Oferta urządzeń AGD jest tak szeroka, że czasami można wręcz zastanawiać się, czy aby na pewno każde z dostępnych na rynku urządzeń może nam się przydać. Z całą pewnością nie ma sensu w ciemno kupować każdej kolejnej nowinki AGD. Lepiej postawić na te urządzenia, z których faktycznie będziemy korzystać.

Kuchenne niezbędniki – AGD wielkogabarytowe

Trudno wyobrazić sobie współczesną kuchnię bez lodówki, zamrażarki, kuchenki czy piekarnika. Coraz więcej osób decyduje się także na zakup zmywarki i mikrofalówki. Urządzenia AGD wypełniają nasze kuchnie i zdecydowanie podnoszą komfort przyrządzania posiłków, pieczenia, a także sprzątania i przechowywania żywności. Nawet w małej kuchni warto wygospodarować miejsce na: lodówko-zamrażarkę, zmywarkę, kuchenkę i piekarnik. Chęć posiadania mikrofalówki na małej przestrzeni można łatwo rozwiązać, wybierając urządzenie dwa w jednym – piekarnik z funkcją mikrofali. Wiele osób długo waha się także przed zakupem zmywarki do małej kuchni. Na szczęście w ofercie większości producentów są dostępne nie tylko zmywarki o klasycznej szerokości, ale również modele kompaktowe, które można zastosować w małym pomieszczeniu.

AGD drobne – dla przyjemności i urozmaicenia posiłków

Tak naprawdę bez sporej części drobnych urządzeń AGD można byłoby się obejść, ale po co rezygnować z licznych udogodnień, jeśli tylko można sobie na nie pozwolić? Drobne urządzenia AGD to na przykład czajnik i mikser, ale też sokowirówka i szybkowar. Większość tych urządzeń bardzo usprawnia przygotowywanie posiłków oraz stwarza nowe możliwości w kuchni. Wspomniana sokowirówka ułatwi przyrządzanie domowych soków i tym samym korzystnie wpłynie na dietę wszystkich domowników. Kolejnym urządzeniem, którego zakup warto rozważyć, jest toster. Można sięgnąć po model zamykany (do robienia składanych tostów) albo klasyczny, który pozwala opiec grzanki, które później można zaserwować z ulubionymi dodatkami. Ekspert sklepu Morele.net radzi, by przy wyborze drobnego AGD kierować się zarówno parametrami i ceną, jak również designem urządzeń. Wiele firm oferuje całe serie śniadaniowe sprzętów AGD, w których można znaleźć czajnik, toster i inne urządzenia, które idealnie pasują do siebie pod względem wizualnym i kolorystycznym

Sprzętem, którego nie może zabraknąć w kuchni miłośnika kawy jest ekspres do kawy. Choć wydawać by się mogło, że to urządzenie drogie i zajmujące mnóstwo miejsca, to coraz więcej firm oferuje zarówno duże ekspresy do kawy, jak i modele kompaktowe, które sprawdzą się nawet w najmniejszej kuchni. To nie musi być od razu maszyna wielofunkcyjna z młynkiem, podgrzewaniem filiżanek i możliwością robienia kilku kaw na raz. Do mieszkań i domów polecane są proste ekspresy kolbowe i automatyczne oraz urządzenia na kapsułki, które są dziecinnie proste w użytkowaniu.

Urządzenia AGD to sprzęty, z których korzystamy, by ułatwić sobie życie. Trudno dziś wyobrazić sobie sprzątanie bez odkurzacza lub przechowywanie żywności bez lodówki, ale poza tak podstawowymi urządzeniami warto również sięgnąć po kilka drobnych sprzętów, które uczynią gotowanie, pieczenie i sprzątanie czynnościami o wiele przyjemniejszymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here