Jaka karta pamięci do aparatu

W przypadku urządzeń cyfrowych takich jak aparaty szczególnie ważne jest to, czy karta pamięci oferuje optymalną prędkość odczytu oraz zapisu danych. Dzięki temu można wykorzystać potencjał, jaki ma dane urządzenie, i nagrywać filmy oraz inne multimedia w rewelacyjnej jakości – bez zakłóceń. Do wyboru mamy zazwyczaj szereg modeli różniących się zarówno klasą, standardem, a także rozmiarem – duże karty SD i mniejsze karty microSD.

Jaką kartę wybrać do aparatu? Najlepsze propozycje dostępne na rynku

Osoby, które zastanawiają się nad tym, jaka karta pamięci do aparatu będzie najlepsza, powinny na początku dobrze określić swoje wymagania, a także możliwości, jakie oferuje sprzęt. Tylko w takim wypadku prawdopodobieństwo, że wybierze się odpowiedni nośnik, będzie dość duże.

Jak wspomniano wcześniej, bardzo ważnym parametrem, jeżeli chodzi o kartę pamięci do aparatu, jest prędkość zapisu oraz odczytu danych. Dlaczego jest to tak istotne? Za sprawą części o tych parametrach można uniknąć nieprzyjemności związanych z tym, że nagrane multimedia – filmy czy zdjęcia – nie będą w odpowiedniej jakości. Na początku warto zacząć od tego, jakie są rodzaje kart pamięci, klasy prędkości i ich oznaczenia, a także jak działa karta pamięci o standardzie UHS-I oraz UHS-II. Po dokładnym przeanalizowaniu tych wszystkich aspektów można w końcu odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka karta pamięci do aparatu jest ostatecznie najlepsza.

W przypadku kart pamięci do aparatu ważne jest także to, aby wybrać odpowiedniego producenta. Czasem nawet pomimo tego, że wytwórcy elektroniki zapewniają o znakomitej jakości i parametrach technicznych, rzeczywistość odbiega od tych deklaracji. Dlatego warto zdecydować się na produkty od sprawdzonych producentów, na przykład marki Samsung, która oferuje karty pamięci pozwalające na przechowywanie wielu cennych danych oraz pamiątek. Do tego oferuje też modele pozwalające na zapis materiału w 4K!

Karta microSD 64 GB, 248 GB i inne… Na czym polega różnica pomiędzy poszczególnymi modelami?

Na rynku dostępne są zazwyczaj odmiany takie jak SD, SDHC i SDXC. To, czym się różnią, to przede wszystkim ilość miejsca, jaką oferują. Pierwsza odmiana zapewnia pojemność do 2 GB, druga od 4 do 32 GB, a trzecia od 64 GB do 2 TB. W zależności od wymagań można wybrać produkt taki jak właśnie karta microSD 64 GB lub tę o większej pojemności, należy tylko zwrócić uwagę na odpowiednie oznaczenie.

Jeżeli chodzi o prędkość zapisu na karcie pamięci, także należy zwrócić uwagę na oznaczenie danego produktu. Dzięki temu można dowiedzieć się, czy karta pamięci do aparatu jest odpowiednia. Zwykle do dyspozycji mamy trzy typy prędkości – Speed Class oznaczone literą „C”, UHS Speed Class oznaczone literą „U” oraz Video oznaczone literą „V”. Prędkość zapisu jest adekwatna do kolejności, w jakiej wymieniono te odmiany. Producenci oferują dość różnorodne rozwiązania, dlatego warto zwrócić uwagę na dokładne parametry, ponieważ różnica między najwolniejszą a najszybszą kartą może wynosić do kilkudziesięciu MB/s.

Jak działa karta pamięci UHS-I i UHS-II?

Jeżeli chodzi o jakość działania aparatu, a także karty pamięci, ważny jest również rodzaj połączenia, pozwalający kartom na osiąganie dużych prędkości zapisu oraz odczytu. Użytkownicy mogą najczęściej wybierać pomiędzy UHS-I i UHS-II. Pierwszy standard umożliwia zapis na karcie danych na poziomie do 50 MB/s albo do 104 MB/s. W przypadku kart UHS-II te parametry prezentują się nieco bardziej okazale, ponieważ odmiana ta umożliwia maksymalny zapis danych z prędkością 158 MB/s w trybie half-duplex i 316 MB/s w trybie full-duplex. Z tego powodu druga odmiana znacznie lepiej nadaje się do nagrywania materiałów w rozdzielczości 4K.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here