Tani komputer do gier? Jak go złożyć? Jakie podzespoły wybrać?

Dla mało doświadczonych użytkowników komputerów, kupno gotowca to z pewnością spore ułatwienie. Inaczej jest jednak w przypadku nieco bardziej wymagających pecetowców. Trudno liczyć na to, aby skonstruowany do potrzeb rynku przez inżynierów sprzęt, był w 100% taki, jaki sobie wyobrażamy. Aby był on dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, a jakość jego podzespołów zweryfikowana, warto złożyć swój własny. Jak tego dokonać? Jakie podzespoły wybierać?

Procesor

Wybór procesora to jeden z pryncypialnych wyborów, których dokonujemy budując własny komputer od podstaw. Jednostka, która pozwoli nam na bezproblemową pracę, a także pozwoli na granie w mniej wymagające tytuły, to z pewnością Intel Core i3-6100. Zawarte w nim dwa rdzenie bezproblemowo obsłużą sporą ilość tytułów – zważywszy zwłaszcza na to, że mało który współczesny tytuł wykorzystuje więcej niż jeden lub dwa rdzenie (Wiedźmin 3 w najniższej możliwej do grania konfiguracji na i3 pójdzie spokojnie).

Cena za ten rozsądny procesor – który nawiasem mówiąc, posiada również zintegrowaną kartę graficzną Intel® HD Graphics 530 – to około 500 zł.

Płyta główna

Dla niedrogiego komputera do gier, z powodzeniem wystarczy prosta płyta główna, która nie będzie mocno obciążać naszego budżetu przeznaczonego na złożenie nowego pc-eta. Model Asus H110M-K w zupełności wystarczy. Jednak uwaga. Dla graczy, którzy będą chcieli w przyszłości podkręcić nieco osiągi swojego komputera, ten model może okazać się niewypałem. Cena płyty Asus – 240 zł.

Pamięć RAM

To jeden z najczęściej kupowanych podzespołów komputerowych. Gdyż dzięki niewygórowanej cenie w znacznym stopniu możemy poprawić osiągi naszego komputera. Z powodu niewygórowanej ceny warto zainwestować od razu 16GB pamięci RAM – ten zakup wystarczy nam na dłużej. Cena 16GB RAMu? Około 300 zł.

Do kompletu brakuje nam jeszcze karty graficznej, dysku twardego i zasilacza. W przypadku karty wybieraj te, które zyskały popularność „w poprzednim sezonie”, dzięki uzyskasz maksymalną wydajność, za najlepszą cenę. Dobrej jakości zasilacz pozwoli Ci oszczędzić na prądzie. Jeśli chcesz ograniczyć koszty zakupu nowego PC-eta nie wybieraj dużego dysku twardego – dla przeciętnego użytkownika spokojnie wystarczy ten o pojemności 250-500GB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here