Oglądanie telewizji i zabawa smartfonem może być ciekawe, ale czy to aby na pewno najlepsza forma spędzania wolnego czasu? Może w najbliższy weekend albo chociaż w wolne popołudnie zdecydujesz się z całą rodziną na zupełnie inny typ rozrywki? Ostrzegamy – to wciąga!
Pomysły na świetną zabawę, gdy pogoda dopisuje
Gdy za oknem robi się ciepło i słonecznie, szkoda czasu na oglądanie powtórek seriali i na przesiadywanie nad komputerem. Zupełnie inaczej czas płynie na świeżym powietrzu, a w plenerze nie brak rozrywek dla całej rodziny. Jak spędzić ciepły i słoneczny weekend lub choćby popołudnie?
-
Wyprawa do lasu lub za miasto – taka na serio, z plecakiem na plecach i termosem. Koniecznie weźcie również koc piknikowy i smaczne przekąski. Po długim spacerze, a może nawet grzybobraniu, apetyty mogą nieźle dopisywać. To świetna okazja, by pokazać mniejszym dzieciom ciekawe rośliny, a może nawet zwierzęta, które uda się wspólnie wytropić.
-
Wesołe miasteczko lub inny park rozrywki – to coś w sam raz dla rodzin z dziećmi w różnych przedziałach wiekowych. W parku rozrywki znajdziecie świetne atrakcje i wybawicie się w swoim towarzystwie za wszystkie czasy.
-
Trekking i zdobywanie górskich szczytów – to opcja dla zaawansowanych, którym nie są straszne wyzwania. Wędrówki z całą rodziną to świetny sposób na sobotnią nudę, a przy okazji pretekst do odpoczynku od miejskiego zgiełku.
Gdy pada deszcz lub wieje wiatr, postawcie na… planszówki!
Gry planszowe nie odeszły do lamusa, a wręcz przeciwnie. Są cały czas silną konkurencją dla produkcji multimedialnych i dostarczają mnóstwo świetnej zabawy. Ekspert sklepu hulahop.pl radzi, by sięgać po gry planszowe jak najczęściej i to zarówno w kręgu dorosłych, jak również z dziećmi. Wiele gier jest tak skonstruowanych, że świetnie bawią się przy nich zarówno najmłodsi, jak i najstarsi gracze. Po jakie tytuły sięgnąć?
-
Najlepiej po jedną z wielu gier rodzinnych, jak modne ostatnio gra Grzybobranie. Gra ta nie zastąpi, co prawda, wędrówki po lesie, ale pozwoli spędzić czas na emocjonującej rywalizacji o zwycięstwo.
-
Po gry dostosowane do wieku graczy, a w szczególności do graczy najmłodszych. Zbyt trudne i zaawansowane gry planszowe mogą zniechęcać mniejsze dzieci, które będą miały problem ze zrozumieniem zasad gry. Na szczęście większość producentów podaje informacje o tym, od którego roku życia można sięgać po wybraną grę.
-
Po gry o efektownej stylistyce – na to większość dzieci zwraca uwagę w pierwszej kolejności. Przykładem gry o zachwycającej estetyce jest Takenoko. Ta gra jest przy okazji również bardzo ciekawa, jeśli chodzi o samą rozgrywkę i tematykę.
-
Nie tylko po gry z tradycyjną planszą – rzucanie kostką i poruszanie się po polach ma swój urok, ale powstaje tak wiele gier polegających na wykonywaniu zupełnie innych zadań. Przykładem są popularne Dobble, które wymagają błyskawicznej spostrzegawczości i refleksu. Wersja klasyczna może być za trudna dla najmłodszych, stąd też dla rodzin z dziećmi poleca się szczególnie Dobble Kids o nieco uproszczonych zasadach.
Wspólne spędzanie czasu z całą rodziną może być jeszcze bardziej kreatywne i rozwijające, a z takich weekendów i popołudni, które spędziliśmy nad planszówką lub na wyprawie w nieznane, pozostają świetne wspomnienia na całe życie.