Gry dla silnych dziewczyn, w których to ona gra główną rolę

Filmy z bohaterkami kobiecymi i zajęcia dla dziewczynek z robotyki czy programowania są ostatnio coraz popularniejsze. Wiemy już, że superbohaterem może być nie tylko mężczyzna. Rodzice są w stanie łatwo znaleźć gry na Xbox One, w których to kobieca postać jest najważniejsza.

Inspirujące żeńskie bohaterki w grach na Xbox One

Ciekawą bohaterkę kobiecą można spotkać w słynnej serii Assassin’s Creed w części Liberation. Aveline de Grandpre to nieustraszona piratka o korzeniach francusko-afrykańskich. Jak inne postaci z tej niezwykle malowniczej gry na Xbox One, tak i Aveline jest często wybierana jako inspiracja do tworzenia kostiumów na bale przebierańców. To więc bohaterka, którą mogą zainteresować się zarówno młodsze dziewczynki, jak i maturzystki. Z kolei w Half-Life 2 można zetknąć się z Alyx Vance, której korzenie są afrykańsko-azjatyckie. Obie bohaterki łączy odwaga i spryt.

Inspirujące żeńskie bohaterki w grach na Xbox One

Najsłynniejsza kobieta w świecie gier komputerowych

Nie ma jednak sławniejszej bohaterki kobiecej w grze na Xbox One niż Lara Croft. Tomb Raider grana przez Angelinę Jolie, a późnej Alicię Vikander to idealny wzór kobiety silnej, idącej własną drogą i umiejącej połączyć waleczność z inteligencją. Do tej pory powstało kilka gier z Larą Croft na różne platformy, co pozwala na spędzenie z tą bohaterką wielu godzin na dowolnej konsoli, a także przy komputerze. Pierwsza gra z tej serii ma już ponad dwadzieścia lat, a najnowsza pojawiła się w 2018 roku. Przeglądaj też inne gry na Xbox One, w których znajdziesz inspirujące bohaterki kobiece.

Inną grą, która ma również swoją odsłonę telewizyjną, jest Walking Dead. W grze najbardziej lubianą bohaterką jest dziewczynka o imieniu Clementine. Jest dobra, dzielna i umie podjąć właściwe decyzje nawet w trudnych warunkach, przez co może być świetnym wzorem nawet dla młodszych dziewczyn.

Najsłynniejsza kobieta w świecie gier komputerowych

Kobiece postaci niezwykle popularne w copsplay’u

Nastolatki chętnie w wolnym czasie spędzają ze znajomymi czas przy grach związanych ze sztukami walki. Tytułu takie jak Mortal Kombat czy Tekken pozwalają wyzywać znajomych na pojedynek i grać aż do uzyskania tytułu mistrza, wykorzystując do tego jedną z kultowych bohaterek jak Zafina czy Sonya Blade. To jednak dość brutalne gry, dlatego przeznaczone raczej dla starszych graczy. Ci, którzy wolą świat fantasy, mogą zanurzyć się w niego wraz z Yuną z Final Fantasy X. Jej szczerość i determinacja podbiły serca graczy na całym świecie. Jest to jedna z chętniej wybieranych bohaterek, jeśli chodzi o kostiumy na imprezy typu cosplay.

Wszystkie powyższe bohaterki można znaleźć w grach na Xbox One, ale to nie jedyna konsola, która oferuje takie tytuły. Na Playstation najlepszymi opiniami cieszy się Resident Evil, a także Final Fantasy XIV Online: A Realm Reborn. Niemal każda z tych gier to nie tylko rozgrywka przed komputerem czy konsolą, ale też liczne gadżety, takie jak stroje czy komiksy z przygodami. To pozwala łatwo dobrać prezent dla kogoś, kto jest fanem konkretnej serii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here