Dzisiejsza technologia daje nam mnóstwo możliwości, o których nie zawsze wiemy. Tak jest w przypadku lokalizatorów GPS. Większość z nas kojarzy je wyłącznie z nawigacją samochodową. A tak naprawdę ich zastosowanie może nam być pomocne każdego dnia. W jakich sytuacjach sprawdzą się lokalizatory GPS i jak wybrać ten odpowiedni? Zapraszamy do lektury.

Co to są lokalizatory GPS?

Lokalizatory GPS, za pomocą systemu globalnej lokalizacji satelitarnej, pozwalają nam namierzyć wybrany przez nas cel. Odbywa się to za pośrednictwem niezależnych urządzeń zewnętrznych (nadajników GPS) lub przy użyciu telefonów GSM. Interesującymi nas obiektami mogą być samochody, telefony, ale także ludzie i zwierzęta. Lokalizatory takie są niesamowicie dokładne, ich granica błędu wynosi zaledwie kilka metrów.

Jak działają lokalizatory GPS?

Przed zakupem interesującego nas lokalizatora GPS dobrze jest zapoznać się z tym jak on właściwie działa. Pozwoli to nam na lepsze zastosowanie go w codziennym życiu.

Każdy lokalizator posiada wbudowany moduł GPS. Do czego on służy? Wykorzystuje on  satelitę, która porusza się na orbicie wokół naszej planety, do określenia swojej pozycji, (poprzez pomiar czasu dotarcia sygnału radiowego z satelitów do odbiornika).

Raporty o położeniu, wysyłane przez nadajnik GPS, mogą być w postaci SMS-ów, lub e – maili z załączoną mapką i lokalizacją.

Kiedy przydadzą się nam lokalizatory GPS?

Lokalizatory GPS doskonale sprawdzają się w życiu zawodowym jak i prywatnym. Ich użycie pomoże nam w wielu sytuacjach. Również sama oferta tych urządzeń na rynku jest bardzo bogata i są one zaprojektowane do każdego rodzaju zadań. W lokalizatorach GPS specjalizuje się sklep detektywistyczny AlfaTronik. Posiada on szeroką gamę tych produktów, służących do lokalizacji m.in. pojazdów, osób ludzi i zwierząt: https://www.alfatronik.com.pl/lokalizatory-gps-alfatrack-c-9.html

W biznesie mogą służyć do kontroli swoich podwładnych. Urządzenie takie może być niezastąpione w monitorowaniu pojazdów, zapobiegnie to nadużyciom ze strony pracowników (np. poprzez sprawdzanie trasy jaką wykonuje samochód służbowy). A także w przypadku kradzieży skutecznie pozwoli na zlokalizowanie samochodu. Idealnie sprawdzi się tutaj system lokalizacji GPS AlfaTRACK S-300 z lokalizatorem GL-300. Za jego sprawą zyskujemy kompletny system lokalizacji w czasie rzeczywistym z rocznym dostępem do platformy i aplikacją. Jest on najczęściej wybierany przez detektywów i firmy.

Ale nie tylko lokalizatory GPS przydadzą się nam w życiu zawodowym. Przedstawimy poniżej kilka ich praktycznych zastosowań na co dzień. Przede wszystkim mogą stanowić nieocenioną pomoc w opiece nad dziećmi, a także osobami starszymi i chorymi. W przypadku tych pierwszych, szczególnie jak są jeszcze malutkie, lokalizator zainstalowany w maskotce, może pomóc nam ustalić gdzie się znajdują. Informacje na ten temat wysyłane są SMS-em na telefon komórkowy lub na stronę www. Posiada on także funkcję umożliwiającą prowadzenie nasłuchu na żywo.

Lokalizator pracowników i osób starszych GT-301 idealnie sprawdzi się w opiece nad osobami starszymi i chorymi np. na Alzheimera. Urządzenie umożliwia nie tylko lokalizację, ale także nawiązuje kontakt głosowy z osobą. Uzyskanie połączenia ułatwia wbudowana książka telefoniczna i cztery programowalne przyciski. Jeszcze jednym ciekawym udogodnieniem jest akcelerometr, który generuje wiadomość alarmową w razie upadku osoby, którą pilnujemy. Cena tego lokalizatora to 990,00 złotych.

Pilnować w ten sposób możemy także naszych czworonożnych pupili. Często zdarza się, że uciekają lub zostają nam skradzione. W ustaleniu miejsca ich pobytu pomoże obroża z GPS z lokalizatorem do monitorowania. Jej czas pracy wynosi do dwóch dni, a informacje o aktualnym położeniu wysyłane są za pomocą SMS-a na telefon.

Jak widać lokalizatory GPS mogą znacznie ułatwić życie. Dlatego jeżeli wiemy, że przydadzą się i nam, nie zastanawiajmy się nad podjęciem decyzji o ich zakupie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here