Jak wybrać najlepszy laptop do gier?

Lubisz gry komputerowe, ale nie chcesz poświęcać dużej przestrzeni na odpowiednio wydajny sprzęt, który umożliwi Ci rozgrywkę? A czy wiesz, że do tego celu doskonale nadają także laptopy? Podpowiadamy, jak wybrać przenośny komputer do gier!

Idealny laptop do gier

Jeśli chcesz kupić laptop do gier powinieneś kierować się nieco innymi parametrami niż wybierając komputer do pracy. Musi to być sprzęt o większej wydajności. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Największy wpływ na to, w jaki sposób odtwarzane są gry na komputerze wpływ mają procesor, karta graficzna, pamięć RAM i dysk twardy. Nie bez znaczenia jest także wyświetlacz, zestawy złączy oraz jakość wykonania klawiatury. Nie jesteś pewien, jaki laptop do gier wybrać? Sprawdź ranking laptopów do gier do 4000 zł!

Wady i zalety laptopa do gier

Wady i zalety laptopa do gier

Granie na laptopie niesie ze sobą wiele zalet, ale posiada również wady. Oto główne cechy warte rozważenia przed podjęciem decyzji, czy chcesz korzystać z przenośnego sprzętu, czy jednak może wolisz stacjonarny komputer.

Zalety:

  • laptop jest mobilny, można go ustawić w dowolnym miejscu w domu, korzystać z niego na kanapie w salonie lub w podróży;
  • to pojedyncze urządzenie, zatem zużywa mniej prądu;
  • niewielkie rozmiary sprzętu zajmują mało miejsca i e razie potrzeby możesz schować go do szuflady.

Wady:

  • ograniczone możliwości modernizacji czy konfiguracji komponentów;
  • wysoka cena w porównaniu z laptopami przeznaczonymi do ogólnego użytku.

Jakie parametry powinien mieć laptop do gier

Jakie parametry powinien mieć laptop do gier?

Karta graficzna

Od tego komponentu zależy jakość obrazu w uruchamianej przez Ciebie grze. Jeśli chcesz grać na najwyższych parametrach powinieneś zainwestować w sprzęt o dużej pamięci oraz częstotliwości taktowania. Biorąc pod uwagę szybki rozwój gier, aby nie musieć regularnie wymieniać laptopa, warto wybrać taki z lepszej jakości kartą graficzną niż najczęściej sprzedawane. Aktualnie większość gier wymaga zaledwie 2 GB pamięci graficznej, lepszym pomysłem będzie jednak zdecydowanie się na komputer z kartą graficzna minimum 4 GB i do 7000 MHz częstotliwości taktowania.

Procesor

Od siły procesora zależy działanie całego laptopa i wszystkich jego komponentów. Procesor w komputerze do gier powinien posiadać co najmniej cztery rdzenie. Taki atrybut umożliwi płynne uruchamianie aplikacji i granie bez ryzyka zawieszania się rozgrywki czy błędów działania sprzętu.

Pamięć RAM

Pamięć RAM, czyli pamięć operacyjna wpływa na płynność uruchamiania aplikacji i ich działania. Im jej więcej, tym wygodniej możesz korzystać z laptopa. W przypadku gdy grasz na tzw. najwyższych obrotach lub streamujesz swoje dokonania, koniecznie wybierz pamięć RAM o pojemności co najmniej 12 GB.

Dysk twardy

Dysk twardy służy przede wszystkim przechowywaniu danych i plików. W przypadku laptopów do gier będą to także save’y i dane rozgrywki. Jeśli grasz w jedną grę naraz możesz zdecydować się na mniej pojemny dysk, jeśli jednak chcesz uniknąć frustracji związanej z kończącą się przestrzenią, lepiej wybrać taki z większą ilością GB. Nie bez znaczenia jest też rodzaj dysku. SSD są droższe, ale za to znacznie bardziej wytrzymałe. W przypadku laptopów zabieranych w podróże warto wybrać włąśnie ten model chociażby ze względu na częste wstrząsy, które mogą uszkodzić dysk typu HDD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here