gry strategiczne

Gry komputerowe to nie tylko rozrywka dla najmłodszych, ale też dla starszych dzieci, nastolatków, a nawet osób dorosłych. Poza grami zręcznościowymi i przygodowymi bardzo popularne są też gry strategiczne, które okazują się świetną alternatywą dla klasycznych gier wymagających intensywnego myślenia, takich jak szachy, czy gry karciane. Producenci gier w ostatnich latach stworzyli wiele tytułów, które zabierają dziesiątki godzin graczom emocjonującym się wysokimi wymaganiami i koniecznością duże zaangażowania intelektualnego w rozgrywkę. Jednocześnie gry strategiczne to świetna rozrywka dająca dużo satysfakcji.

Gry strategiczne są ciekawą propozycją dla wymagających graczy, którzy nie oczekują wysokiej grywalności, świetnych efektów graficznych, ale raczej sedna tego, co najciekawsze w popularnych strategiach, czyli konieczności kreatywnego i samodzielnego myślenia oraz rozwiązywania problemów w grze. Warto takimi grami zainteresować już najmłodsze dzieci i nastolatków, gdyż mogą na tym wiele zyskać, a granie w gry strategiczne pozwoli przełożyć nabyte umiejętności kreatywnego myślenia na naukę i rozwój w szkole i w zajęciach pozalekcyjnych.

Cechy dobrych gier strategicznych

Każdy gracz inaczej definiuje dobrą grę strategiczną, jednak są pewne uniwersalne kwestie, na które warto zwrócić uwagę. Należą do nich:

  • poziom skomplikowania gry,
  • ilość możliwych scenariuszy rozwoju akcji,
  • intensywność gry,
  • przystępność i klarowność graficzna,
  • płynność rozgrywki,
  • jasne i zrozumiałe zasady gry.

To, co proste, okazuje się najlepsze. Najlepiej oceniane gry strategiczne to gry o stosunkowo prostych zasadach i nieskomplikowanej rozgrywce, która jednak komplikuje się właśnie dzięki tej prostocie stwarzającej ogromne możliwości powstawania niezliczonych scenariuszy tego, jak potoczy się rozgrywka. Dobra gra strategiczna wymaga od gracza przede wszystkim intensywnego i kreatywnego myślenia oraz zaangażowania w grę.

Najlepsze gry strategiczne ostatnich lat

Jeżeli szukasz gier strategicznych, to koniecznie zapoznaj się z encyklopedią gier serwisu Gram.pl, która jest dostępna na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/strategia/. Wśród nich są opisane cieszące się największą popularnością strategie. Wśród nich jest znany wszystkim fanom gier strategicznych tytuł Age of Empires. To gra, która potrafi wciągnąć na setki godzin, ale mimo prostoty nadal pozostają niezwykle interesująca dla gracza.

Ostatnie lata przyniosły jednak wiele premier. Wśród nich można znaleźć Northgard od Shiro Games. To gra strategiczno-ekonomiczna z gatunku RTS dostępna dla graczy już od 12 roku życia. Z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy byli fanami Age of Empires.

Wśród najbardziej polecanych tytułów nie może zabraknąć Civilization VI. To najnowsza odsłona tej legendarnej gry, która od lat cieszy się świetnymi opiniami wśród fanów strategii. Ta odsłona według recenzji także nie zawiodła.

Fani współczesnych gier strategicznych powinni też sprawdzić Total War: Warhammer II. To pozycja z końca 2017 roku, ale do tej pory zebrała pochlebne recenzje na całym świecie i jest określana, jako jedna z najlepszych strategii turowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here