Gra kontra serial

Każdy z nas po ciężkim dniu spędzonym na pracy potrzebuje odpoczynku, który dla każdego ma inną formę. Jedną z nich jest spędzenie tego czasu przed ekranem monitora. I tutaj pada pytanie co do tego jaką rozrywką będziemy się raczyli danego wieczoru. Jednymi z nich są seriale i gry. Te dwie formy spędzania czasu w ostatnich latach zyskały mocno na popularności. Każda z nich ma swoje mocne strony. Trzeba samemu zdecydować co będzie lepsze na dane posiedzenie przed ekranem. Najlepiej byłoby oczywiście wybrać obie, jednak często nie mamy takiej szansy.

Plus seriali. Jeden z bardzo wielu do wyboru.

Produkcja jaką jest serial jest na pewno bardzo długą przygodą w skali czasowej dla widza. Osoba, która rozpoczyna drogę z daną serią często zostaje przez nią pochłonięta na wiele tygodni. Wszystko za sprawą masy odcinków w każdym z sezonów. Jeżeli serial jest długi, czyli posiada te 10 sezonów i na każdy z nich przypada kilka odcinków to tworzy nam się spora liczba. Bywa, że czasami samo oglądanie trwa tyle co seans kilkudziesięciu filmów. Ma to jednak ogromny plus. Przez tak długi czas możemy dobrze zaznajomić się z bohaterami. Poznajemy ich i możemy lepiej zrozumieć ich postępowanie. Na przestrzeni wszystkich sezonów postaci się zmieniają. Tak samo jak emocje widza co do danych sytuacji. To właśnie relacja z naszymi ulubionymi bohaterami, która bardzo często jest budowana na podstawie wielu godzin seansów jest czymś co sprawia, że serial jest niesamowitym źródłem emocji. Wszystko musi być jednak zrobione na danym poziomie. Masa odcinków, które nie wnoszą niczego do historii po prostu będzie czymś co sprawi, że nagle przestaniemy oglądać dany serial.

Gry komputerowe. Historia i reakcja.

Jednak to gry pozwalają nam na coś więcej. Mowa tu o produkcjach, które skupiają się na historii. Gra czasami mają taką formę, która przypomina serial. Przez kilkadziesiąt godzin sterujemy bohaterem, który przeżywa masę przygód i zmienia się na przestrzeni danych części produkcji. Jest to punkt wspólny z serialem. Poznajemy historię i za każdą godziną gry stoją inne emocje. Jednak gra ma coś więcej. Możemy poczuć się jakbyśmy mieli faktyczny wpływ na wydarzenia, która nam przedstawia dana produkcja. To dzięki możliwości sterowania postacią, czy też dokonywania wyborów. Jest to bardzo ważne i jest to jeden z plusów gier. Dzięki temu gracz może lepiej przeżywać przedstawione mu przez twórców wydarzenia.

Ciekawe informacje w temacie szeroko pojętej technologii można znaleźć na stronie https://techpolska.pl/, która pozwala nam na odkrywanie jej różnych odmian. https://techpolska.pl/ to strona warta odwiedzenia, każdy fan tego tematu będzie zadowolony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here