Wymiana wyświetlacza iPhone 6s

Jeśli potrzebujesz wymiany wyświetlacza iPhone’a 6s, najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie wyświetlacza iPhone’a 6s oryginalnym lub porównywalnym odpowiednikiem.

Wymiana wyświetlacza iPhone 6s – od czego zależy cena naprawy?

Wymiana wyświetlacza Iphone 6s to prosta operacja, ale wymaga również specjalistycznych narzędzi i wiedzy. Niewłaściwie wykonane naprawy mogą spowodować uszkodzenie wyświetlacza lub obudowy iPhone’a. Aby uchronić klientów przed ryzykiem, tego typu naprawom towarzyszy oficjalna gwarancja serwisu. iPhone 6s jest mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne niż jego poprzednik, ale jeśli wyświetlacz telefonu szwankuje, to nie czekaj z wymianą. Dobrą wiadomością jest to, że naprawy iPhone’a 6 można teraz wykonać w kilka minut.

Wymiana wyświetlacza może być konieczna w przypadku upadku telefonu. Jeśli w wyniku upadku na ekranie pojawi się pęknięcie, to tylko wymiana szkła przywróci telefon Apple do dawnej funkcjonalności i estetyki. I być może potrzebna będzie też naprawa podzespołów iPhone’a 6, związana z lutowaniem elementów płyty głównej. Wilgoć przenikająca do wnętrza gadżetu może sprawić, że stanie się on bezużyteczny. W takim przypadku jedyną gwarancją uratowania smartfona może być terminowy kontakt z serwisem w celu przywrócenia iPhone’a 6 po wniknięciu wody. Często telefony i tablety padają ofiarą zwierząt domowych. W takim przypadku na obudowie mogą pojawić się wgniecenia i rysy. W przywróceniu telefonu do poprzedniego wyglądu pomoże wyprostowanie lub zamontowanie nowego etui. A jeśli na ekranie pojawią się czarne plamy lub awaria czujnika, wyświetlacz będzie wymagał wymiany.

Jeśli rządzenie wpadło do wody, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wyłączenie telefonu. W ten sposób uratujesz go przed zwarciem i początkiem korozji elektrochemicznej. Suszenie na kaloryferze, w ryżu czy suszarce niestety nie przyniesie pożądanego efektu. Aby wyeliminować konsekwencje zamoczenia, wymagany jest całkowity demontaż, suszenie, czyszczenie płyty głównej ultradźwiękami i diagnostyka wydajności. Jeśli pomoc zostanie udzielona w odpowiednim czasie, naprawa iPhone’a 6 pomoże przywrócić gadżet do pełnego życia.

Jeśli zauważysz, że podczas rozmowy masz problemy z pogłośnieniem telefonu i pojawiają się zakłócenia, zwróć uwagę na stan siatki głośników (umieszczonej w górnej części wyświetlacza). Czysta siatka jest czarna, jeśli jest zatkana, staje się szara. Wymiana siatki odbywa się w obecności klienta i trwa 10-20 minut. Jednak też może się wiązać z koniecznością wymiany wyświetlacza.

Gdzie wymienić szybkę w iPhonie?

Wymiana szkła w iPhonie 6 jest możliwa, jeśli matryca (LCD) modułu wyświetlacza pozostaje nienaruszona po stłuczeniu, plamy charakterystyczne dla zgniecionego ekranu nie pojawiają się na niej, a czujnik nadal działa prawidłowo. Również jednym z warunków jest oryginalność modułu. Klejenie odbywa się metodą laminowania próżniowego i trwa 20-30 minut. Zaletą tej technologii jest jakość pracy i zachowanie oryginalnego wyświetlacza.

Wymiana wyświetlacza Iphone 6s dostępna jest w serwisie Apple iBroken na stronie ibroken.pl/wymiana-wyswietlacza-iphone-6s/

Jeśli problem tkwi w płycie głównej, to jego rozwiązanie z reguły polega na lutowaniu układu kontrolera ładowania U2 lub kontrolera mocy U7. Naprawa podzespołów trwa 1-2 dni i pozwala wyeliminować problem na stałe. Jaka jest przyczyna tego problemu? Jeśli używasz przenośnych ładowarek Power Bank, ładowarek samochodowych lub używasz zasilacza 2 A z iPada, prawdopodobieństwo pojawienia się problemów z zasilaniem iPhone’a oraz jako efektem ubocznym z wyświetlaczem jest bardzo wysokie. Wszystkie te operacje najlepiej jest przeprowadzić w renomowanym punkcie usług lub u autoryzowanego dostawcy. W ostateczności, jeśli jednak masz odpowiednie narzędzia i ściśle przestrzegasz instrukcji demontażu smartfona, możesz spróbować zmienić wyświetlacz w iPhonie 6s samodzielnie. Pamiętaj jednak, że wówczas ponosisz pełną odpowiedzialność za ewentualne konsekwencje, a nowe problemy, które będą efektem niewłaściwej naprawy, mogą kosztować cię więcej niż wyeliminowanie pierwotnego problemu.

Koszt naprawy jest równy kosztowi samego modułu. Jeśli zamówisz nie oryginalny moduł, ale wysokiej jakości kopię, możesz zaoszczędzić. Także wiele punktów usługowych oferuje tańsze zamienniki. Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z ich oferty, sprawdź czy dany punkt ma realne, uczciwe i przejrzyste ceny na stronie. Ważna jest też gwarancja. Zwróć uwagę na reputacje danego specjalisty i czy ma odpowiednie doświadczenie. Sama wymiana szybki nie powinna kosztować więcej niż 200 złotych. Jeśli konieczna jest także wymiana wyświetlacza, to koszt wzrośnie do maksymalnie 300 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here