Zaczynając swoją przygodę z nowym zajęciem lub hobby, powinniśmy dokładnie przeanalizować swoje inwestycje w wyposażenie. Kupowanie produktów z najwyższej półki to niezbyt dobry pomysł – zazwyczaj. Czasem są one zbyt skomplikowane dla amatorów i po prostu lepiej nauczyć się kontroli oraz pracy na dużo mniej rozbudowanych układach, by dopiero z czasem pojąć, jak wykorzystać potencjał wysokogatunkowych projektów.
Gdy chodzi o samochody na pilota, takiego problemu raczej nie będzie. Ich przedział cenowy to 150-2000 zł. Zakładamy, że niewiele osób wybierze najdroższy model, gdyż przecież model z górnej granicy nie może się różnić aż tak znacząco od tego, z najniższej. Okazuje się, że może, lecz należy pamiętać, że w tym wypadku mamy porównywane zwykłe sklepowe zabawki dla dzieci oraz asortyment dla profesjonalistów. Jakich profesjonalistów? Tego dowiesz się z kolejnych akapitów. Zapraszamy po więcej informacji na ten temat.
Najtańsze modele samochodów
Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że samochody na pilota w granicy cenowej między 150-300 złotych, to zwykłe zabawki. Dedykowane są one dzieciom, ponieważ zazwyczaj rozwijają bardzo niewielkie prędkości i nie jesteśmy w stanie modernizować ich tak, by wykorzystywać do innych celów, niż standardowa jazda. Rzadko można je spotkać w sklepach modelarskich. Zazwyczaj dostępne są w marketach lub sklepach dla dzieci.
Najdroższe modele samochodów
Dla kogo dedykowane są modele aut w granicy 2000 złotych? Są to propozycje dla zawodników, którzy często biorą udział w zawodach. Czy naprawdę istnieją zawody, gdzie wykorzystuje się samochody na pilota? Oczywiście, że tak. Do dyspozycji jest wiele opcji, np. tory z przeszkodami, drift, wyścigi prędkościowe, monster trucki i wiele innych interesujących wydarzeń. Jeżeli chcesz mierzyć się z osobami, które tam startują, potrzebujesz naprawdę dobrego wyposażenia. Z wyposażeniem dla amatorów ciężko będzie pokonać zawodników startujących od lat w takich imprezach.
Auta dla początkujących
Chyba domyślasz się w tym momencie, że samochody na pilota o wyśrodkowanej cenie, to najlepsza inwestycja, jaką możesz wybrać? Przedział cenowy między 600-1000 złotych to już podwozia przystosowane do modernizacji, do których możesz dopasować wiele kształtów nadwozia i wprowadzić innowacje pozwalające na maksymalizację prędkości lub udostępniające opcję driftu. Pamiętaj jednak, by zrobić research i sprawdzić, jakie koszty części musisz dodać do zakupu modelu auta. Dopasowanie go do własnych wymagań może okazać się droższe, niż pozornie się to wydaje.