Wiele osób zastanawia się, co kupić na urodziny komuś, kto jest zapalonym fanatykiem gier komputerowych lub konsolowych. Kolejną grę? To oczywiste wyjście, ale zbyt proste. Czasami wręcz nie jest to zbyt dobry pomysł, zwłaszcza, jeśli nasz solenizant akurat lubi którąś z licznych na rynku gier MMORPG i nie zamierza się ruszać z jej świata.

Coś w grze

W takim przypadku można obdarować delikwenta czymś ze świata gry. Najczęściej taką rzeczą jest wirtualna waluta, którą można w większości gier kupić tylko za prawdziwe pieniądze i wymienić na rzeczy istotne dla danej rozgrywki. Zakupienie w którymś ze sklepów vouchera na określoną kwotę danej waluty to najprostsza na świecie rzecz, a solenizant na pewno to polubi. Po konsultacji z nim lub z jego rodzicami (zależnie od wieku zainteresowanego) można nabyć nawet specjalny fotel do grania w gry – na pierwszy rzut oka wydaje się to zbędne i wygląda jak trwonienie pieniędzy, jednak takie krzesła mają przede wszystkim walor zdrowotny: gracze nie garbią się, czują się w nich wygodnie i zachowują odpowiednią postawę podczas wielogodzinnych maratonów.

Nikt także nie powiedział, że prezent musi być niespodzianką. Czasami zamiast wielogodzinnego myślenia nad tym, co kupić, można po prostu spytać solenizanta, czego sobie życzy. Być może wolałby po prostu butelkę dobrego wina? Jednak nawet ta opcja może czasami nie zadziałać, bowiem osoba, którą chcemy obdarować, nie zawsze wie, czego chce i co by chciała otrzymać.

Coś poza grą

W takim przypadku ciekawą opcją jest zakup koszulki z logo ulubionej gry obdarowanego lub z jakimkolwiek mottem czy czymś innym, co kojarzy się właśnie z nią. Mile widziane są także podkładki pod mysz komputerową, klawiatury, kubki (zwłaszcza te, które można podłączyć do USB w celu ogrzania – cudowne do długiego grania) czy w sumie same myszy komputerowe, które często się psują w najmniej odpowiednich momentach. Jest to o tyle uzasadnione, że istnieją specjalne myszy dla „gamerów”, wyposażone w dodatkowe elementy. Jeśli solenizant nie ma udekorowanych ścian, można także zakupić na odpowiednim serwisie plakat w ramie. Większość plakatów stworzona przez artystów z myślą o graczach wprawdzie jest sprzedawana bez ramy, ale w supermarketach łatwo znaleźć rzeczy potrzebne do oprawienia tego dzieła sztuki. W ten sposób na ścianie obdarowanego może zagościć plakat w ramie, przedstawiający scenerię jego ulubionej gry. To prosty sposób na ucieszenie solenizanta, ale też i sprawienie, że jego pokój lub salon będzie ładnie wyglądał.

Podsumowując, są różne techniki wyboru prezentu dla osoby, którą chcemy obdarować, jednak najważniejsze jest to, aby podarek był trafny i nie zaczął się kurzyć następnego dnia w szafce, w której chowa się wszystkie nieużywane rzeczy. Jeśli naprawdę nie masz pomysłu na to, co podarować, to uniwersalnymi propozycjami są książki (dla gracza zwłaszcza ciekawe mogą być te z historiami z uniwersum jego ulubionej gry), alkohol lub voucher do sklepu typu Empik, Saturn lub innych, w których znajdują się przedmioty zainteresowania solenizanta. Wówczas sam sobie może wybrać i zakupić coś, co go najbardziej zainteresuje lub czego najbardziej danej chwili potrzebuje.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Printerrier: https://printerrier.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here