Pierwsza konsola do gier - co sprawdzić?

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez gier, bez dostępu do konsoli, tego niezwykłego wirtualnego świata. Dla innych to zbędny wydatek, sprzęt, który tylko zagraca przestrzeń. Kolejni zaś są niezdecydowani i właściwie nie mają swojego sprecyzowanego zdania, bo chcą niby kupić konsolę, ale zastanawiają się, czy warto? Dla takich osób właśnie dedykujemy dzisiejszy artykuł.

Czy konsola służy tylko do grania?

To pytanie może wydać się absurdalne osobie, która nigdy nie miała do czynienia z takim urządzeniem, bo przecież jak konsola – to gry. Taki skrót myślowy jest jak najbardziej zasadny i wszystko się tu zgadza, ale z małym zastrzeżeniem. Dzisiejsze coraz nowocześniejsze konsole to również odtwarzacze DVD lub Blu-razy, a czasem też platformy, dzięki którym możemy korzystać z wielu aplikacji, a nawet z serwisów z filmami i serialami, jak Netflix. Może więc dla niektórych to ciężkie do zrozumienia, ale zestaw: konsola i telewizor może stanowić prawdziwe centrum rozrywki, z którego skorzystają zarówno gracze, ale i inni członkowie rodziny.

konsole

Konsola – czym się powinna charakteryzować?

Kiedy już postanowimy, że konsola zagości w naszym domu, powinniśmy się dowiedzieć, czym się powinna cechować. O tym, jak będą działać gry, czy będą płynne, a nasza rozrywka w pełni zadowalająca, decyduje kilka parametrów, czyli procesor, wielkość pamięci RAM czy układ graficzny. Ponadto, tak samo, jak w komputerze, ważny jest wbudowany dysk, na którym przechowywane są dane. Zwracajmy uwagę na to, jak pracuje konsola, czy nie jest zbyt głośna, czy wiatraki dobrze ją chłodzą. Musimy też ocenić, ile miejsca zajmuje i czy faktycznie zmieści się pod telewizorem.

Dostęp do ciekawych gier

To bardzo ważne, a może i najważniejsze, bo przecież konsola jest o tyle wartościowa, o ile możemy zagrać na niej w interesujące tytuły. Niektórzy właśnie pod tym kątem decydują się na określony sprzęt, bo wiedzą, że pograją w to, co naprawdę lubią. Istnieje co prawda wiele gier multiplatformowych, które spotkamy zarówno na różne konsole, jak i na PC, niemniej często są też dedykowane na konkretny sprzęt.

Przykładowo jak Nintendo to nieodżałowany Mario, Sony Play Station umożliwia zaś rozrywkę na najwyższym poziomie w Uncharted 4 czy Gran Turismo, stawce dorównuje też Xbox, który proponuje Forza Motorsport czy Gears of War. Z drugiej strony na wszystkie konsole można dostać świetne tytułu, a mimo że starsze, to bardzo grywalne. Jak takie znaleźć? Wystarczy zapoznać się z artykułem pt. Wciąż świetnie, już tańsze – 5 gier na konsolę w cenie do 100 zł, które przykują Cię do ekranu.

konsola

Nie można powiedzieć, a nawet to niewskazane, która konsola będzie tą, w jaką warto zainwestować. Takie doradzanie sprawi tylko, że ktoś, komu podpowiedzieliśmy, będzie później zły, że nas posłuchał. Każdy po prostu sam się musi przekonać, co będzie dla niego dobre. Odwiedzić sklep, popytać sprzedawcę i przede wszystkim pograć i zobaczyć, czy wszystko jest okej. Jeśli tak do tego podejdziemy, na pewno uda nam się wybrać odpowiednio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here