Gry o psach

Posiadanie psa to marzenie wielu osób. Nie każdy jednak, zdaje sobie sprawę z tego, co to naprawdę oznacza i jak wiele pies może zmienić w naszym życiu. W końcu pies to nie tylko konieczność karmienia i spacerów ale wiele innych prac i wydatków. Nie zdają sobie sprawy z tego między innymi dzieci, które marzą o piesku. Aby pokazać, czym tak naprawdę jest posiadanie psa, warto … zachęcić je do jednej z ciekawych gier o psach. Jest w nich wiele realizmu, zapewniają też sporo dobrej zabawy.

1. Doggi the Game.

To darmowa gra przeglądarkowa, w której można zostać wirtualnym psim właścicielem, a nawet hodowcą. Gra jest bardzo realistyczna już od samego początku. Na początku bowiem wybieramy, jakiego psa chcemy mieć. Do wyboru są psy małe, duże, rasowe i nierasowe. Po zaadoptowaniu psa, dzięki grze można się nauczyć jak o niego dbać. Gra jasno wskazuje, że posiadanie psa nie może ograniczać się do wychodzenia z nim na spacery i regularnego karmienia. Potrzebna jest także zabawa z psem, jego wychowanie, troska o zdrowie i wiele innych rzeczy. Grając, można także po prostu pobawić się z psem. To jasny sygnał, że przy posiadaniu rzeczywistego psa i takie zabawy są potrzebne. 

W grze istnieje także inna opcja, czyli założenie psiej hodowli. Szczeniaczki pojawiają się oczywiście dopiero po jakimś czasie. Można je sprzedawać, ale i część zostawiać sobie, by powiększać swoją hodowlę. Gry o psach mogą uczyć. Ta z pewnością uczy. Warto zagrać w tą interesującą grę przeglądarkową. To sporo dobrej zabawy i wiele istotnej wiedzy. 

2. Doggi-Game. Hodowla psów. 

Kolejna bezpłatna gra przeglądarkowa, poruszająca ważny temat, jakim jest opieka nad psami. Tu wcielamy się w hodowcę psów. Już na początku możemy wybrać jakie psy chcemy hodować. Duże, małe, rasowe lub nierasowe. Twórcy gry postawili na uwypuklenie nie tylko tematu opieki nad psem, ale i na inne tematy, istotne z punktu widzenia hodowcy. Przykładem jest choćby konieczność pracy nad tym, by wśród hodowców, czyli innych graczy mieć wysoką pozycję. W tym celu między innymi, trzeba wychowywać swoje psy, a także brać udział w psich konkursach. Grę dopracowano praktycznie pod każdym kątem. Z pozornie prostych czynności wynikających z opieki nad psem, mogą w grze bowiem wynikać inne, konieczne i kosztowne. Na przykład, jeśli podczas banalnego spaceru pies złapie kleszcza, trzeba będzie ponieść koszty jego usunięcia i ewentualnie leczenia psa. W grze zarabiamy wirtualne doglary. Możemy brać udział w loteriach, gdzie są do wygrania.a także po prostu je zarabiać. Dzięki pieniądzom, możemy inwestować w naszego czworonoga, choćby kupując mu smakołyki, potrzebne przy jego wychowywaniu. Chętniej będzie się uczył bowiem nowych rzeczy, mając świadomość, że czeka go za to pyszna nagroda. 

W tej grze, twórcy bardzo fajnie pokazali, że wybór psa ma bardzo wielkie znaczenie. Inaczej bowiem wygląda opieka nad małym grzecznym psem a inaczej nad dużym wilczurem. W jednym i w drugim przypadku potrzeba wiele opieki i cierpliwości, jednak w przypadku takich ras jak wilczur, konieczna jest także stanowczość podczas wychowywania psa. Błędy w wychowaniu spowodować mogą, że pies stanie się nieznośny a niekiedy wręcz groźny. 

Gra jasno pokazuje, że prowadzenie hodowli psów, a nawet opieka nad psem to nie tylko miłe chwile i zabawa. Wręcz pozwala zyskać pewność, że niekiedy jest naprawdę trudno, co nie oznacza oczywiście, że nie jest to coś, czemu warto poświęcać czas i po prostu się starać. Takie gry o psach jak powyższa, są warte sprawdzenia. Dużym plusem też jest dostęp do nich. Można w nie zagrać przez Internet. Dostępne są w każdej chwili, bez konieczności kupowania drogich płyt z grami.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here