Szkło hartowane do smartfona

Smartfony w XXI wieku są urządzeniami, bez których normalne funkcjonowanie wydaje się znacznie utrudnione. Nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że żyjemy w czasach gdzie technologia jest obok nas praktycznie zawsze. Dzięki smartfonom możemy bez najmniejszego problemu korzystać z licznych multimediów, szukać informacji w internecie czy po prostu komunikować się z innymi osobami. Na uwagę zasługują również stale rosnące ceny modeli smartfonów, co wymusza w pewnym sensie na potencjalnym kupującym zakup dodatków, które odpowiednio zabezpieczą sprzęt. To szczególnie ważny aspekt w przypadku drogich telefonów np. iPhone XS.

Szkło hartowane

Szkło hartowane iPhone XS wydaje się więc pierwszym, a zarazem najważniejszym dodatkiem, który znacznie poprawni bezpieczeństwo urządzenia. Warto podkreślić, że szkło hartowane jest kilkakrotnie wytrzymalsze od zwykłego szkła dzięki czemu jego popularność jest bardzo duża. Poszukując odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na stopień twardości. Najlepszy z nich czyli 9H oznacza w praktyce, że może zostać ono zarysowane jedynie ostrzem diamentowym. Jest to również najpopularniejszy rodzaj szkła hartowanego spotykanego w sklepach.

Lepsze rozwiązanie od folii

Szkło hartowane jest dość często mylone z folią ochroną szczególnie przez osoby niezaznajomione w temacie. Należy jednak podkreślić, że szkło hartowane zdecydowanie wygrywa na polu ochrony urządzenia. Jest ono znacznie grubsze, trwalsze, a w razie upadku ekran smartfona jest kompleksowo zabezpieczony. Można więc śmiało stwierdzić, że szkło jest praktycznie nie do zdarcia. Folia jedynie zaś zabezpiecza wyświetlacz przed ewentualnym porysowaniem, nie oferując nic oprócz tego.

Montaż szkła hartowanego

Na pochwałę zasługuje również łatwość montażu szkła hartowanego, dzięki czemu można tą czynność wykonać samemu, bez potrzeby korzystania z serwisu. Przede wszystkim należy dokładnie wyczyścić ekran. Następnie wystarczy przyłożyć szkło trzymając je za krawędzie. Większość z nich posiada specjalny pasek zabezpieczający, który należy zdjąć by przymocować dodatek na ekran. Ostatnim już krokiem jest dociśnięcia szkła hartowanego.

Podsumowanie

Reasumując, szkło hartowane jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia w każdym smartfonie. To przede wszystkim skuteczne zabezpieczenie przed porysowaniem ekranu oraz ewentualnym upadkiem. Sam zakup nie jest bardzo drogi. Najtańsze modele są już dostępne za około 10-20 złotych, zaś droższe to wydatek rzędu 50, a nawet 100 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here