samochodów to coraz częściej poszukiwany sprzęt.

Po pierwsze – łącze do samochodu

Żaden komputer diagnostyczny nie mógłby wykonywać swojego zadania, gdyby nie był wyposażony w standardowe łącze COM, czyli RS-232. Nie jest ono może zbyt szybkie, ale nie oszukujmy się – w tego typu połączeniach najważniejsza jest stabilność a dopiero potem szybkość.

Opcjonalnie można w tym celu wykorzystać złącze USB, które często są wyposażone w specjalne przejściówki na wspomnianą końcówkę. Niestety nie gwarantują one niezawodności.

Po drugie – kontakt ze światem

Komputer wykorzystywany do diagnostyki samochodowej powinien obsługiwać również lokalną sieć bezprzewodową a także – połączenie przez Bluetooth. Dlaczego? Ponieważ jak łatwo się domyślić – nie zawsze da się wszędzie dojść z kabelkiem.

Po trzecie – wytrzymałość

Warto pamiętać również o tym, że komputer wykorzystywany w warsztacie powinien charakteryzować się zwiększoną wytrzymałością. Cóż, warunki jakie go tam otaczają, z pewnością nie są przyjazne dla precyzyjnego, elektronicznego sprzętu.

Jaki sprzęt warto tutaj polecić? Z pewnością doskonale sprawdzą się tu produkty takich marek jak Durabook, Panasonic ToughBook czy też Dell Rugged..

Po czwarte – wydajność

Bardzo ważna w komputerach diagnostycznych jest ich wydajność. Jak najbardziej wystarczy tu procesor i5. Zapewni on odpowiednią rezerwę mocy. Przy okazji warto wspomnieć, że programy do diagnostyki samochodów nie są wcale tak zasobożerne.

Pomyślmy też o matowej matrycy. Doskonale sprawdzi się ona przy silnym oświetleniu, jakiego przecież nie brak w zwykłym warsztacie samochodowym. Dzięki niej, przeglądanie ekranu nie będzie w takich warunkach żadnym problemem. Matryce błyszczące są pod tym względem znacznie gorsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here