Jak wybrać kontroler do konsoli Xbox One?

Kontroler, czyli tak zwany pad, to niepozorne urządzenie — jednak to właśnie od tego typu akcesoriów zależy w dużej mierze komfort wirtualnej rozrywki. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem konsoli Xbox One, masz do wyboru kilka różnych opcji. Podpowiadamy, jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań.

Kontroler do Xbox One kontra kontroler do Xbox 360

Dobrą informacją jest z pewnością, że wszystkie pady przeznaczone do użytkowania na konsoli Xbox 360 lub Xbox One są kompatybilne z konsolami w wersji „S” oraz „X”. Oznacza to, że jeśli posiadasz kontroler od starszej konsoli, możesz go wykorzystać również po zmianie sprzętu do gier na nowszy. Możesz też kupić pada do konsoli starszej generacji, co okaże się atrakcyjne cenowo.

Jeżeli jednak planujesz zakup nowego kontrolera do konsoli xbox one, warto wiedzieć, czym różnić się on będzie od swojego poprzednika, dedykowanego konsoli Xbox 360. Wśród różnic wymienić można m.in. dodanie gniazda typu minijack, służącego do wygodnego korzystania słuchawek, czy też umieszczenie silniczków wibracyjnych pod tak zwanymi triggerami. Nie sposób też nie zauważyć, że nowy kontroler jest bardziej elegancki, wykonany z lepszego jakościowo tworzywa.

Kontroler do Xbox One

Pady Xbox One S oraz Xbox One X

Wybierając pada do gry na konsoli Xbox One, warto poznać podstawowe różnice między wersją „S” oraz wersją „X”.

Główne zalety wersji „S”, dające znacznie większe możliwości niż poprzednie urządzenia z tej kategorii, to łączność bezprzewodowa Bluetooth o zasiągu 12 metrów, czyli aż o 3 metry większa niż w przypadku jej poprzedników. Dużym plusem jest też pojawienie się wspomnianego już gniazda minijack.

Zdecydowanie najwięcej oferuje jednak kontroler Xbox One X, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników konsoli. Oprócz standardowych klawiszy oraz ustawień zawiera dodatkowo wiele nowych opcji, pozwalających m.in. na zwiększającą komfort gry personalizację. Możesz też użyć dołączonych do zestawu dodatkowych krzyżaków bądź zamocować na tyle kontrolera metalowe łopatki — to rozwiązanie spodoba się w szczególności miłośnikom dynamicznych gier akcji. Ogromną zaletą jest solidna obudowa, wyróżniająca się wykonaniem z tworzywa sztucznego najwyższej jakości. Sprawia to, że cała konstrukcja jest naprawdę wytrzymała i odporna na różnego rodzaju zniszczenia.

Pady Xbox One S oraz Xbox One X

Jakie cechy powinien posiadać dobry kontroler?

Dobry kontroler powinien być w pełni ergonomiczny — zwróć uwagę na urządzenia mające opływowy kształt i teksturowane uchwyty. Wygodnym rozwiązaniem jest z pewnością możliwość uzyskania bezprzewodowego połączenia, poprzez złącze Bluetooth. Jeśli mowa o bezprzewodowym połączeniu, na pewno warto sprawdzić, jaki jest zasięg kontrolera, a także czy można go podłączyć do innych urządzeń niż konsola np. do tabletu bądź komputera. Kolejnym plusem będą z pewnością programowalne przyciski.

Ostatnią, choć dla wielu graczy dosyć istotną kwestią, pozostaje design kontrolera. Większość padów posiada dynamiczny styl, a niektóre z nich nawiązują stylistyką do konkretnych gier. Inne z kolei stawiają na ponadczasową elegancję i minimalizm. Pamiętaj — o ile design to kwestia gustu, o tyle solidna obudowa z wysokiej jakości materiału jest istotną cechą, stanowiącą o wytrzymałości kontrolera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here