iPhone XR – czy nadal warto się nim zainteresować na przełomie 2021/22?

0
1170

Wśród użytkowników smartfonów od Apple nie brak osób, które z kupnem urządzenia czekają nawet kilka lat od momentu premiery, by w końcu kupić swoje wymarzone urządzenie. Dzieje się tak nie tylko z powodu zaporowych cen nowych iPhone’ów, ale również dzięki bardzo długiemu wsparciu technicznemu zapewnianemu przez producenta. Jednym z najpopularniejszych modeli na rynku telefonów używanych jest iPhone XR. Czy warto się nim zainteresować w 2021/22?

iPhone XR – niespodziewany sukces

Choć w momencie premiery iPhone XR wydawał się trochę archaiczny (głównie za sprawą grubych ramek wokół ekranu i tylko jednego modułu aparatu), to kolejny raz okazało się, że Apple doskonale wyczuł rynek. Nieco tańsze urządzenie o świetnej wydajności, najważniejszych rozwiązaniach (Face ID, ładowanie i płatności bezprzewodowe) i długim wsparciu technicznym okazało się strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo możliwość zakupu kilku odważniejszych wersji kolorystycznych przyciągnęło młodych klientów, którzy chcieli w ten sposób móc się wyróżnić, nie rezygnując z produktów Apple. Szybko okazało się, że jeden aparat wysokiej jakości może być wystarczający, a do wyświetlacza o niższej rozdzielczości oczy szybko się przyzwyczajają i większość klientów przestaje to zauważać. Nic dziwnego, że iPhone XR stał się jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń w portfolio Apple. Ale czy jego zakup ma sens na przełomie 2021 i 2022 roku?

Czy wciąż warto kupić iPhone XR?

Czy zaprezentowany w 2018 roku iPhone XR jest dzisiaj dobrym wyborem? Tak – z kilku powodów, ale przede wszystkim warto wspomnieć o jego głównym atucie, zarówno w momencie premiery, jak i dzisiaj. O cenie – iPhone XR używany można kupić za nieco poniżej 1400 złotych, z gwarancją i po dokładnej analizie przez profesjonalistów. To bardzo atrakcyjna cena, mając na uwadze urządzenie, które przez jakieś trzy lata będzie jeszcze otrzymywało aktualizacje od producenta, wciąż działa niesamowicie szybko i wykonane jest z materiałów premium. Warto mieć na uwadze, że pomimo obecności tylko jednego aparatu, iPhone XR robi bardzo dobre zdjęcia i kręci świetne filmy – duża w tym zasługa podwójnie stabilizowanego obiektywu, a także świetnego oprogramowania do post-processingu. Ponadto wciąż praktycznie nie istnieją aplikacje i gry, z którymi telefon miałby problem, a jego praca na co dzień jest bardzo przyjemna i płynna. Z pewnością dla wielu osób – a zwłaszcza poszukujących niedrogiej alternatywy dla nowych telefonów z niskiej półki – iPhone XR będzie rozwiązaniem optymalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here